Chidaneh.com placeholder image

طراحی شلف های خلاقانه برای دکوراسیون داخلی منزل

به قلم: تحریریه چیدانه

طبقه بندی و نظم دهی : شلف ها عناصر تزیینی هستند که وجودشان روی دیوار های خانه باعث ایجاد تغییرات دل نشین در دکوراسیون داخلی خانه خواهد شد. شلف ها به شما کمک می کنند تا بتوانید وسایل تزیینی و دکوری خود به روش های خلاقانه مدیریت کنید. حال اگر خود این شلف ها طراحی خلاقانه ای داشته بشند ، جلوه ی اتاق شما نیز دوچندان خواهد شد. پس با چیدانه همراه باشید تا نمونه هایی از طراحی های خلاقانه شلف ها را به شما نشان دهد.

شلف های خلاقاه به سبک روستیک

چوب و هنر

اگر علاقه مند به سبک روستیک هستید ، می توانید از تکه چوب های موجود در انباری خانه تان برای ساخت این شلف خلاقانه کمک بگیرید. شلف های چوبی که رنگ اصلی خود چوب را دارا هستند ، حس دوستانه تری را به فضای اتاق شما منتقل می کنند از این شلف ها می توانید در اتاق خواب های تان بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی : ۱۵ اتاق کودک با دست سازه های ساده و رنگی

طراحی شلف با تخته های چوبی

اگر مایل هستید تا از شلف های چوبی در اتاق پذیراییو غذاخوری خود نیز استفاده کنید ، می توانید تخته های چوبی را مطابق با رنگ غالب فضای نشیمن تان رنگ کنید و آن ها را روی یکی از دیوارهای اتاق نصب کنید و از دیدن آن لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : ۱۱ طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک

وجود شلف ها در اتاق کار

اگر می خواهید از قفسه ها در اتاق کارتان استفاده کنید ، چیدانه به شما پیشنهاد می کند تا از قفسه هایی استفاده کنید که جلوی ریخت وسایل را بگیرد و بتوانید از فضای بیشتری از آن ها استفاده کنید. جعبه های قدیمی که در کنار انباری گذاشته اید تا آن ها را دور بریزید می توانند بهترین انتخاب برای این کار باشد.

مطلب پیشنهادی : اتاق کار زیبا در خانه بسازید

طراحی خلاقانه شلف ها

از شلف ها حتی می توان به عنوان فضایی برای قرار دادن برخی از وسایل و لوازم استفاده کرد. همان طور که در عکس می بینید وجود یک شلف با چنین طراحی خلاقانه ای می تواند به شما در مدیریت جا دادن وسایل و لوازمتان کمک کند.

طراحی شلف ها با طناب و چوب

با استفاده از کمی طناب و یک میله چوبی می توانید چهره ساده شلف های خود را به چهره هایی خلاقانه تبدیل کنید و از دیدن آن ها لذت ببرید.

استفاده از کشوهایی قدیمی برای ساختن قفسه

کشوی دراورهای قدیمی می توانند تبدیل به قفسه هایی جذاب در اتاق های شما بشوند. بهتر است این بار نگاهی نو به وسایل دور ریختنی خانه تان داشته باشید.

استفاده ز پایه های فرفرژه برای تزیین شلف ها

اگر از چهره شلف های آشپزخانه تان خسته شده اید ، کافی است چند پایه فرفرژه تهیه کنید و آن ها را زیر شلف ها نصب کنید و نگاهی دوباره به آن ها بیاندازید ، خواهید دید شلف های شما چهره ای کاملا نو به خود گرفته است.

استفاده از جعبه های چوبی برای ساخت شلف ها

برای ساخت شلف های خلاقانه ی توانید از جعبه های چوبی یک اندازه استفاده کنید و آن ها را با یک مدل خاص روی دیوار بچینید و شاهد نگاه تحسین انگیز دوستان وآشنایان تان باشید.

شما نیز ایده های خود را برای استفاده خلاقانه از شلف ها با چیدانه و در قسمت بحث و گفتگو در میان بگذارید ، هم چنین  اهالی فن چیدانه آماده است تا به شما در این زمینه کمک کنند.

نویسنده شمیم آقازاده | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
هانیه9 در تاریخ 25 شهریور 1394
خیلی جالب بودن ممنون از مطالب خوبتون

ثبت دیدگاه