تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

18 مهر 1397

دکوراسیون مناسب خانواده های بچه دار، دیگه سراغ وسایل نمیره!

دسته: خانه داری

سوالی که برای موضوع این هفته از ما بپرسید توسط خانم نجمه از مخاطبان عزیز چیدانه مطرح شده است. ایشان دارای یک فرزند 11 ماهه هستند که مانند همه کودکان به سراغ وسایل منزل می رود و مجبور هستند که همه چیز را دور از دسترسش قرار دهند. بنابراین به دنبال نمونه تصاویر یا پیشنهادی برای چیدمان منزل با حضور کودکان و خردسالان هستند. با من همراه باشید تا پیشنهاد چیدانه را ببینیم. البته قبل از شروع مطلب ۱۰ ترفند دکوراسیونی برای زندگی آسان با کودکان را نیز حتما مطالعه نمایید.

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند که کنجکاوی بخشی از رفتار کودکان است که باید مورد توجه قرار گرفته و اجازه داده شود تا بتوانند با همین کنجکاوی دنیای پیرامون خود را بشناسند. اما در عین حال به دلیل خطراتی که برای خود کودک وجود داشته و بهم ریختگی و اشفتگی که در خانه به وجود می آید، بسیاری از والدین به دنبال راهی برای این موضوع هستند. مسلما اولین ایده ای که به ذهن می رسد این است که وسایل و ظروف در ارتفاع و دور از دسترس کودک قرار داده شود. اما ایده جدیدتری توسط روانشناسان ارائه می شود و آن هم این که باید در محیط خانه و در کنار والدین فضایی برای کودک در نظر گرفته شود. در ادامه با این ایده و روش های مختلف اجرای آن بیشتر آشنا می شویم.

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

طراحی دیوار خلاقیت در خانه

یکی از ایده ها برای کنترل انرژی کودکان ایجاد فضایی برای نقاشی کردن آن هاست. از آن جایی که کودکان در اکثر مواقع بر روی دیوارها خط می کشند یا نقاشی می کنند بنابراین این فضاها می تواند بهترین مکان برای این کار باشد. در یک اقدام ساده می توانید از رتگ تخت سیاه استفاده کرده و دیوارهایی از خانه مانند راهروها، درب کمدها و ... را برای این کار آماده نمایید. ایده دیگر این است که از نقاشی های فرزندتان به عنوان تابلو بر روی دیوارها حتی در نشیمن استفاده کنید. این کار تاثیر روانشناسانه زیادی نیز خواهد داشت.

مطلب پیشنهادی : ۷روز برای رهایی کودکان از دردسر بی نظمی

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

استفاده از مبلمان کودکان

این که کودک احساس کند فضایی مخصوص به خود داشته و می تواند در عین حال، در کنار پدر و مادرش محدوده خاص خود را داشته باشد تاثیر بسیار مثبتی برایش خواهد داشت. بنابراین توصیه می شود از مبلمان مخصوص به هر رده سنی، به طور مثال میز و صندلی، در کنار نشیمن یا آشپزخانه استفاده شود. این کار باعث می شود که کودک با وسایل متناسب با خود درگیر شده و کم تر به سراغ سایر وسایل خانه برود.

مطلب پیشنهادی : اتاقی برای کودکان واقعی با وسایل کوچک و زیاد شان!

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

فضای ذخیره سازی شیک برای کودکان

یکی از مشکلاتی که در والدین با آن درگیر هستند بهم ریختگی اسباب بازی ها و عروسک های فرزندشان است. به دنبال صحبتی که در نمونه بالا داشتم، به راحتی می توان از فضاهای ذخیره سازی زیبا برای خود کودک استفاده کرد. اصلا به فکر این موضوع نباشید که دکوراسیون خانه تان زشت و نامناسب می شود. تصاویر بالا به شما نشان می دهد که به خوبی با مدل های ساده و رنگ های زیبا می توانید این ایده را عملی کنید. با این کار در زمان نظافت و مرتب خانه توسط مادر، کودک نیز ترغیب می شود تا وسایل خود در نشیمن یا اتاق را مرتب نماید.

مطلب پیشنهادی : تمیزکاری و مرتب کردن خانه با وجود بچه های شلوغ!

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

مرتب کردن خانه با بچه های کوچک

رنگ مناسب دکوراسیون کودکانه

موضوع دیگری که می تواند ذهن والدین را مشغول نماید این است که فکر می کنند ایده های کودکان برای چیدمان خانه متناسب با بزرگ ترها نبوده و فضای شیک و رسمی منزل را بهم می ریزد. یکی از راهکارهایی که باعث می شود بزرگ تر ها نیز در کنار بچه ها از فضا لذت ببرند به کارگیری رنگ های مناسب است. اگر یک بخش مشخص از خانه، به طور مثال بخشی از نشیمن را به این کار اختصاص بدهید، می توانید از وسایل با رنگ های کودکانه استفاده کرده و سعی کنید آن ها را با وسایل دیگر ست نماید. به طور مثال برای قاب کردن نقاشی فرزندتان از همان قابی استفاده کنید که برای عکس های خانوادگی یا سایر تابلوهای دیواری به کار برده اید. 

مطالب پیشنهادی :

نویسنده : گلنار صفدریان | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 431 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 18 مهر 1397

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
گالری شینا گالری شینا
17 نمونه کار

تلفن: 09128618101
مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق مبلمان ویلایی و خانگی آلاچیق
13 نمونه کار

تلفن: 021۲۲۹۳۶۷۸۰
کمجاچوب کمجاچوب
11 نمونه کار

تلفن: 02141725000
خانه رویایی ایکیا خانه رویایی ایکیا
10 نمونه کار

تلفن: 02155470294
گروه شرکت های مهندسی عمران جم گروه شرکت های مهندسی عمران جم
22 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۸۸۰۶۱۵۴۴
تجهیزات بهداشتی کارنو تجهیزات بهداشتی کارنو
22 نمونه کار

تلفن: 02122564168
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173