۲۷ مرداد ۹۳

خانه داری: فرش و مبلمان در استفاده روزمره به تدریج در اثر آلودگی هوا و نشست و برخاست كثیف شده و بهتر است هر از چند گاهی توسط شوینده مناسب شسته و تمیز شود.

به دلیل روكش‌های گوناگون مبلمان و الیاف متفاوت فرش ها، شامپوی فرش و موكت بایستی با تمام الیاف ها سازگار بوده و هیچ گونه ضرری برای آنها نداشته باشد، بنابراین استفاده از كمترین مواد شیمیائی در فرمولاسیون شامپو فرش بسیار حائز اهمیت می باشد.

از طرفی جلوگیری از تداخل رنگ ها و یا از بین رفتن شادابی و نشاط رنگ فرش و موكت از دیگر جنبه‌های مورد توجه در شوینده‌های فرش و موكت می باشد. برای حفظ وسلامت رنگ ها و همچنین داشتن فرش هایی با پرز نرم و ملایم، طرز استفاده از شامپو فرش نیز در كنار انتخاب محصول مناسب حائز اهمیت می باشد.

بهترین روش برای تمیز كردن فرش و موكت با شامپو فرش، انحلال مقدار مناسبی از آن(طبق دستورالعمل) در آب وتمیز كردن سطح مورد نظر با اسفنج آغشته به محلول شوینده می باشد. سپس باید با یك دستمال كتانی نم دار سطح فرش را از شوینده و چرك های حل شده در آن پاك نموده و هر از چندگاهی دستمال مورد نظر را با یك دستمال تازه دیگر عوض نمود. همچنین بایستی فرش و موكت را پس از خشك شدن جارو نمود.

از نكات قابل توجه پرهیز از راه رفتن و یا نشستن بر روی فرش و موكت قبل از خشك شدن كامل آنهاست، در غیر این صورت احتمال بروز لكه وجود دارد است.

به ما بگویید: دوستان خوب چیدانه شما چه پیشنهاداتی برای تمیز کردن بهتر و راحت تر فرش و موکت دارید؟ 

منبع: بیتوته

دیدگاه‌ها

تصویر 96mahyar
۹۶mahyar
برای تمیز تر شدم فرش بجای استفاده از دستمال میتونین از چتکه مخصوص فرش شستن استفاده کنین بعد با یه دستمال خیس وبعد با دستمال خشک تمیزش کنین

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎