۲۲ فروردين ۹۵

خانه داری: حتما همه ی شما دست کم یک بار با کتری رسوب گرفته مواجه شده اید که معمولا بر اثر ناخالص بودن آب شهری ایجاد می شود، این رسوب ها اگر از بین نروند سبب بد رنگ شدن چای و نوشیدنی های بر پایه ی آب شده می شوند علاوه بر آن طعم نامطلوبی به آن ها می بخشند، امروز در چیدانه روش ها و راه کارهای ساده ای برای از بین بردن این روسوبات در اختیار شما قرار می دهیم با ما همراه باشید.

روش اول: برای جرم های نسبتا تازه و لایه های نازک آهکی، ابتدا کتری را داغ کنید و سپس مقداری آب یخ درون آن بریزید با این روش جرم ها به آرامی از جدار کتری کنده می شوند توجه داشته باشید برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود چرا که موجب از بین رفتن لحیم داخل آن می گردد.

روش دوم: می توانید مقداری سرکه درون کتری ریخته و مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و سپس آب آن را خالی کرده و بشویید و دوباره از آب پر کنید و بگذارید بجوشد این کار برای هز بردن بوی نامطبوع سرکه از داخل کتری بسیار موثر است.

روش سوم: یکی دیگر از روش های جالب از بین بردن رسوب کتری ها و جلوگیری از روسوب مجدد آن ها استفاده از فلس صدف یا همان گوش ماهی ها است که باعث می شود آهک موجود در آب را را به خود جذب نمایند، از این روش پس از جرم زدایی و یا برای کتری های نو استفاده کنید تا آهک آب به دیواره های آن جذب نشود.

روش چهارم: روش موثر دیگر برای رسوب زدایی استفاده از سیب زمینی رنده شده است در ظرف مورد نظر با توجه به اندازه ظرف دو یا سه سیب زمینی رنده کنید و اجازه دهید با آب به مدت نیم ساعت بجوشد، سپس یک تکه زاج سفید کوبیده شده به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید، آب آن را خالی کنید بشویید و بگذارید با آب تازه بجوشد.

روش ششم: می توانید برای جرم گیری از مقداری جوش شیرین حل شده در آب نیز استفاده کنید، برای این منظور این ترکیب را به نسبت ۲ به ۱ تهیه کنید و بگذارید درون کتری بجوشد، اگر به نتیجه نرسیدید این عمل را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

روش هفتم: اگر مقدار رسوبات حجیم نیست وکتری مورد نظر شما کوچک است می توانید درون آن آب بریزید و به مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود، آن را بشویید و با آب تازه بگذارید به جوش بیاید.

شما برای از بین بردن رسوب کتری خود از چه روش هایی استفاده می کنید، نظرات خود را در بخش مشاوره و دکوراسیون چیدانه با دوستان و همراهان ما به اشتراک بگذارید.

مطالب پیشنهادی: ۷ روش آسان و ارزان برای تمیز کردن هر چیزی در خانه
پاک کننده های طبیعی با قدرت پاک کنندگی جادویی!
روش های خارق العاده برای پاک کردن لکه آب از سطح چوبی!
راه حلی خلاقانه برای شست و شوی ظروف شیشه ای
خانه داری و تمیز کردن منزل به سرعت برق و باد
۹ راه حل های اقتصادی برای استفاده دوباره از وسایل دور ریختنی!
اسرار خانه داری برای تمیز کردن و نگهداری از اجاق گاز

گردآوری شده در تحریریه چیدانه

دیدگاه‌ها

تصویر سید احمدحسینی
سید احمدحسینی
سلام من از سایت شما راضی هستم
تصویر نوذر پلاستیکی
نوذر پلاستیکی
سلام۰ رسوبات خیلی خوبی بود۰ دستت درد نکنه۰
تصویر مهدی مهرابی
مهدی مهرابی
با این روش اول موفق نشدم :--- (
تصویر یوسف عرب
یوسف عرب
سلام این شش روش بودنه هفت روش.بعدازچهارم آمده ششم
تصویر رهآ
رهآ
سلام من همه این کارها را کردم سماور سوراخ شد ومارو ار ز خونه بیرون کدن
تصویر s_sahraee
s_sahraee
جااان؟....

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎