visibility 48369 today 1399/12/13

جدیدترین مدل لوستر 2021، قیمتا چقدر شده؟

خرید لوستر برای خانه بسیار ضروری است. زیرا هم جلوه بصری بسیار خوب و هم تاثیر زیادی در تامین نور خانه دارد. در این مقاله از چیدانه می‌خواهیم با کمک برند روژانو به مهم‌ترین نکات خرید لوستر و آباژور بپردازیم و سپس جدیدترین مدل‌های لوستر 2021 بازار را با هم ببینیم.

در ادامه خواهید خواند که:

 • مدل لوستر با دکوراسیون خونه باید یکی باشه؟
 • لوستر با چه اندازه‌ای بخریم؟
 • لوستر چند شاخه برای ما مناسبه؟
 • نحوه نورپردازی با لوستر به چه صورته؟
 • برندهای معروف لوستر را می‌شناسید؟

blog post

لوستر حبابی

blog post

لوستر

blog post

لوستر آویز تزیینی مدرن

مدل لوستر با دکوراسیون خونه باید یکی باشه؟

در هنگام خرید لوستر احتمالا اولین مسئله‌ای که توجه‌تان را به خود جلب می‌کند مدل آن است. اینکه چه مدل لوستری برای دکوراسیون خانه شما مناسب‌تر است. اگر بخواهیم یک دسته‌بندی کلی از نظر سبک داشته باشیم لوستر‌ها به دو گروه مدرن و کلاسیک دسته‌بندی می‌شوند. اما از نظر جنس انواع مدل لوستر عبارت‌اند از:

 • لوستر کریستالی
 • لوستر برنزی
 • لوستر چوبی
 • لوستر شیشه‌ای
 • لوستر پارچه‌ای
 • لوستر پلاستیکی
 • لوستر آهنی
 • لوستر آلومینیومی
 • لوستر طلایی
 • لوستر برنجی

blog post

لوستر آویز تزیینی مدرن

blog post

لوستر آویز تزیینی مدرن

به گفته متخصصان برند روژانو باید دقت کنید که لوستر مورد نظرتان با سبک دکوراسیون خانه هماهنگ باشد. بسیار مهم است که وقتی به دنبال جدید ترین مدل لوستر هستید بتوانید آن را از زیرمجموعه‌ی مورد نیازتان پیدا کنید. مثلا اگر سبک دکوراسیون خانه کلاسیک است باید انتخابی از میان جدیدترین لوستر های کلاسیک داشته باشید.

مدل‌های سنتی به خاطر جنس و لاله‌هایی که در آن به کار رفته یادآور خانه مادربزرگ‌های‌مان است. این لوستر‌ها که طرح‌های آشنای ایرانی و بومی دارند، برای فضا‌هایی مناسب‌ترند که روح حاکم بر چیدمان‌شان کلاسیک باشد. در بیشتر مدل‌ها روی ستون و شاخه‌های لوستر هم با دست کار می‌کنند که باعث زیبایی بیشتر آن می‌شود.

همچنین برای سبک‌های مدرن، صنعتی، روستیک و... باید به سراغ جدیدترین‌های لوستر مدرن، لوستر با طراحی صنعتی، انواع لوسترهای چوبی روستیک و... بروید.

پس یادتان باشد همانطور که هنگام انتخاب لوازم دکوراسیونی، هماهنگی آنها به لحاظ مدل و سبک را در نظر می‌گیرید در تهیه لوستر نیز این مهم را مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال در یک فضای کاملاً مدرن، آویختن لوستری با آویزهای کریستالی کاری ناصحیح بوده و به لحاظ دکوراسیونی محیطی ناهماهنگ را سبب می شود.

blog post

جدیدترین لوسترهای جذاب نشیمن

blog post

لوستر فانتزی

راستی لوستر را برای کجا می‌خواهید؟

اتاق خواب؟ آشپزخانه یا سالن پذیرایی؟ این بسیار مهم است و بر انتخاب مدل لوستر تاثیر زیادی دارد. برای این منظور باید به سراغ جدیدترین مدل لوستر آشپزخانه، لوستر پذیرایی، لوستر اتاق خواب یا حتی لوستر راهرو بروید و مورد مناسب خودتان را انتخاب کنید.

مثلا برای فضایی مثل اتاق خواب که نور غیر مستقیم اولویت دارد، لوستر‌هایی که شید دارند مناسب هستند. این لوسترها نور را به صورت بسیار ملایم می‌تابانند که در نتیجه لوستر بیشتر حالت تزئینی به خودش می‌گیرد. البته بهتر است این لوستر‌ها را در فضایی استفاده کنید که نور اتاق از منابع دیگری مثل هالوژن‌ها و چراغ‌های سقفی تامین می‌شود.

یا برای اتاق پذیرایی بهتر است از لوسترهای با شکوه و پر نور استفاده کنید. باید اطمینان حاصل کنید که شعاع‌های نور حاصل از لوستر، تمام قطعات مبلمان پذیرایی را در برگرفته و به یک میزان روشن کند.

نکته مهمی که هرگز نباید فراموش کنید این است که تا جای ممکن به سراغ جنس اصل بروید. مثل انواع لوستر برنزی یا لوسترهایی که با برنج، نقره یا آب طلا ساخته شده‌اند. یا لوسترهای کریستال که همیشه مورد توجه بوده‌اند. هنگام خرید لوستر کریستالی باید به اصل یا تقلبی بودن کریستال‌ها دقت کنید. کریستال‌های اصل معمولا بی‌رنگ، شفاف و بدون حباب هستند. همچنین موقع خرید لوستر‌های شید دار، علاوه بر زیبایی، به جنس شید و آستر آن هم دقت کنید تا دمای لامپ‌ها آسیبی به آن‌ها نرساند.

blog post

لوستر در دکوراسیون

blog post

لوستر آویز

لوستر با چه اندازه‌ای بخریم؟

اندازه لوستر رابطه مستقیمی با متراژ اتاق و ارتفاع سقف آن دارد. استفاده از لوستر‌های بلند و ریسه‌ای در خانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند باعث کوتاه‌تر به نظر رسیدن سقف می‌شود. رابطه‌ای نسبی بین ارتفاع اتاق و طول لوستر برقرار است. چطوری؟

برای اینکه لوستر مناسب خودتان را پیدا کنید باید ارتفاع اتاق را یک‌بار تقسیم به چهار و بار دیگر تقسیم به پنج کنید. اعدادی که به دست می‌آورید ابتدا و انتهای بازه‌ای است که ارتفاع مناسب لوستر برای اتاق شما را نشان می‌دهد.

blog post

لوستر در دکوراسیون

blog post

لوستر آویز تزیینی مدرن

پس به طور کلی برای اتاق‌هایی که د‌ارای سقف کوتاه هستند‌ حتی‌الامکان از نصب لوستر و چراغ‌های آویزی خود‌د‌اری کنید‌ اما اگر تمایل به نصب لوستر دارید بهتر است از لوستر‌های سقفی استفاده کنید.

یا زمانی که قصد دارید لوسترهای آویز را بالای یک میز ناهارخوری نصب کنید، اندازه لوستر باید حدود 50 تا 30 سانتی‌متر از عرض میز کوچک‌تر باشد تا بتواند نور را به درستی روی میز پخش کند.

در این مورد سعی کنید ارتفاع لوستر را آن‌قدر پایین بیاورید که تمام ظروف روی میز و نیز غذاهای چیده شده روی آن را به طور کامل روشن کند. فاصله میز از لوستر باید حدودا 30 سانتی‌متر باشد.

علاوه بر موضوع نورپردازی، تعداد شاخه‌ها و میزان وات لامپ های مورد استفاده در لوستر، حفظ تناسب ابعاد آن با فضا نیز از جمله ضروریات است. بنابراین برای فضای کم وسعت، لوستری انتخاب نکنید که اگر چه کم شاخه است ولی از ابعاد بزرگی برخوردار باشد زیرا فضایی نازیبا را ایجاد می‌کند.

blog post

لوستر روژانو

blog post

لوستر شاخه ای

لوستر چند شاخه برای ما مناسبه؟

حالا که ویژگی فیزیکی لوستر مشخص شد، باید هدف‌تان از خرید آن را هم مشخص کنید؛ اینکه لوستر قرار است صرفا تزئینی باشد یا واقعا به نور آن احتیاج دارید. در خانه‌هایی که لامپ‌های هالوژن و دیوارکوب دارند تامین نور محیط بر عهده آن‌هاست و لوستر فقط برای زیباتر شدن خانه استفاده می‌شود، اما اگر لوستر وظیفه تامین نور محیط را دارد، فاکتور‌های دیگری مانند تعداد شاخه را هم در زمان خرید باید لحاظ کرد.

از آنجایی که هر فضایی میزان مشخصی از نور را نیاز دارد، آویختن لوسترهایی با شاخه‌های متعدد و در نتیجه لامپ‌های زیادتر از آن مقدار مورد نیاز نه تنها غیرضروری بلکه مازاد است بنابراین مجبور خواهید بود لامپ برخی از شاخه‌ها را خاموش کنید که این موضوع از زیبایی لوستر شما می‌کاهد.

ما فکر می‌کنیم که برای یک هال 25 متری که تامین بخش عمده نور محیطی در آن بر عهده لوستر است، دست‌کم 6 شاخه را باید در نظر بگیرید.

بهتر است برای اتا‌ق‌های کوچک‌تر لوستر‌هایی با شاخه‌های کمتر را انتخاب کنید. تعیین محل نصب لوستر نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا انتخاب محل نامناسب می‌تواند نه تنها ترکیب اتاق را به هم بزند بلکه باعث شود زیبایی و ارزش لوستر نیز به چشم نیاید.

پیشنهاد می‌کنیم که در هنگام خرید لوستر از فروشندگان روژانو بخواهید تا شما را در این خصوص بیشتر راهنمایی کنند.

blog post

لوستر

blog post

لوستر آویز تزیینی مدرن

نحوه نورپردازی با لوستر به چه صورته؟

نورپردازی توسط لوستر به طور کلی چه آویز و چه سقفی با توجه به طرز قرارگرفتن شاخه‌ها و در نتیجه لامپ، به سه فرم اصلی:

 • سربالا
 • سر پایین 
 • خوابیده 

تقسیم می‌شوند.

در مدل سربالا نور به طرف بالا انتشار یافته و در نتیجه سقف هم روشن می‌شود ولی در مدل سر پایین از آنجا که شاخه‌ها و در نتیجه لامپ‌ها، به سمت پایین قرار دارند نور حاصل در بخش پایانی اتاق بیشتر بوده و سقف تاریک‌تر خواهد بود.

در مدل سوم نیز شاخه‌ها به موازات سقف و به صورت خوابیده بوده و معمولاً این فرم در قالب لوسترهای غیرآویز و به اصطلاح سقفی وجود دارند. نورپردازی در این نوع لوستر ابتدا به طرفین یعنی دیوارها صورت می‌گیرد. علاوه بر مدل‌های یاد شده در فوق، حباب دار بودن و یا نبودن نیز در نور حاصل از هریک از مدل‌ها تاثیرگذار است.

کلام آخر:

راستی خانه تان اجاره‌ای است یا صاحب خانه اید؟ اگر مستاجر هستید و معلوم نیست سال بعد این موقع زیر کدام سقف باشید کمی در خرید لوستر محتاط باشید. سعی کنید حداقل‌هایی را در نظر بگیرید و چیزی نخرید که سال بعد با تغییر خانه نتوانید از آن استفاده کنید.

"برای مشاهده مدل های بیش تر و سفارش با گروه روژانو در ارتباط باشید"

 

مطالب پیشنهادی مرتبط:

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طریقه نصب لوستر، چند نکته کاربردی و مهم

طریقه نصب لوستر، چند نکته کاربردی و مهم

7 نکته کلیدی در خرید لوستر!

7 نکته کلیدی در خرید لوستر!

لوستر مدرن جدید، برای فضاهای اصلی خانه!

لوستر مدرن جدید، برای فضاهای اصلی خانه!

1399/12/17 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم certificate
تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم

تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم

کابینت گارنی certificate
کابینت گارنی

کابینت گارنی

شرکت معماری نوین certificate
شرکت معماری نوین

شرکت معماری نوین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent