تبلیغات
E رومانته E بازار مبل
امتیاز: 0.0

19 شهریور 1397

ترفندهایی برای نظافت خانه، چیدمان صحیح زحمتتان را کم می کند!

دسته: خانه داری

آیا تا به حال این موضوع برای شما پیش آمده که علی رغم نظافت خانه و مرتب کردن همه فضاهای آن بازهم به نظرتان شلوغ، نامرتب و حتی کثیف بیاید؟ اگر چنین است، من پاسخ سوال شما را می دانم. در بسیاری از موارد، چیدمان غلط و اشتباه فضاهای مختلف به خصوص نشیمن، خود باعث بهم ریختگی و نامرتبی آن فضا خواهد بود. اگر چند نکته بسیار ساده را رعایت نمایید، نه تنها نظافت خانه برایتان راحت تر شده، بلکه چیدمانتان نیز اصولی تر خواهد بود. 

ترفندهایی برای نظافت خانه

تمیز کردن ورودی

از آن جایی که ورودی اولین فضایی است که به محص ورود به خانه دیده می شود، می تواند تاثیر بسیار زیادی در تمیز و مرتب به نظر رسیدن خانه داشته باشد. بنابراین بهتر است ابتدا با یک طرح بسیار ساده، حتی قرار دادن یک گلدان کوچک، تعریفی برای ورودی خود داشته و سپس هر روز یک الی دو دقیقه را صرف مرتب و تمیز کردن آن نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچقدر ورودی ساده تر و خلوت تر باشد، منظم تر به نظر می رسد.

مطلب پیشنهادی : ۸ فوت کوزه‌گری خانه داری

ترفندهایی برای نظافت خانه

فاصله ها را فراموش نکنید

شما باید در حدود 3 فوت ( حدود 90 سانتی متر ) فضای خالی در اطراف اتاق داشته باشید. البته مسلما در همه خانه ها به خصوص آپارتمان های کوچک نمی توان دقیقا این فاصله را رعایت کرد، اما منظور این است که تا جای ممکن کنار دیوارها خالی باشند. این کار باعث می شود تا شما بدون نیاز به جابه جا کردن مبلمان و حتی فرش ها گرد و غبار اطراف دیوار را تمیز کرده و تی بکشید. 

مطلب پیشنهادی : خانه داری و تمیز کردن منزل به سرعت برق و باد

ترفندهایی برای نظافت خانه

فضا را باز بگذاریم

در بسیاری از موارد لازم نیست که مبل ها کاملا به دیوارها بچسبند که معمولا برای این فاصله 60 سانتی متر را در نظر می گیرند. این کار باعث می شود که دکوراسیون نشیمن شما جذاب تر به نظر رسیده و فضا منظم تر باشد. علاوه بر این مسیر رفت و آمد کاملا مشخص بوده و وجود این فضاهای خالی سبکی و نظم بیش تری را در اتاق القا می کند.

مطلب پیشنهادی : ۱۱ پیشنهاد خانه داری برای خانم های با سلیقه

ترفندهایی برای نظافت خانه

چیدمان فرش در دکوراسیون

فرش یکی دیگر از عناصر بسیار مهم هم در چیدمان دکوراسیون و هم در نظافت است که درخانه های ایرانی اهمیت بیش تری نیز پیدا می کند. اگر شما چیدمان مناسبی برای فرشتان در نظر بگیرد در هنگام جارو کردن و یا تی کشیدن با مشکلی روبه رو نخواهید بود. بهترین حالت برای رسیدن به این هدف این است که فرش دقیقا کنار لبه های مبلمان قرار بگیرد، به این صورت که در زمان نشستن پاهای شما به راحتی به روی فرش بایند. با این کار هم روی فرش و هم زیر مبل ها به راحتی تمیز شده و نشیمن منظم تر به نظر می رسد. در بعضی مواقع نیز این کار مسیر رفت و آمد ساکنین را مشخص تر می کند.


مطالب مرتبط با خانه داری که برای شما انتخاب کردم :

منبع : apartmenttherapy | مترجم : گلنارصفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 1725 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 19 شهریور 1397

اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
مبلمان آترین مبلمان آترین
14 نمونه کار

تلفن: 02176205168
تعمیر مبل تعمیر مبل
5 نمونه کار

تلفن: 09123023200
مبلمان ویلایی و رستورانی کنزی مبلمان ویلایی و رستورانی کنزی
15 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۶۸۰۵۳۱۷
معماری آفرینش معماری آفرینش
9 نمونه کار

تلفن: 09122834003
گروه طراحی شارپی گروه طراحی شارپی
30 نمونه کار

تلفن: 09127966505
میبد سرام میبد سرام
1 نمونه کار

تلفن: 02144223458
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173