کافه حوض نقاشی، خانه‌ای بزرگ، قدیمی و دنج در قلب پایتخت!

کافه حوض نقاشی، خانه‌ای بزرگ، قدیمی و دنج در قلب پایتخت!

به قلم: نرگس مهردادیان

کافه حوض نقاشی، خانه‌ای بزرگ، قدیمی

یکی از جاذبه‌های رنگارنگ پایتخت، کافه حوض نقاشی در خیابان سمیه است. اگر به عمارت‌ها و خانه‌های قدیمی علاقه داشته باشید و اهل کافه نشینی باشید حتما این کافه دنج و صمیمی برای‌تان جذاب خواهد بود. خانه‌ای بزرگ و قدیمی در قلب پایتخت که بازسازی و تبدیل به کافه شده است. با ما همراه باشید تا با کافه حوض نقاشی، این خانه قدیمی، نوستالژیک و رنگی بیشتر آشنا شوید…

قالیشویی ادیب

عمارت قدیمی کافه حوض نقاشی کجاست؟

این خانه بزرگ، قدیمی و رنگارنگ در قلب تهران، خیابان سمیه، نبش خیابان نجات‌الهی، خیابان محمدی و بن‌بست گل یاس قرار گرفته است. می‌توان با وسیله نقلیه شخصی یا وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا اتوبوس در روزهای شلوغ هفته هم خودتان را به این کافه نوستالژیک، دنج و صمیمی برسانید.

داستان خانه‌ای بزرگ و قدیمی که تبدیل به کافه شد!

کافه حوض نقاشی در‌ واقع یک خانه بزرگ قدیمی بوده که بازسازی و رنگ‌آمیزی شده و فضای نوستالژیک زیبایی را به وجود آورده است. این کافه هم در قسمت داخل بنا و هم در فضای بیرون حیاط پذیرای مهمانان است. در ساعات شب و روز حوض نقاشی با زیبایی‌های خاص خود چشم‌ نواز است. گیاهان‌‎​‎‎​ حیاط، حوض و فواره‌‎‌​‌​، دیوارهای آجری، پله‌ها و دیوارهای رنگارنگ، پنجره‌های رنگی و نورپردازی شبانه، فضای دلنشینی ایجاد کرده است. فضای داخلی کافه که با‌‎‌​‌​ وسایل قدیمی تزیین شده، جذابیت و حس صمیمیت این خانه قدیمی را‌‎​‎‏‏ بیشتر می‌کند.

و در آخر

این روزها با زندگی شهرنشینی و خانه‌های آپارتمانی تجربه گذراندن اوقاتی در خانه‌ای قدیمی و دنج تجربه بی‌نظیری است. خانه‌های قدیمی که تبدیل به فضای عمومی مانند کافه می‌شوند این امکان را برای همه ما فراهم می‌کنند و می‌توانند حتی برای لحظاتی، آرامش را به زندگی‌های شلوغ امروزی، بازگردانند. کافه حوض نقاشی تنها یکی از این کافه‌هاست.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه