معماری ساختمانی به شکل سبد در آمریکا!

معماری ساختمانی به شکل سبد در آمریکا!

به قلم: یاسین کوثری

ساختمان سبدی که احتمالاً عکس آن را برای بارها در سطح اینترنت دیده‌اید، یک کارخانه تولید و پخش صنایع دستی است. کارخانه سبدی از جنس چوب ساخته شده است. این کارخانه طیف وسیعی از وسایل چوبی را به مشتریان ارائه می‌کند. این کارخانه به عنوان یکی از معروف‌ترین تولیدکنندگان و خرده فروشان وسایل چوبی دست‌ساز و محصولات خانگی معرفی می‌شود. شرکت لانگابرجر در سال ۱۹۷۳ توسط دیو لانگابرجر تاسیس شد و دفتر اصلی آن در اوهایو قرار دارد. طراحی این شرکت به صورت سبد است که در طول پروسه تولید آن از چوب‌های با کیفیت بالا استفاده شده است. نقشه برداری این ساختمان بسیار منحصر به فرد است و به همین خاطر است که توانسته است محبوبیت قابل توجهی کسب کند.

 

قالیشویی ادیب

بیشتر بخوانید: طراحی فوق العاده هتل عباسی اصفهان

 

معرفی کاربری ساختمان سبد شکل در آمریکا

شرکت لانگابرجر‌ محصولات خود را در ابتدا از جنس چوب ساخته و به بازار عرضه می‌کرد. با گذشت سال‌ها از مواد اولیه دیگری همچون آهن و یا سفال نیز برای تولید وسایل استفاده شد. محصولات این شرکت به صورت مستقیم و با استفاده از شبکه‌های تلویزیونی به فروش می‌رسیدند. این شرکت در سال ۲۰۰۰ با چالش‌های مالی مواجه شد و کاهش فروش قابل توجهی را تجربه کرد. با وجود سختی‌ها و مشکلات این شرکت توانست نقش قابل توجهی در صنعت فروش وسایل چوبی داشته باشد. دیو لانگابرجر، بنیانگذار شرکت، این ساختمان را با هدف نمایان کردن محصول اصلی شرکت، یعنی سبدهای دست‌ساز، طراحی کرد.

طراحی منحصر به فرد ساختمان این شرکت باعث شد تا این مجموعه شهرت قابل توجهی را کسب کند و به عنوان یک سازمان منحصر به فرد معرفی شود. ساختمان سبد شکل این شرکت به عنوان یکی از نمادهای معروف درهای شناخته می‌شود و توانسته است بازدید کنندگان بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کند.

ویژگی‌های معماری ساختمان سبدی لانگابرجر

از بالشتک‌های طبیعی در صف‌ها و دیوارهای این شرکت استفاده شده است که در فصل تابستان دمای ساختمان کاهش و در فصل زمستان دما افزایش پیدا کند. این ساختمان سبدی شکل در آمریکا دارای هفت طبقه است و هر طبقه دارای فضاهای اداری و کاری مجزا است. در طبقه اول یک مرکز خرید و فروشگاه برای عرضه محصولات این شرکت طراحی شده است. ساختمان سبدی شکل این شرکت توانسته است با ظاهر خاص و طراحی جالب توجه به عنوان یکی از برترین نمونه‌های معماری در اوهایو معرفی شود. در طول پروسه طراحی و ساخت ساختمان سبدی شکل لانگابرجر از فولاد رنگی نیز استفاده شده است که روی آن یک روکش چوب اضافه شده است. این ساختمان به عنوان یکی از بزرگترین ساختمان‌های سبدی در جهان معرفی می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: معماری بی نظیر مدرسه چهار باغ اصفهان

 

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه