۲۰ شهريور ۹۶

تاسیسات: همه ما به دنبال داشتن خانه آرام و امنی هستیم که بعد از یک روز کاری شلوغ و پر سر و صدا به آن پناه بیاوریم و از آن آرامش بگیریم. در کنار این، با وجود ساختمان های پرجمعیت امروزه، داشتن خانه ای آرام و بدون سر و صدا کمی دور از ذهن به نظر برسد.

عایق صوتی در خانه

برای رسیدن به چنین جایگاه آرام و آرامش بخشی لازم است شرایطی را برای خود فراهم آوریم؛ چیزی که آن را عایق صوتی می نامیم! شاید هم دلتان بخواهد به موسیقی با صدای بلند گوش کنید و همسایه های خود را نیز از این کار نرنجانید. در این مطلب همراه ما باشید تا از روش های عایق صوتی خانه بیشتر بدانیم و از نحوه رسیدن به آن باخبر شویم.

مطلب مرتبط: انواع عایق صوتی برای رهایی از سر و صدای شهر!

عایق صوتی در خانه

عایق صدا در خانه

یکی از ساده ترین و موثرترین کارها برای عایق صدا در منزل، کنترل درب و عایق صدای درب است. با این کار شما دیگر از سر و صداهای راهرو و فضای بیرونی خانه خود اذیت نمی شوید. اگر در بین اتاق های خانه خود ستون های دیواری دارید ممکن است امکان عایق کردن خانه کمی کمتر و یا سخت تر شود.

با این حال می توانید عایق صوتی خانه خود را از کفپوش گرفته تا دیوار و پنجره اعمال نمایید. به همین دلیل است که معمولا اعمال سیستم های عایق صوتی را در هنگام بازسازی یا ساخت هر خانه ای پیشنهاد می دهیم.

طبیعتا بعد از ساخت خانه، اعمال لازم عایق صوتی ممکن است هزینه های بالایی به همراه داشته باشد.  

عایق صوتی

عایق صوتی دیوار و کف

بسیاری از خانه های قدیمی با مسئله عایق صوتی و ضد آب بودن خانه خود رو به رو هستند. اکثرا با صدای حرکت جانوران و موجودات در خانه و نزدیکی آن مشکل دارند و می خواهند از شر آنها خلاص شوند.

پیشنهادی که برایشان داریم استفاده از روش های عایق صدا است. با ایجاد عایق صوتی دیوار و کف می توان با این مسئله مقابله کرد.

عایق صوتی ایزوبوز

عایق صوتی ایزوبوز

۳۷,۵۰۰تومان
تصویر پنجره دوجداره UPVC همدان

پنجره دوجداره UPVC همدان

۲۰۰,۰۰۰تومان
تصویر دیوار پوششی کناف - عایق صوتی حرارتی

دیوار پوششی کناف - عایق صوتی حرارتی

۹۰تومان

استفاده از پنجره های عایق صدا

یکی دیگر از گام های مهم و موثر در روش های اعمال عایق صوتی، استفاده از پنجره هایی است که به این منظور ساخته و طراحی شده اند. شما می توانید از پنجره های دو جداره و یا سه جداره استفاده نمایید. با این کار از شر صدای ترافیک خیابان ها نیز رها خواهید شد.

مطلب مرتبط: با این ۷ ترفند خانه خود را از آلودگی صوتی نجات دهید!

عایق صدا در خانه

بودجه برای استفاده از عایق صدا

اینکه بخواهید تمامی دکوراسیون خانه خود را ضد صدا نموده و از روش های عایق صوتی استفاده کنید قطعا هزینه های نسبتا بالایی خواهد داشت؛ به همین علت سعی کنید در رابطه با بودجه ای که می خواهید در این کار صرف کنید به اتفاق نظر رسیده و تصمیم نهایی را بگیرید. با کمک و مشورت متخصصین این امر، قطعا به بهترین نتیجه دست خواهید یافت.

اگر شما هم به فکر استفاده از روش های عایق صدا در خانه خود هستید با اهالی فن وب سایت چیدانه همراه باشید:

اگر به دنبال تیم اجرایی برای عایق کردن فضای داخلی هستید؛ می توانید از طریق سفارش آنلاین خدمات و کالا در چیدانه اقدام نمایید!

منبع: homeadvisor |مترجم: طلوع حقیقت | تحریریه چیدانه

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎