تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0

22 آذر 1394

ظروف سنتی ایرانی را به سفره یلدایی خود بیاورید!

دسته: مناسبت ها

مناسبت ها : کم کم تب و تکاپوی شب یلدا  تند تر می شود و هر کدام از ما برنامه ای را برای این شب اصیل و به یادماندنی در ذهنمان نقش می زنیم، پیش تر در مطلب با دکوراسیون یلدایی به استقبال یلدا بروید! شما را با دکوراسیون های مناسب یلدا آشنا کرده ایم، امروز در چیدانه ظروف مناسب برای یک سفره ی یلدایی چشم نواز ایرانی را به شما یادآوری می کنیم با ما همراه باشید.

ظرف های گل سرخی مادربزرگ ها یکی از آن المان های همیشه بی نظیری است حال و هوای دیگری به سفره ی شما می بخشند، یک بار سری به انبارهایتان بزنید و حتما چندتا از این چینی های بند زده ی پر خاطره را خواهید یافت، که زینت بخش سفره ی ترمه دوزی شما باشند و حال و هوای یلدا شما را به گذشته های دور ببرند.

چای گل دم یک سماور ذغالی درون کمر باریک های دوست داشتنی صفای دیگری دارد، که خنده را بر لب هر مهمانی می نشاند، و خاصیت  بی نظیر این استکان هاست که مهمانی شما را به درازا بکشاند  و مهمانانتان طالب چای دوم شوند برای گرمای صحبتشان! آن ها را از گنجه ها بیرون بیاورید شب یلدا بهترین زمان آن هاست.

ظروف مسی برق انداخته شده هم می تواند زینت بخش سفره ی شما باشد، نیازی نیست تمام ظروف شما با هم هماهنگ و به اصطلاح دست باشند، می توانید از جلوه ی هر کدام جداگانه در سفره ی خود استفاده کنید، از جلوه گل ها و شمع در کنار ظروف مسی غافل نشوید که فضای شما را بیش از بیش زیبا می کنند، می توانید آن ها به عنوان تزیین سفره ی خود استفاده کنید و لذت برید.

بلورها، ظروف بلورین یکی دیگر از آن ظرف هایی است که در خانه ی همه ی ما دست کم، یک ست از آن ها پیدا می شود، درست است که آن قدمی ترهایشان حال و هوای دیگری دارند اما در هر حال، بی شک این ظروف جلوه ی دیگری به جزییات رنگارنگ سفره ی یلدای شما می دهد، امتحان کنید حتما لذت خواهید برید.

ظروف لعابی بی نظیر را همان اولین گزینه ای هستند که در مناسبت های بی نظیر ایرانی نظیر عید نوروز و یلدا به سراغ آن ها می رویم و به حق در هر سفره ای خوش می درخشند، به راحتی می توانید یک بار یکی از آن ها تهیه کنید و برای همیشه زینت بخش سفره های ایرانی خود قرارشان دهید.

فنجان های شاه عباسی را فراموش نکنید، درست است کمر باریک ها را پیش تر یادآور شدم، اما شاه عباسی ها به جرات حال و هوای سفره ی شمارا متمایزتر می کنند، پس آن ها برای سفره ی یلدای خود کنار بگذارید، ترکیب رنگ بی نظیر آن ها در کنار جزئیات سفره ی شما همه را به تحسین وا میدارد.

همیشه نیاز نیست از گنجه و کمدهای قدیمیتان استفاده کنید و یا یک ست را آماده تهیه کنید، خودتان بسازید! این بهترین راه حل است از رنگ های مخصوص بر روی ملامین ها ظروف سفالی و یا حتی بلورهای خود استفاده کنید و یک طرح خاص را روی ظروف خود پیاده کنید، حتی می توانید از بچه های خود برای این کار استفاده کنید مطمئن باشید لذت خواهند برند و ظروف زیبای مقرون به صرفه ای خواهید داشت. 

خوشحال می شویم ایده های رنگارنگ خود را با ما در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه به اشتراک بگذارید.

مطالب بیشتر: کرسی، گرمابخش دکوراسیون خانه ایرانی!
شب یلدای متفاوت یک خانواده خوش ذوق ایرانی!
۸ ایده برای برگزاری مهمانی میانه پاییز
۷ ایده تزیین محوطه بیرونی با زیبایی های پاییز!
خانه داری با طراوت در روزهای پاییزی
۷ ایده برای داشتن عصرهای پاییزی دلپذیر
پاییزی کردن دکوراسیون منزل با تزئین میوه کاج!

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: ثمینا فراهانی

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

نشان کردن
  • 6047 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 22 آذر 1394

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
صدرا چوب صدرا چوب
5 نمونه کار

تلفن: 09129631636
 مبلمان هیراد  مبلمان هیراد
5 نمونه کار

تلفن: 09122798032
خانه دیدار خانه دیدار
6 نمونه کار

تلفن: 02122290601
صنایع چوبی غفاری صنایع چوبی غفاری
8 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۲۴۵۶۹۹۹
مبلیران اصل مبلیران اصل
7 نمونه کار

تلفن: 02144444967
صنایع چوبی آرشیوود صنایع چوبی آرشیوود
38 نمونه کار

تلفن: 09121387233
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173