تبلیغات
F مبلیران E رومانته
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

29 مهر 1394

مبلمان را با کف پوش خانه ست کنید!

کف پوش: امروزه کف پوش‌ها در انواع و اقسام متنوعی تولید می‌شوند و شما می‌توانید با توجه به طراحی داخلی منزل خود از میان گزینه‌های مختلف، از طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت گرفته تا کف پوش‌هایی از جنس‌های گوناگون، نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید. یکی از این نوع کف پوش‌ها که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده کفپوش‌های چوبی با رنگی تیره هستند که به شدت شیک و متفاوت هستند و می‌توانند به خانه شما زیبایی و جذابیت فراوانی هدیه کنند. اما در مورد این کفپوش‌ها مشکل اینجاست که که اگر با یک مبلمان و رنگ‌های اشتباه همراه شوند ممکن است فضا گرفته و سنگین شود و حس و حال به سمت خانه‌ای تاریک و بی‌روح گرایش پیدا کند. اما برای این مسئله راه‌های زیادی وجود دارد و باید هنگام طراحی خانه و انتخاب وسایل آن به ترکیب آن‌ها با کف پوش‌های چوبی تیره توجه ویژه‌ای کرد. اگر خانه شما دارای کف پوش‌های چوبی تیره است و نمی‌دانید که چه وسایلی را با این کفپوش‌ها همراه کنید حتما این مطلب را بخوانید، چراکه چیدانه ایده‌های مختلفی را در این زمینه برای شما گردآوری کرده‌است.

دیوارهای سفید و مبلمان چوبی با رنگی روشن

برای این‌که ترکیب‌بندی ما هماهنگ‌ترین ترکیب ممکن باشد، مبلمان چوبی را انتخاب کنید که گرمای آن مانند گرمای کف پوش‌ها باشد، اما رنگ آن را کمی روشن‌تر در نظر بگیرید. برای مثال، در کنار کف پوش‌های چوبی که دارای رنگ طوسی تیره و یا سیاه هستند، از چوب‌های کم‌رنگ و هوازده و در کنار کف پوش‌هایی که دارای رنگ غنی و گرم هستند (مانند کفپوش‌های موجود در عکس بالا) از چوب‌هایی با رنگ‌های گرم متوسط تا روشن مانند چوب درخت گیلاس یا درخت افرا استفاده کنید. مبلمان چوبی به رنگ روشن، قالیچه سفید رنگ پرزدار، و دیوارهای سفید و ساده در فضای بالا کنتراست بسیار زیبایی با کفپوش‌های چوبی تیره ایجاد کرده و در عین حال در یک هارمونی کلی قرار دارند.

لیست شرکت های فعال در حوزه : کف پوش و دیوارپوش در اهالی فن چیدانه

پایه مبل‌ها را با کف پوش‌ها هماهنگ کنید

وقتی پای کفپوش‌های تیره در میان است حتما دلیلی ندارد که از کنتراست استفاده کنید، بلکه هماهنگ کردن رنگ مبل‌های چوبی با رنگ کفپوش‌ها- البته تا آن‌جا که ممکن است- راهی ساده برای ایجاد فضایی شیک و زیبا و در عین حال هماهنگ است. اگر می‌خواهید رنگ کلی مبل‌ها- نه فقط پایه آن‌ها- با کف پوش‌ها هماهنگ باشد، بهتر است دیوارها را به رنگی روشن‌تر درآورید. دلیلی ندارد که این رنگ حتما سفید باشد، اما رنگ دیوار به طرز چشمگیری باید از رنگ کف پوش‌ها و مبل‌ها روشن‌تر باشد تا فضا بیش از حد سنگین و گرفته نشود.

لیست شرکت های فعال در حوزه : سازه های چوبی در اهالی فن چیدانه

ترکیب چوب‌ها و رنگ سفید

از تنوع طبیعی درختان در جنگل‌ها با ظاهری ارگانیک و طبیعی در خانه خود تقلید کنید. این اتفاق دقیقا در فضای موجود در عکس بالا افتاده است. یک میز چوبی با رنگی تیره در کنار یک کفپوش چوبی تیره مستتر شده است، در حالی که صندلی‌های چوبی به رنگ روشن و چراغ‌های آویز در فضا به چشم می‌آیند و می‌درخشند. دیوارهای سفید رنگ و البته میزان قابل توجهی عناصر سبز حس و حال فضا را کامل کرده‌اند.

دیوارهایی با رنگی غنی و یک قالیچه زیبا

 اگر علاقه خاصی به رنگ دارید، رنگ‌مایه‌ای را انتخاب کنید که آن را بیش از رنگ‌های دیگر دوست دارید و دیوارها یا سطح پشتی داخلی قفسه‌های کتاب را به این رنگ درآورید. هم‌چنین یک قالیچه زیبا را انتخاب کنید که همین رنگ در طرح‌ها و نقش‌های آن به کار رفته است. ترکیب منسوجات بافت‌دار مانند قالیچه با رنگی غنی و کف پوش‌هایی تیره فضایی خوشایند و دنج را ایجاد می‌کند.

لیست شرکت های فعال در حوزه : کمد دیواری، کابینت و قفسه ها در اهالی فن چیدانه

قالیچه‌ای به رنگ تیره در کنار دیوارهایی روشن

 یک قالیچه طرح‌دار با رنگی تیره باعث می‌شود فضای شما حس و حالی غنی‌تر و جذاب‌تر پیدا کند و در عین حال بیش از حد هم در فضا به چشم نیاید. برای این‌که تمامی این رنگ‌های تیره (کفپوش‌ها و قالیچه) در فضا بدرخشند، دیوارها و سقف را به رنگ سفید درآورید. اگر رنگی به غیر از سفید را ترجیح می‌دهید، از یک آبی روشن و یا بنفش کم‌رنگ استفاده کنید.

مرمر، رنگ سفید، برنز، و چوب

کف پوش‌های چوبی تیره می‌توانند به یک آشپزخانه جلوه‌ای شیک و مدرن بدهند. با ایجاد توازن میان کفپوش‌های تیره با کابینت‌ها و دیوارهای سفید رنگ، آشپزخانه خود را زیباتر از قبل کنید. سعی کنید در این فضا از عناصر برنزی و چوب‌هایی که رنگ آن‌ها کمی روشن‌تر از کف پوش‌هاست استفاده کنید تا حس و حال کلی فضای شما جذاب و بی‌عیب شود. تمام این موارد در آشپزخانه موجود در عکس بالا به زیبایی انجام شده است.

رنگ‌مایه‌های روشن در کنار رنگ سفید

 از سبز کرفسی در فضای موجود در عکس بالا استفاده شده است، اما از هر رنگ روشن دیگری نیز می‌توان در چنین وضعیتی استفاده کرد. نکته مهم در این‌جا توازن قسمتی که از مقادیر زیادی رنگ در آن استفاده شده (مانند دیوار با رنگی متفاوت و قالیچه در عکس بالا) با مقادیر متناسبی رنگ سفید و استفاده حداقلی از دیگر رنگ‌هاست.

مطلب پیشنهادی : پارکت، کفپوش هایی با حس آشنا

رنگ‌مایه‌های چرک در کنار بافت‌های لایه‌لایه

 برای داشتن حس و حالی مدرن و شهری، سعی کنید گستره‌ای از بافت‌های مختلف مانند چرم، پوست گاو یا گوسفند، و مخمل را در رنگ‌های ملایم و چرک با هم ترکیب کنید. در چنین ترکیبی، مبلمان را چوبی و به رنگ تیره و یا از جنس استیل طبیعی انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی : کف پوش‌های طبیعت دوست در حمام

دیوارهایی به رنگ طوسی متمایل به بژ و قالیچه مراکشی

قالیچه‌های کرکی مراکشی در هر فضایی می‌درخشند و به چشم می‌آیند، اما اگر روی یک کفپوش چوبی تیره قرار بگیرند این زیبایی دوچندان می‌شود. برای ایجاد حال و هوایی لوکس و مجلل در خانه خود، این قالیچه‌های مراکشی را با دیوارهایی به رنگ طوسی متمایل به بژ (Greige) و مبلمانی با رنگی خنثی ترکیب کنید.

مطلب پیشنهادی : کفپوش‌های لمینیتی ؛ چوب با قیمتی ارزان‌تر

مسئله‌ای پیچیده در طراحی: «کفپوش‌های چوبی خانه من بیش از حد تیره هستند!»

آیا کف پوش‌های خانه شما بیش از حد تیره هستند و قصد ندارید آن را عوض کنید؟ بهترین کار در این حالت رنگ کردن دیوارها به رنگ آبی کم‌رنگ، استفاده از چارچوب‌های سفید رنگ، بهره بردن از پرده‌هایی از جنس بامبو، و پهن کردن یک قالیچه بزرگ به رنگی روشن است.

راه‌حل دیگر برای خنثی کردن اثر کفپوش‌های تیره پوشاندن آن‌ها با یک قالیچه یا فرش بسیار بزرگ است. این ایده در فضاهای کم رفت‌وآمد مانند اتاق خواب بسیار کارآمد است.

اگر مشغول بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید گزارش‌های مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را بخوانید، نمونه کارهای قبلی او را نگاه کنید. به نمونه کارهای آن‌ها خوب دقت کنید: این پروژه‌ها چه‌قدر شبیه پروژه شماست؟ با خود صادق باشید، یک عمارت بزرگ ممکن است بسیار زیبا باشد، اما هیچ نکته مشترکی با خانه کوچک شما نداشته باشد. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

مطلب بیشتر : کف پوشی چرمی برای فضاهای لوکس

راهنمای خرید کفپوش مناسب برای آشپزخانه در بازار ایران

گرم کردن حمام با کفپوش های گرمایشی

منبع: houzz | ترجمه شده در تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: لاله داورپناه

مدیر دپارتمان تولیدات چندرسانه ای وبسایت چیدانه سردبیر مجله منزل عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - نویسنده و ادیتور طراح پروژه های معماری، دکوراسیون داخلی و فضای سبز سوابق کاری: عضو تیم تحریریه وب سایت چیدانه - ادمین شبکه های اجتماعی دبیر تحریریه مجله منزل سوابق تحصیلی: فارغ التحصیل کاردانی معماری از موسسه آموزش عالی آپادانا- شیراز فارغ التحصیل کارشناسی معماری از موسسه آموزش عالی میرداماد- گرگان دانش آموخته دوره عالی تکنولوژی معماری از قطب علمی معماری دانشگاه تهران دانشجوی کارشناسی ارشد معماری منظر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب

نشان کردن
  • 18362 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 29 مهر 1394

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
ویترین دکور ویترین دکور
42 نمونه کار

تلفن: 02188398074
سقف کشسان نقش مهراز سقف کشسان نقش مهراز
45 نمونه کار

تلفن: 02188265136
ندارد ندارد
کمتر از 2 نمونه کار

جکوزی ایران جکوزی ایران
4 نمونه کار

تلفن: 03133869757
کلینیک ساختمانی عمارت کلینیک ساختمانی عمارت
6 نمونه کار

تلفن: 02188697131
ونوس دکور ونوس دکور
39 نمونه کار

تلفن: 02188790488
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173