نام پروژه :سالن زیبایی شکرنیا
موقعیت : تهران-سعادت آباد-سرو غربی-ساختمان سرو-طبقه ۶
نام شرکت یا دفتر معماری :استدیو معماری ۴
معمار مسئول: کسری شفیعی زاده -حسین زین آغاجی- یوسف صالحی- آیدین وس کاه
تاریخ شروع و اتمام طراحی : ۲۰/۵/۹۵ الی ۵/۶/۹۵
تاریخ شروع واتمام اجرا : ۷/۶/۹۵ الی ۲۵/۷/۹۵
مساحت:۸۸ متر
نوع ساختمان :اداری
کارفرما :خانم مهسا شکر نیا
بودجه: ۱۰۷ میلیون تومان
شرکت سازنده / اجرا: استدیو معماری ۴
مدیر اجرایی پروژه : یوسف صالحی
گرافیست: نگار نبوی طباطبایی - آیدا افصحى
عکاس:هامون مقدّم

سالن زیبایی شکرنیا ،مرکز ارایه خدمات آرایشی و بهداشتی برای بانوان می باشد. این پروژه در ساختمانی در خیابان سعادت آباد واقع شده است. کاربری سابق این واحد، اداری با فضاها و عملکرد های مغشوش و بی ارتباط با موضوع آرایشگاه به نظر میرسید. خواسته ی کارفرما داشتن فضایی لوکس در عین حال لطیف و با حداکثر فضای خدمات در مساحت ۸۸ متر مربع بود.
چالش اصلی پروژه کوچک بودن فضا برای تعداد زیاد کاربری های مورد نیاز کارفرما همچنین بینظمی دیوارها و کاربری های گذشته ی این واحد بود.

ایده اصلی شکلگیری طرح ،ایجاد فضاهای مجزا برای کاربری های متفاوت در عین یکپارچگی در کالبد جعبه هایی با رنگ های متفاوت به منظور تمیز دادن فضاهای کثیف و تمیز از یکدیکر و ایجاد فضاهای نیمه بسته و بسته تا فضاها از لحاظ بویایی و صوتی برای یکدیگر مزاحمت ایجاد نکنند ، می باشد. کاربر میتواند به بعضی از این جعبه ها وارد شود ولی بعضی از آنها تنها از پروژه عبور می کنند. گستردگی فضا این امکان را به مشتریان میدهد تا حس حضور در یک catwalk کوتاه و خصوصی را تجربه کنند .

رنگ بژ محیط به عنوان یکی از رنگهای لوکس ایرانی برای جداسازی فضا ها و پیش برد ایده پروژه انتخاب گردید. نورپردازی پروژه فوق با توجه به استانداردهای لازم به عنوان یکی از فاکتورهای تاثیر گذار در حصول حداکثر بازدهی فضای ارایشگاهی طراحی شده است.انتخاب گیاه سانسووریا و سیستم آبیاری هوشمند به منظور تصفیه طبیعی هوای محیط و نتیجتا تلطیف فضا را نیز به همراه دارد.

۲۰۱ بازدید

افزودن دیدگاه جدید

You must have Javascript enabled to use this form.‎