Chidaneh.com placeholder image

دکوراسیون آپارتمان های نقلی

به قلم: تحریریه چیدانه

فضاهای کوچک: با ایده هایی که ما در این مطلب ذکر کرده ایم، می توانید از فضاهای کوچک آپارتمان ها نهایت استفاده را  ببرید. هیچ کاری نشد ندارد. اگر باوری غیر از این دارید، باید این مطلب را بخوانید تا متوجه شوید در آپارتمان ها و فضاهای کوچک نیز می توان همه چیز را مرتب و تمیز در کنار یکدیگر چید و از این هنرنمایی خود لذت هم برد. 
 

دکوراسیون آپارتمان های کوچک

سرویس خواب بالسا

1. اتاق خواب کوچک

مشکل: اتاق مشترک 

راه‌حل: برای اتاق های مشترک فرزندان از مبلمانی مشترک و مشابه هم استفاده کنید. به طور مثال، در اتاق مشترک دو خواهر می توانید یک دراور صورتی را بین تخت آنها قرار دهید تا به طور مشترک استفاده کنند. 

 

دکوراسیون آپارتمان های کوچک

2. مرکز فعالیت
مشکل: استفاده های چندگانه، فضاهای کوچک
راه‌حل: مبلمانی را انتخاب و خریداری کنید که برای انواع فعالیت ها قابل استفاده هستند. در این اتاق خانوادگی و دوستانه، دو صندلی با طرح های متفاوت در مقابل مبل دونفره قرار گرفته اند. البته این ها پشت به تلویزیون قرار دارند اما از آنجا که بسیار سبک هستند، می توانید آنها را بچرخانید و تلویزیون تماشا کنید.  

 

دکوراسیون غذاخوری

3. میزغذاخوری چندمنظوره
مشکل: نیاز به میزناهارخوری بزرگ اما اتاق کوچک است
راه‌حل: اگر به میزی نیاز دارید که وقتی مهمان می آید بزرگ شود و همه بتوانید روی آن غذا صرف کنید، از انواع بال‌دار استفاده کنید. این میزها در حالت عادی کوچک هستند، اما به صورت کشویی فضای اضافه ای از زیر به میز اضافه می شود تا همه خانواده و دوستان سر یک میز غذا بخورید. 

 

 

طراحی آشپزخانه زیبا

4. رنگ
مشکل: تصور اشتباه در مورد رنگ فضاهای کوچک

راه‌حل: کمی خود را از چهارچوب های ذهنی و محدودیت ها بیرون بیاورید. درفضاهای کوچک نیز باید ریسک کرد. به طور مثال، رنگ توسی تیره استفاده شده در دیوارهای این آشپزخانه شاید به نظر مناسب نباشد اما نتیجه آن همان طور که می بینید بسیار شیک شده است. زرد طلایی استفاده شده برای پرده ها نیز بر زیبایی آن افزوده اند. در میان سنگ های قهوه ای بین کابینت ها و روی کانتر و دیوارهای توسی، رنگ زرد بسیار خودنمایی می کند. 

 

دکوراسیون آپارتمان های کوچک

5. مبلمان تغییرپذیر
مشکل: اتاق نشیمن کوچک که برای سرگرمی فضا ندارد

راه‌حل: با استفاده از مبلمان قابل جابه جایی می توانید فضایی در وسط اتاق باز کنید و فعالیت های سرگرمی دلخواه را انجام دهید. به طور مثال، به جای یک میز بزرگ و واحد در جلوی مبل، از چند میز گرد عسلی استفاده کنید که بتوانید به راحتی آنها را جابه جا کنید. 

 

دکوراسیون آپارتمان های کوچک

6. مبلمان شیشه ای
مشکل: فضای بسته و خفه

راه‌حل: با استفاده از مبلمان آکریلیک شیشه ای و شفاف می توانید از وزن خفگی فضا کم کنید. اگر به طور مثال، برای میزناهار خوری میز و صندلی های شفاف خریداری کنید باعث می شوید تا فضا بزرگ تر از آنچه هست دیده شود. 

 

آشپزخانه کوچک

7. کانتر آشپزخانه
مشکل: کوچک بودن کانتر

راه‌حل: مایکروفر را در زیر کانتر جای دهید تا فضای روی آن باز شود و بتوانید کارهای آشپزی خود را در آنجا انجام دهید. 

 

طراحی آشپزخانه کوچک

8. تزئین ورودی خانه
مشکل: نداشتن فضای ورودی

راه‌حل:برای این منظور می توانید از جداکننده های آکاردئونی زیبا بهره بگیرید. آن را در فاصله در ورودی و مبلمان اتاق نشیمن قرار دهید و در جلوی آن میز با وسایل تزئینی بگذارید تا زیبایی بیشتری پیدا کند. 

 

طراحی آشپزخانه کوچک

9. فضای غذاخوری خانه های کوچک
مشکل: فضایی برای قرار دادن میزناهارخوری در آشپزخانه وجود ندارد

راه‌حل: از صندلی های پایه بلند در کنار کانتر آشپزخانه استفاده کنید. یا اگر زیر پنجره جا هست، یک کانتر باریک بسازید و همچون ساندویچی های قدیمی، صندلی بگذارید تا بتوانید در آنجا غذا میل کنید. 

 

طراحی زیبا اتاق خواب

10. فضای خواب کوچک
مشکل: اتاق خواب های کوچک 

راه‌حل: اتاق با سقف کوتاه بیشتر شبیه غار است و موجب ترس می شود. برای برطرف کردن این مساله، دیوارها و سقف را روشن (سفید یا توسی روشن)نقاشی کنید. روتختی ها را نیز روشن انتخاب کنید اما ترجیحا نوارهای تیره داشته باشد که تضادی با بقیه فضا ایجاد کند.

 

طراحی زیبا اتاق خواب

11. هنرمندی روی دیوار 
مشکل: فضای کوچک که فقط به اندازه وسایل ضروری جا دارد

راه‌حل: هنگامی که فقط برای قرار دادن تختخواب فضا دارید، دیوارهای اتاق را تزئین کنید. مثلا می توانید آنها را با طرح زیبایی نقاشی کنید. یا از کاغذ دیواری جالب توجهی استفاده کنید. 

 

طراحی آشپزخانه زیبا

12. آشپزخانه تنگ و باریک
مشکل: باریک بودن آشپزخانه

راه‌حل: آشپزخانه های کوچک و باریک هم مزایای خود را دارند. در این مکان ها می توانید گاز و یخچال را دور از هم قرار دهید. فضایی زیادی برای خشک کردن ظرف ها در نظر بگیرد. 

 

طراحی زیبا

13. سازمان دهی حمام
مشکل: حمام کوچک بدون فضای ذخیره

راه‌حل: بهترین و سریع ترین راهکار برای چنین فضایی، نصب تاقچه روی دیوار است. از تاقچه های متعدد می توانید برای قرار دادن وسایل بیشتری استفاده کنید. 

 

منبع : برترین ها

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
hesam در تاریخ 27 فروردین 1393
ایده های خوبیه ولی من فکر میکنم استفاده ار عکس زیاد بر دیوار و رنگ های زیا باعث کوچک دیده شدن فضا میشه . استفاده از رنگ های سرد و دور شوندهه می تونن خیلی مفید باشند
masi_mazlom در تاریخ 16 خرداد 1394
سلام خونم41متره چجوری بچینمش ک بزرگتر دیده بشه و شیک و قشنکم باشه. لطفا کمکم کنید درضمن من تازه عروسم و هنوز وسایلمو نبردم ولی تا یکی دوسال خونم اونه چکارش کنم دلگیر نباشه و تبدیل بشه ب یک خونه دوست داشتنی.

ثبت دیدگاه