visibility 5250 today 1399/11/9

مدل کاغذ دیواری جدید، امسال چی مده؟

کاغذ دیواری‌ها را می‌توان عناصر معجزه‌گر فضا نامید. یک کاغذ دیواری با طرح و رنگ منحصربه‌فرد، خود به ‌تنهایی قادر است حال و هوای یک فضا را به طور کلی تغییر دهد و به آن روح تازه‌ای ببخشد.

اگر به دنبال تهیه کاغذ دیواری برای فضایی هستید که در اختیار دارید یا از رنگ دیوار و کاغذ دیواری قدیمی خسته شده اید، ادامه این مطلب را دنبال کنید، ما به شما خواهیم گفت که امسال مدل کاغذ دیواری جدید شامل چه طرح‌هایی می‌شود:

  • طرح انتزاعی
  • آبی کلاسیک
  • ضربه‌قلم‌های بافت‌دار
  • گل‌های تیره
  • طرح گیاهی
  • طرح‌های آبرنگی غلیظ
  • طرح‌های آبرنگی غلیظ
  • الگوهایی از اجرام آسمانی
  • طرح آثار هنری
  • استفاده از طرح تِرازو
کاغذ دیواری جدید با طرح انتزاعی

طرح انتزاعی

اشکال انتزاعی با رنگ‌های روشن، امسال مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. طرح‌هایی از ضربه‌قلم‌های آبرنگی، موزاییک‌های آبرنگی و الگوهایی از خطوط نامنظم، گزینه‌هایی هستند که برای اتاق کار، اتاق نوزاد، فضای غذاخوری و فضاهای مشابه، گزینه بسیار مناسبی به‌ شمار می‌روند. این الگوها، توجه هرکسی را به خود جلب می‌کنند و انرژی خاصی به فضا می‌بخشند.

کاغذ دیواری جدید آبی کلاسیک

آبی کلاسیک

رنگ آبی به دلیل حس آرامش‌بخشی که منتقل می‌کند و خاصیت قابل انعطافش، امسال هم بسیار محبوب خواهد بود. دیوارپوش‌های ساخته‌شده از الیاف‌های طبیعی به رنگ آبی، ضربه‌قلم‌هایی از تناژهای مختلف آبی و الگوهای تکرارشونده‌ای از طرح صدف‌های آبی، نمونه‌های پرطرفداری هستند که در مدل کاغذ دیواری جدید به رنگ آبی کلاسیک جای دارند.

مدل کاغذ دیواری جدید

ضربه‌قلم‌های بافت‌دار

استفاده از ضربه‌قلم‌های بافت‌دار به دیوار بُعد می‌بخشد و وجود بافت در سطح دیوار حس مطلوبی را منتقل می‌کند. از طرفی موجب می‌شود که نقص‌های موجود در سطح دیوار، به ‌نوعی پوشانده شوند. در واقع هنر پتینه‌کاری هم جزئی از این سبک دیوارپوش به‌شمار می‌رود که قادر است جلوه خاص و متفاوتی به سطح دیوار ببخشد.

کاغذ دیواری جدید گل دار

حضور گل‌های تیره در مدل کاغذ دیواری جدید

وجود گل در کاغذ دیواری در ابتدا ممکن است طرحی قدیمی و کلیشه‌ای به نظر برسد اما گل‌های تیره ظرافت و شکوه خاصی را به هر فضایی می‌بخشند.

هنگامی که گل‌های مختلف در بستری از یک پس‌زمینه کاملا مشکی قرار می‌گیرند، فضای گوتیکی خاصی را به‌ وجود می‌آورند. اگر فردی جسور هستید و به دنبال مدل کاغذ دیواری جدیدی می‌گردید که تکراری نباشد و کاملا منحصربه‌فرد باشد، این سبک کاغذ دیواری پیشنهاد می‌شود.

کاغذ دیواری جدید با طرح گیاهی

طرح گیاهی

درست مثل طرح‌های گل‌دار، طرح‌هایی که در آن‌ها از نقوش گیاهان استفاده شده است، به همین زودی قرار نیست از مد بیافتد. با استفاده از عناصر گرمسیری و طبیعی، طبیعت بیرون را به داخل فضا بیاورید. از این طرح می‌توان در هر فضایی استفاده نمود و آن فضا را تبدیل به یک باغ پر از گل و گیاه کرد.

کاغذ دیواری جدید

طرح‌های آبرنگی غلیظ

طرح‌های آبرنگی که از غلظت رنگ بالایی برخوردارند، هر فضایی را تبدیل به یک فضای هنری و چشمگیر می‌کنند. جایگاه این سبک در مدل کاغذ دیواری جدید یک جایگاه بسیار ویژه است که شاید کمتر کسی به سراغ آن برود. کافی است کمی جسارت به خرج دهید تا غرق در این فضای عمیق و جذاب شوید.

مدل کاغذ دیواری جدید

الگوهایی از اجرام آسمانی

اگر طرفدار اجرام کیهانی و هرآنچه که در میان ستاره‌ها و سیارات می‌گذرد هستید، لحظه‌ای برای وارد کردن این طرح‌ها به کاغذ دیواری فضای مد نظرتان درنگ نکنید. الگوهایی از طرح ستاره‌ها، صور فلکی و سیارات شما از این جهان خاکی جدا کرده و به دنیایی فراتر از آن می‌برد.

کاغذ دیواری جدید هنری

جایگاه آثار هنری در مدل کاغذ دیواری جدید

آثار هنری مختلف مثل نقاشی‌ها و تصویرسازی‌ها، حتی آثار هنرمندان معروف، می‌توانند به‌عنوان طرحی از یک کاغذ دیواری، قسمتی از دیوار فضای شما را بپوشانند. در شرایطی که برای هدفی خاص، قصد دارید قسمتی از دیوار فضای شما مورد توجه قرار بگیرد و فضای هنری و ویژه‌ای را پدید آورد، استفاده از آثار هنری کاملا پیشنهاد می‌شود.

کاغذ دیواری سال جدید

استفاده از طرح تِرازو

تِرازو پوششی سیمانی است که در آن از طرح‌های مرمر، گرانیت، شیشه و کوارتز استفاده می‌شود. این سبک به دلیل طراحی خلاقانه و مجللی که دارد، توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در مدل کاغذ دیواری جدید به خود اختصاص دهد.

حالا که با هریک از این طرح‌های متنوع آشنا شدید، دیدید که می‌توان کمی فراتر از طرح‌های کلیشه‌ای و تکراری، به سراغ طرح‌های متفاوت‌تر و زیباتر رفت. کافی است در ابتدا بررسی کنید که کدام طرح مطابق سلیقه شما و مناسب جهت استفاده در فضایی است که قصد دارید در آن از کاغذ دیواری استفاده کنید و سپس نظاره‌گر تاثیر فوق‌العاده آن در فضای خود باشید.

"برای سفارش انواع مدل کاغذ دیواری با اهالی فن چیدانه در ارتباط باشید"

نویسنده: فرگل سلحشور

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
کاغذ دیواری طرح مدرن، مدلی جذاب برای خانه شما!

کاغذ دیواری طرح مدرن، مدلی جذاب برای خانه شما!

1399/11/15 ادامه مطلب
کاغذ دیواری تهران، از بهترین عمده فروش بخر!

کاغذ دیواری تهران، از بهترین عمده فروش بخر!

لوستر پذیرایی چی مد شده؟ جدیدترین مدل‌های 2021

لوستر پذیرایی چی مد شده؟ جدیدترین مدل‌های 2021

کسب و کارها پیشنهادی
روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک" certificate
روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک"

روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک"

گروه معماری رنیک certificate
گروه معماری رنیک

گروه معماری رنیک

سرامیک پالرمو certificate
سرامیک پالرمو

سرامیک پالرمو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent