تبلیغات
F فارست
گروه طراحی اُرهای

نمونه کار از شرکت : گروه طراحی اُرهای

امتیاز: 0.2 0 نظر | ثبت نظر

2 اردیبهشت 1399

مدل کاغذ دیواری جدید، راهنمای طراحی شیک و قیمت بازار

اینترنت پر از مدل کاغذ دیواری جدید است اما شما بلدید انتخاب درستی از این مدل‌های متنوع داشته باشید؟ هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری، فرق من و شمای خریدار با یک طراح داخلی این است که این متخصص باتجربه، هنر ترکیب رنگ‌ها و طرح‌های ساده‌ای که ما فکرش را نمی‌کنیم با اثاثیه اتاق مورد نظر دارد. گاهی طرح‌ها و مدل‌‌هایی که ما اصلا در آلبوم کاغذ دیواری به آنها نگاه هم نمی‌کنیم، روی دیوار نمایی خارق‌العاده دارند و اینجاست که نمای داخلی سالن‌ها، هتل‌ها، لابی‌ها و دیگر جاهایی که به طراح زبده کاغذ دیواری سپرده می‌شوند، لوکس و خیره‌کننده به نظر می‌رسد. در این مطلب می‌خواهیم به شما یاد دهیم که مثل حرفه‌ای‌ها مدل کاغذ دیواری جدید و شیکی را برای منزل یا محل کارتان انتخاب کنید و از قیمت بازار هم سر در آورید.

الگوی نصب کاغذ دیواری مدل جدید چطوری است؟

اگر دقت کرده باشید، دیگر مثل دهه 60 و 70 خورشیدی، کسی تمام خانه را با یک مدل کاغذ دیواری نمی‌پوشاند. الگوی نصب کاغذ دیواری مدل جدید، خیلی فرق کرده است. گاهی شرکت‌های تولیدکننده خودشان در آلبوم کاغذ دیواری، مدل‌ها را با هم ست می‌کنند و در راهنما، به ذهنیت مشتری‌شان جهت می‌دهند. با این‌ حال بسیاری از طراحان داخلی خودشان از بین صدها مدل، الگوی نصب مشخصی را برای مشتری انتخاب می‌کنند.

انواع کاغذ دیواری جدید به تفکیک کاربرد

طراح ابتدا به کاربری فضا دقت می‌کند. سبک طراحی کاغذ دیواری سالن انتظار یک مطب، با اتاق نشیمن خانه مسلما فرق دارد. اگر فضا اتاق مدیریت یک مجموعه است هم طراح، الگوی متفاوتی از طراحی کاغذ دیواری یک سالن بیلیارد در نظر می‌گیرد؛ در ادامه مهم‌ترین اصول انتخاب الگوی نصب مدل کاغذ دیواری جدید را در هر فضا با کاربری متفاوت را دسته‌بندی کرده‌ایم.

مطلب پیشنهادی:  کاربرد کاغذ دیواری در جاهایی از منزل که فکرش را نمی‌کنید!

[[nid:310317]]

کاغذ دیواری اداری جدید چه ویژگی‌‌ای دارد؟

در محل کار باید فضایی سنگین ایجاد کرد. در نتیجه طرح‌های پر زرق و برق یا رنگ‌های روشن کاغذ دیواری از انتخاب شما حذف می‌شوند. برای انتخاب مدل کاغذ دیواری جدید، به دنبال طرح‌هایی که رنگ یک‌پارچه دارند بروید، الگوی راه‌راه هم برای کاغذ دیواری اداری مناسب است. در بیشتر موارد طراح، دیوار رو‌به‌روی ورودی هر اتاق را با طرحی شاخص و دیوارهای دیگر را ساده انتخاب می‌کند.

کاغذ دیواری های جدید برای مراکز تفریحی

اگر قرار است یک مرکز تفریحی یا کلوب ورزشی را با مدل کاغذ دیواری جدید، زیباسازی کنید؛ باز باید یک دسته‌بندی برای خود در نظر بگیرید. آیا فضای شما برای ورزش‌های پرتحریک مشتری جذب می‌کند یا مثل سالن بیلیارد بیشتر کاربری لوکس دارد؟ اگر برای یک آرایشگاه یا مرکز بازی‌های گروهی کاغذ دیواری می‌خواهید باید مدل‌هایی که فضا را بزرگ جلوه می‌دهد و ویژگی کاری شما را نشان می‌دهد را بخرید، در مقابل مثلا در یک سالن بیلیارد، بهتر است رنگ‌های تیره و سنگین روی دیوار کار شوند تا یادآور سبک دکوراسیون کلاسیک باشد. در مقابل اتاق بازی کودکان بهتر است با کاغذ دیواری روشن یا طرح‌های جذاب کودکانه روی یک دیوار پوشیده شوند.

مطلب پیشنهاد: برای پذیرایی کدام طرح کاغذ دیواری شیک تره؟

الگوی نصب به تفکیک وسعت فضا

 1. الگوی نصب برای سالن بزرگ: اگر سالن مورد نظر شما وسعت زیادی دارد، می‌توانید حتی هر دیوار را با یک طرح کاغذ دیواری بپوشانید اما در این دیوارها باید از یک الگوی زیبا  پیروی کنید.  مقلا دو دیوار روبه‌رو شبیه هم باشند. یا دو طرح شبیه یا مکمل را روی یک دیوار پهناور، به صورت متناوب کار کنید.
 2. الگوی نصب برای سالن کوچک: در سالن‌های کوچک یک دیوار روبه‌روی ورودی را با طرحی جذاب بپوشانید و دیوارهای دیگر را با رنگی که در زمینه طرح اصلی کار شده است، کاغذ دیواری کنید. گروه طراحی اُرهای در این زمینه الگوهای جذابی دارد که می‌توانید، نگاهی به آنها بیاندازید.

کاغذ دیواری طرح جدید برای هتل‌ها

در هتل‌ها مدل کاغذ دیواری جدید، زمانی انتخاب می‌شود که بخواهند دکوراسیون کلی اتاق‌ها یا لابی را عوض کنند. بسته به این‌که سالن لابی، رستوران، بیلیارد، اتاق‌ها یا راهروها را بخواهیم کاغذ دیواری کنیم، باید از طرح‌های مختلف ایده بگیریم. مثلا در:

 • راهروها: برای ایجاد تم کلاسیک یا مدرن ازطرح‌های گل‌دار یا راه‌راه‌، به صورت تکرار شونده با ترکیب مدل کاغذ دیواری ساده استفاده ‌می‌شود.
 • اتاق خواب: از طرح‌های گل‌دار روشن یا رنگ‌های کبود مثل بنفش یا سورمه‌ای می‌توان برای القای حس آرامش استفاده کرد. الگوی نصب هم بهتر است ساده باشد و روی دیوار تلویزیون یا دیوار پشت تاج تخت، طرح اصلی را کار کرد.
 • لابی: به سبک  دکوراسیون هتل دقت می‌شود و از مدل‌ کاغذ دیواری جدید مدرن یا کلاسیک یا الگوهای تکرارشونده روی دیوارها، فضا را پر می‌کنند. بهتر است در لابی تمام دیوارها طرح‌های جذاب داشته باشند. 
 • سالن بیلیارد یا رستوران: در سالن بیلیارد هتل یا رستوران، عموما فضا بزرگ است و باید تمی یکنواخت در آن رعایت شود. بهتر است از طرح‌های ریز به کار نرود تا ابهت سالن، در نظر بیننده حفظ شود.

مطلب پیشنهادی: لطفا برای راهرو، کاغذ دیواری پیشنهاد بده.

همه دیوارها را کاغذ دیواری بزنیم؟

بستگی دارد که چه ایده از سبک دکوراسیون و مدل چیدمان اثاثیه مد نظرتان است. انواع مدل کاغذ دیواری جدید کلی ایده به شما می‌دهند. اگر بخواهید تمام خانه را کاغذ دیواری کنید، انگار نمای خانه مرتب‌تر به نظر می‌‌رسد، آن یکپارچگی زیبایی که در هتل‌ها هست را به یاد بیاورید، وقتی دیوار فقط نقاشی شده باشد، انگار لباس به تن دیوار نیست و خانه لخت است اما وجود کاغذ دیواری انگار یک استایل انحصاری به منزل شما می‌بخشد. با این حال در آپارتمان‌های کوچک طرح‌های شلوغ را روی تمام دیوارها کار نکنید. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره کامل می‌توانید به کارشناسان گروه طراحی اُرهای تلفن کنید تا سرفرصت، بنا به ویژگی‌های خانه‌تان، شما را راهنمایی کنند.

مدلهای کاغذ دیواری جدید برای منزل

هنگام انتخاب مدل جدید کاغذ دیواری برای منزل، اول ببینید که سبک دکوراسیون شما مدرن است یا کلاسیک. بسته به نوع سبک طرح‌ها به ترتیب ساده یا پرجزئیات‌اند. در پروفایل گروه طراحی اُرهای ، انواع مدل کاغذ دیواری به تفکیک مدرن و کلاسیک دسته‌بندی، شده که می‌توانید آنها را ببینید. بعد از گزینش سبک، می‌توانید رنگ دلخواه‌تان را از بین تنوع رنگی بالای کاغذ دیواری، انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی: اتحاد رنگ نقاشی و کاغذ دیواری در دکوراسون منزل را ببین


رنگ طرح کاغذ دیواری جدید، در سال 2020 چی مده؟

در این بخش راهنمای  الگوی نصب کاغذ دیواریهای جدید، پرفروش‌ترین رنگ‌ها را برای شما دسته بندی کرده‌ایم که در سال 2020 میان مردم محبوب بوده‌اند.

کاربرد کاغذ دیواری رنگ روشن

انواع مدل کاغذ دیواری جدید که تم روشن دارند، برای محیط‌هایی که جوانان و افراد پرانرژی تردد دارند خوب است؛ به علاوه این رنگ‌ها فضای هر سالنی را بزرگ‌تر نشان می‌‌دهند.

1. کاغذ دیواری رنگ صدفی، راحت ست میشه!

این رنگ را می‌توانید با اثاثیه رنگی به راحتی ست کنید؛ ببینید تم لوازم منزل یا محل کارتان چه رنگی است. در انواع مدل کاغذ دیواری جدید که فروشنده به شما نشان می‌دهد، سعی کنید مدلی را بردارید که رگه‌هایی از رنگ اثاثیه را داشته باشد.

2. کاغذ دیواری رنگ گلبهی، مدرنیته لطیف

این رنگ برای خانه‌هایی که سبک شابی شیک دارند یا از اثاثیه‌ای با رنگ رزگلد یا مسی استفاده می‌کنند، عالی است.

3. کاغذ دیواری رنگ بژ

این رنگ برای پذیرایی‌هایی که کوچک‌اند یا حتی اتاق نشیمن ویلا عالی است. در محیط اداری هم اگر سبک مدرن را انتخاب کرده‌اید می‌توانید ، کاغذ دیواری‌های راه راه روشن بخرید.-

مطلب پیشنهادی: کاغذ دیواری ضد آب رو ببین کجاها کاربرد داره؟


کاربرد کاغذ دیواری رنگ تیره 

اگر سبک دکوراسیون کلاسیک بر فضای شما حاکم است، می‌توانید رنگ‌های تیره را برای سالن انتخاب کنید و انواع طرح‌ دلخواه را روی دیوار اصلی بچسبانید و روی دیوارهای مکمل طرح‌های ساده را کار کنید.

1. کاغذ دیواری رنگی رنگی 

رنگ‌های تند با پالت متنوع، بیشتر به درد فضای مهد کودک، خانه‌های بازی، هتل‌های بزرگ، خانه‌های دوبلکس یا تریپلکس می‌خورد. به طور کلی انرژی این همه رنگ باید در فضایی بزرگ تقسیم شود.

2. کاغذ دیواری رنگ بنفش

در مدلهای کاغذ دیواری جدید، رنگ بنفش بیشتر برای فضای آرامش‌بخش اتاق خواب یا سالن‌های اسپا استفاده می‌شود.

3. کاغذ دیواری رنگ طوسی

طوسی رنگ مدرنتیه است اما در فضاهایی که عنایر خاصی را می‌خواهیم برجسه نشان دهیم، می‌توانیم زمینه طوسی استفاده کنیم. مثلا در طراحی داخلی مجموعه باغ بهشت، مبلمان چرم خود را در زمینه کاغذ دیواری طوسی بهتر نشان داده است.

مطلب پیشنهادی: یک راهنمای جامع برای خرید کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری جدید چنده؟

نمی‌توان گفت چون مدل کاغذ دیواری جدید طراحی شده است، باید روی قیمت آن تاثیر بگذارد. در مورد کاغذ دیواری‌ هم مرغوبیت جنس است که قیمت آن را تعیین می‌کند.

مزنه قیمت بازار کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری ارزان:  از رولی 70  هزار تا 130 هزار تومان
 • کاغذ دیواری معمولی: از رولی 130 تا 280 هزار تومان
 • کاغذ دیواری مرغوب: از رولی 300 هزار تا 1 میلیون تومان
 • کاغذ دیواری لوکس: از رولی 1 تا 4 میلیون تومان

چرا محدوده قیمت کاغذ دیواری ارزان تا گران، اینقدر گسترده است؟

 • ارزان یا معمولی؟ کاغذ دیواری‌های ارزان، عمومل کیفیت خوبی ندارند و خیلی زود خراب می‌شوند. توصیه کارشناسان اُرهای رده دوم قیمت کاغذ دیواری است که بیشتر مشتری‌ها از آنها برای منزل یا محل کارشان سفارش می‌دهند و از کیفیت و دوام آنها را ضی هستند.
 • مرغوب یا لوکس؟ دو دسته آخر نه تنها کیفیت خوبی دارند بلکه گاهی در طراحی آنها از متریال خاصی استفاده شده است. مثلا در برخی انواع مدل کاغذ دیواری‌ جدید، رگه‌های طلایی، پارچه یا سنگ سواروسکی به کار رفته که تمامی این جزئیات ارزش ریالی هر رول کاغذ دیواری را افزایش می‌دهد.

اصلا قیمت کاغذ دیواری ارزان در می‌آید؟

بستگی دارد منظورتان از ارزان چیست؟ اگر بخواهید یک دیوار را بپوشانید، حداقل به دو رول با رده قیمت معمولی نیاز دارید. اگر هزینه آن برای‌تان زیاد است می‌توانید از رده پایین‌تر هم انتخاب کنید اما دوام رده‌های معمولی را ندارند. توصیه می‌کنیم ابتدا بودجه مورد نظرتان را تامین کنید، بعد اقدام به خرید کنید تا کیفیت پایین برخی کاغذ دیواری‌ها، شما را از خریدتان پشیمان نکند.

قیمت کاغذ دیواری ساده ارزان‌تره یا رنگ‌کاری؟

اگر کاغذ دیواری نامرغوب بخرید، قیمت تمام شده، کاغذ دیواری کردن خیلی ارزان می‌شود. توصیه می‌کنیم دیدگاه مقایسه‌ای نداشته باشید. اگر دنبال کار ارزان هستید می‌توانید خودتان چند سطل رنگ بگیرید و دیوار را نقاشی کنید اما نمایی که کاغذ دیواری به منزل یا محل کار شما می‌بخشد، ارزشی به مراتب بالاتر دارد؛ مثل تصویر زیبای این خانه.

قیمت کاغذ دیواری ایرانی به صرفه ‌تره؟

بسیاری از کاغذ دیواری‌های ایرانی در رده قیمتی مرغوب هستند وایرانی بودن جنس، دلیل به ارزان یا بی‌کیفیت بودن آن نیست. بسیاری از فروشنده‌ها کاغد دیواری‌های چینی بی‌کیفیت را به اسم برندهای مشهور ترکی یا اروپایی می‌فروشند که اصلا دوام کالای ایرانی را ندارند.

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو گران‌تره؟

اکثر انواع مدل‌های کاغذ دیواری جدید، قابل شستشو و ضد آب‌اند و این خاصیت در قیمت آنها چندان اثری ندارد.  این نکات را درباره کاغذ دیواری ضد آب از یاد نبرید:

 1. هیچ کدام از انواع کاغذ دیواری را نباید با شدت و حجم زیاد آب تماس دهید.
 2. شستشو باید با دستمال نمناک و شوینده ملایم و رقیق انجام شود.

نتیجه نهایی؟

در انتخاب مدل کاغذ دیواری جدید، تمامی نکانی که برای الگوی نصب و روش خرید گفتیم را مد نظر قرار دهید، سپس براساس بودجه و لوازم منزل یا محل کارتان، یک خرید خوب انجام دهید. اگر باز هم سوالی دارید از ما یا گروه اُرهای بپرسید.

مطالب پیشنهادی: 

تبلیغات

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 2854 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 2 اردیبهشت 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173