تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 1.3 0 نظر | ثبت نظر

18 مهر 1397

از بین بردن زردی وسایل سفید، مثل روز اولش می درخشه!

دسته: خانه داری

بسیاری از لوازم و وسایل خانگی، از یخچال گرفته تا کنترل تلویزیون و کامپیوتر از پلاستیک سفید ساخته می شوند و حتما برای شما هم پیش آمده که پس از مدتی تغییر رنگ آن ها ، از سفید به زرد را مشاهده کرده باشید. این تغییر رنگ که ممکن است در ابتدا با کثیفی آن وسیله اشتباه گرفته شود امری اجتناب ناپذیر بوده که به مرور زمان اتفاق می افتد. در این مطلب شما رو روش مختلف برای از بین بردن این رنگی زرد و برگرداندن وسیله سفیدتان به حالت اول را مطالعه خواهید کرد. 

از بین بردن زردی وسایل سفید

از بین بردن زردی وسایل سفید

روش اول از بین بردن زردی وسایل سفید

مرحله اول : برای به کار بردن روش اول ابتدا یک فنجان جوش شیرین را با مقداری آب ترکیب کرده و آن قدر بهم می زنید تا یک خمیر نسبتا سفت به دست بیاید. سپس با یک اسفنج مربوط خمیر را بر روی قسمت های مورد نظر به آرامی کشیده و اجازه می دهید تا خشک شود. جوش شیرین یک سفید کننده طبیعی است اما اگر فکر می کنید به یک محلول قوی تر نیاز دارید به جای آب از سرکه استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : جادوی مواد طبیعی در تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه

از بین بردن زردی وسایل سفید

از بین بردن زردی وسایل سفید

مرحله دوم : در مرحله دوم دو قاشق غذاخوری مایع سفید کننده را با آب ترکیب نمایید و سپس توسط یک پارچه به آرامی بر روی محل مورد نظر بکشید. این بار باید اجازه دهید تا مایع به مدت 4 ساعت بر روی وسیله شما باقی بماند. سپس با یک پارچه مرطوب آن را کاملا تمیز کرده و مایع را پاک کنید.

مطلب پیشنهادی : تمیز کردن جارو برقی، ۶ گام سریع و آسان !

از بین بردن زردی وسایل سفید

مرحله 3 : در آخرین مرحله کافی است کمی خمیردندان را بر روی یک اسفنج مالیده سپس روی مکان مورد نظر بکشید. با استفاده از حرکات کوچک و دایره ای این کار را تکرار نمایید تا مطمئن شوید همه قسمت های زرد پوشانده شده است. بعد از مدتی خمیر دندان را نیز پاک کنید.

مطلب پیشنهادی : تمیز کردن کنترل تلویزیون در سه سوت!

از بین بردن زردی وسایل سفید

روش دوم از بین بردن زردی روی وسایل سفید

روش اول که با هم بررسی کردیم بیش تر برای وسایل بزرگ که امکان جابه جایی ندارند به کار می رود. اما برای وسایل کوچک تر می توانید از روش دوم استفاده نمایید. در این روش به جای جوش شرین، اکسیدان مو به کار رفته که می توانید آن را با آب ترکیب نموده و سپس بر روی منطقه مورد نظر بکشید. البته دقت داشته باشید که حتما از دست کش استفاده کرده و مستقیما با پوستتات تماس نداشته باشد. بعد از این که مطمئن شدید همه قسمت ها به محلول آغشته شده اند، روی وسیله را به طور کامل سلفون یا پلاستیک بکشید. 

مطلب پیشنهادی : ۶ راه حل ساده برای تمیز کردن اتو

از بین بردن زردی وسایل سفید

از بین بردن زردی وسایل سفید

برای مرحله آخر باید از نور خورشید یا لامپ UV استفاده نمایید. اگر می توانید وسیله را جابه جا کرده و به بیرون از خانه یا کنار پنجره منتقل نمایید، آن را در معرض نور خورشید قرار دهید. اما اگر قابلیت جا به جایی وجود ندارد، بهتر است یک لامپ uv را بالای سر وسیله مورد نظر ثابت بگذارید تا به خوبی نور به همه قسمت ها تابیده شود. این فرآیند می تواند از چند ساعت تا چند روز به طول انجامد بنابراین مدت زمان آن به وسیله شما و میزان زردی آن بستگی دارد. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که این روش ممکن است بر روی همه وسایل جواب ندهد. دیگر این که باید دقت نمایید آن را مستقیم در معرض خورشید داغ قرار ندهید زیرا نه تنها زردی را از بین نبرده بلکه باعث بدتر شدن ظاهر وسیله نیز می شود. .

ویدیوی زیر به خوبی انجام روش دوم را به شما نشان می دهد :

 

 

مطالب پیشنهادی که در زمینه خانه داری به شما کمک می کند :

منبع : hardwarezone / hunker | مترجم : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبل کارول مبل کارول
12 نمونه کار

تلفن: 02155288221
آرمانی دیزاین آرمانی دیزاین
12 نمونه کار

تلفن: 09124478772
دفتر شما دفتر شما
3 نمونه کار

تلفن: 02128420
مبلمان ویلایی و رستورانی کنزی مبلمان ویلایی و رستورانی کنزی
18 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۲۶۸۰۵۳۱۷
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173