کاغذ دیواری ، تغییر دکوراسیون بی دردسر!

کاغذ دیواری ، تغییر دکوراسیون بی دردسر!

به قلم: تحریریه چیدانه

کاغذ دیواری : مردم معمولا سوالات زیادی در مورد کاغذ دیواری دارند که دو سوال مهم آن‌ها عبارت است از: «آیا کاغذ دیواری از مد افتاده است؟» و «آیا نگهداری و مراقبت از کاغذ دیواری کار سخت و دشواری نیست؟»جواب به هر دوی این سوال‌ها منفی است و دقیقا برعکس است. کاغذ دیواری‌ها همیشه مد بوده‌اند و به احتمال زیاد در آینده نیز جرء دیوارپوش‌های به‌روزی خواهند بود که با اقبال عمومی روبه‌رو می‌شوند. علاوه بر این، در اکثر موارد تمیز کردن کاغذ دیواری خیلی ساده‌تر و راحت‌تر از رنگ‌ کردن دیوارها است. نصب درست کاغذ دیواری توسط یک نصاب حرفه‌ای و البته وجود یک کاغذ دیواری باکیفیت نکات کلیدی این موضوع هستند و باعث می‌شوند کاغذ دیواری همیشه ظاهری زیبا و به‌روز داشته باشد و مراقبت و نگهداری از آن نیز بدون دردسر اتفاق بیافتد. این مسئله در طول سالیانی که کاغذ دیواری جزء گزینه‌های طراحی دیوارها بوده است ثابت شده و تقریبا همیشه این ابزار طراحی یکی از گزینه‌های محبوب بین مردم بوده است. با چیدانه همراه باشید تا با هم کاربرد های خلاقانه کاغذ دیواری را بررسی کنیم.

سری هوشمند

استفاده از رنگ آبی در کاغذ دیواری سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری یک ابزار قدرتمند و جذاب برای طراحی داخلی است و می‌توان در بیشتر قسمت‌های خانه از آن استفاده کرد: حمام و سرویس بهداشتی، اتاق خواب‌ها، پله‌ها، آشپزخانه‌ها، و حتی کابینت‌ها. فقط کافی است سطح شما صاف باشد تا بتوانید از کاغذ دیواری استفاده کنید. در این مطلب می‌خواهیم کاربردهای خلاقانه‌ای از کاغذ دیواری را که توسط طراحان حرفه‌ای و بااستعداد اجرا شده است به شما معرفی کنیم. شما هم می‌توانید با توجه سلیقه و نیاز خود یکی از این‌ ایده‌ها را انتخاب کرده و از آن‌ در خانه خود استفاده کنید. 

در حمام و سرویس بهداشتی

اگر قسمتی از فضای حمام و سرویس بهداشتی خانه شما کاشی شده است، بهتر است فضای بالایی و یا دو‌سوم فضای فوقانی آن را کاغذ دیواری کنید. اگر کاغذ دیواری به درستی در فضای حمام و یا سرویس بهداشتی نصب شود به خوبی به چشم می‌آید و ظاهر حمام و سرویس بهداشتی شما را به کلی دگرگون می‌کند. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌ و نقش‌های گل‌های زیبا ظاهری فوق‌العاده جذاب به این فضا داده است.

مطلب پیشنهادی : نحوه صحیح انتخاب کاغذ دیواری

دکوراسیون داخلی نشیمن با رنگ های تیره

استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یک دیوار متفاوت 

یکی از دیوارهای فضای خانه خود را کاغذ دیواری کنید و باقی دیوارها را به رنگی درآورید که با طرح‌ها و رنگ‌های کاغذ دیواری در هماهنگی باشد. طرح و نقشی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارد- هندسی، گل‌دار، و یا انتزاعی- و سپس از مبلمانی با رنگ‌های خنثی در کنار دیوارها استفاده کنید. اگر یک اثر هنری زیبا و هماهنگ را نیز روی دیواری که کاغذ دیواری شده است نصب کنید جذابیت فضای شما دوچندان می‌شود.
 

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک روستیک

کاغذ دیواری کردن یکی از دیوارهای اتاق خواب که دارای طرح‌های خاص و زیبایی است ظاهر اتاق را جذاب و منحصربه‌فرد می‌کند. کاغذ دیواری در فضا کنتراست ایجاد می‌کند و باعث می‌شود معماری اتاق بیش از پیش به چشم بیاید.

مطلب پیشنهادی : 10 ترکیب رنگ زیبا برای اتاق خواب

طراحی دکوراسیون داخلی ورودی به سبک کلاسیک

در فضای ورودی خانه

 کاغذ دیواری بسیار مناسب فضای ورودی و دیوار کناری راه‌پله است. یک کاغذ دیواری با طرح‌های جذاب و برجسته می‌تواند به ورودی خانه شما سرزندگی اضافه کند و آن را در نگاه اول کسی که وارد خانه شما می‌شود زیبا جلوه دهد. هم‌چنین استفاده از کاغذ دیواری در دیوار کنار راه پله به آن زیبایی می‌دهد و باعث می‌شود تا ورودی خانه و دیگر اجزای آن از نظر بصری با هم ارتباط پیدا کنند. توجه کنید که چگونه در فضای موجود در عکس بالا پریز روی دیوار راه‌پله توسط کاغذ دیواری پنهان شده است و فضای ورودی و دیگر قسمت‌ها پیوند بصری با هم پیدا کرده‌اند. البته در مورد انتخاب کاغذ دیواری در این فضا باید دقت زیادی کنید، چراکه اولین چیزی که هنگام ورود به خانه با آن مواجه می‌شوید کاغذ دیواری است و می‌تواند تاثیر زیادی روی نظر فرد در مورد خانه شما بگذارد.

مطالب پیشنهادی : ایده های خلاقانه با نگاهی دوباره به راهرو خانه

ایده هایی برای نورپردازی و روشنایی راه پله

استفاده از مبل با رنگ قهوه ای روشن

در پشت قفسه‌ها

 با کاغذ دیواری کردن دیوار پشت قفسه‌ها ظاهری خاص و جذاب به آن‌ها اضافه کنید. با این کار قفسه‌ها در فضا می‌درخشند و به همین دلیل مکان بسیار خوبی می‌شوند برای به نمایش گذاشتن اشیای تزئینی و عکس‌های خانوادگی.
 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق غذاخوری به سبک معاصر

فضای فوقانی روکوب‌های چوبی

 اگر در خانه شما اتاقی وجود دارد که در آن از روکوب‌های چوبی استفاده شده است، سعی کنید فضای بالایی آن‌ها را کاغذ دیواری کنید. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید ترکیب کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های سنتی و میز و صندلی‌هایی مدرن به فضا ظاهری خاص و زیبا داده است.

مطلب پیشنهادی : یک خانه شیک با کاشی‌های چشمگیر

استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار آشپزخانه

در آشپزخانه

 این نوع استفاده از کاغذ دیواری واقعا جالب توجه و جذاب است. طراح در این آشپزخانه از کاشی‌هایی کوچک و سفید رنگ استفاده کرده، روی آن یک قفسه باز قرار داده است، و از کاغذ دیواری فقط در فضای بالای قفسه استفاده کرده است. این نوع استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه بسیار خاص و نوآورانه است و تمیز کردن آن را راحت‌تر می‌کند.

مطالب پیشنهادی : الهام از طبیعت در به کارگیری رنگ سفید

ایده های نو برای نظم دهی به وسایل آشپزخانه

 

قفسه های چوبی در آشپزخانه

هم‌چنین می‌توانید از کاغذ دیواری در دیواره پشتی کابینت‌ها استفاده کنید. این ایده در مورد کابینت‌های رنگ‌شده بسیار کاربردی است. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید دیوار پشتی کابینت‌ها کاغذ دیواری شده و از این طریق یک پس‌زمینه ایجاد شده تا فنجان‌ها و ظرف‌های سفید رنگ به راحتی دیده شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کار

استفاده از کاغذ دیواری در درون یک چهارچوب

 از کاغذ دیواری‌ها در درون چهارچوب‌هایی که توسط گچ‌بری‌ها ایجاد شده‌اند استفاده کنید تا این چهارچوب‌ها هم‌چون بوم نقاشی برای کاغذ دیواری‌های مورد علاقه شما عمل کنند. البته نکته‌ای که باید در این زمینه توجه کنید دقت در نصب درست کاغذ دیواری در درون چهارچوب است.
 

استفاده از رنگ کرم و سفید در فضای روشویی

در رختشوی‌خانه

 اگر رختشوی‌خانه شما دارای لوله‌های روکار است، استفاده از کاغذ دیواری بهترین راه برای پوشاندن این لوله‌ها است. توجه کنید که در عکس بالا کاغذ دیواری چه ترکیب فوق‌العاده زیبایی با آینه و سینک ایجاد کرده است.
 

طراحی کمد دیواری به سبک کلاسیک

استفاده از کاغذ دیواری به عنوان بخشی از کمد یا دراور

 یکی از دلایل زیبایی کمدها و دراورهایی که در درون آن‌ها فروفتگی وجود دارد این است که می‌توان داخل این فرورفتگی‌ها را کاغذ دیواری کرد. همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید این اتفاق در مورد این دراورها افتاده و زیبایی دوچندانی به فضا اضافه کرده است.
 

استفاده از کاغذ دیواری برای پله ها

بر روی پیشانی پله‌ها

 با کاغذ دیواری کردن پیشانی پله‌ها، زیبایی راه‌پله خانه خود را افزایش دهید. راه‌پله‌ها یکی از قسمت‌های پر رفت‌وآمد در خانه هستند؛ به همین دلیل می‌توانید پیشانی پله‌ها را با یک کاغذ دیواری زیبا و طرح‌دار پوشش دهید. البته برای اجرا کردن این ایده حتما باید از نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید؛ چراکه نصب کاغذ دیواری در چنین فضاهای کوچکی کار سخت و دشواری است.

مطلب پیشنهادی : 13 راه پله زیبا با طراحی شگفت انگیز
 

طراحی اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

سقف خانه را کاغذ دیواری کنید

 اگر سقف خانه شما دارای قسمتی پیش‌آمده یا هر نوع جزئیات معمارانه است، می‌توانید بر اساس رنگ دیوارها این قسمت از سقف را کاغذ دیواری کنید. به لوستر زیبایی که در قسمتی که کاغذ دیواری شده است توجه کنید. این لوستر تبدیل به نقطه کانونی این فضا شده و در مقابل این کاغذ دیواری به خوبی به چشم می‌آید. البته نکته جالب توجه هماهنگی فوق‌العاده لوستر با طرح‌ها و نقش‌های روی کاغذ دیواری است.

مطلب پیشنهادی : طراحی سقف های طاقی شکل, به سلیقه نیاکانمان

شما هم ایده ها و نظرات خود را در بخش بحث و گفتگو با چیدانه مطرح کنید همچنین اهالی فن چیدانه آماده پاسخ گویی به سوالات شما در این زمینه هستند. 

منبع : ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه