visibility 5585 today 1395/11/4

بازسازی آپارتمان لوکس ولنجک در تهران

وقتی نام "طراحی دکوراسیون داخلی" به میان می آید، تصور بیشتر ما از آن تنها به چیدمان و مبلمان معطوف می شود در حالی که دکوراسیون به معنای تزیینات معماری است و این تزیینات می تواند شامل هر چیزی از سقف و دیوار و کف گرفته تا مبلمان و دکوری ها شود. بازسازی دکوراسیون داخلی هم به مانند بازسازی ساختمان و در ادامه آن طبق ضوابط و شرایط خاصی صورت می پذیرد. یک طرح زیبا و کارآمد باید در بر گیرنده ی اصول و مبانی طراحی و زیبایی شناسی در تمام جزئیات آن باشد.
به همین منظور تصمیم گرفتیم در این مطلب به نکاتی مبنا در طراحی یک کار دکوراسیون داخلی بپردازیم:

blog post

طراحی نمای بیرونی ساختمان

پروژه بازسازی دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان ولنجک

نمای بیرونی هر ساختمان اولین چشم اندازی است که از هر ساختار معماری با آن مواجه می شویم، بنابراین باید در طراحی نما نیز ایده های اصلی ما برای طراحی مد نظر قرار می گرفت. به همین منظور از موتیف های سبک کلاسیک در نما استفاده کردیم.
در ابتدا به خواست کارفرما طراحی سبک کلاسیک برای این کار انتخاب شد اما برای به روز کردن آن سعی کردیم با چرخش نوارهای طلایی تا حدودی سبک مدرن را وارد سبک کلاسیک کنیم و در کنار این نوارهای طلایی و ابزارخوردگی های کرم رنگ از پتینه استفاده شد.

blog post

دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک برای ایجاد آرامش در محیط از رنگ کرم بسیار استفاده می شود. در این میان سعی کردیم در برخی نقاط به منظور شخصی شدن فضا کمی رنگ تیره را وارد طرح کنیم.
طراحی به گونه ای صورت گرفته است که استانداردها ی معماری و ضوابط نویفرت (کتاب استانداردهای معماری که هر سال نسخه جدید و به روز شده آن چاپ می شود) در کنار سیرکولاسیون مناسب برای فضا پیش بینی شده و به اصل تقارن در کلیه فضاها توجه شده است. به دلیل حجیم بودن فضاها پوشش کف با سرامیک هایی با ابعاد 100*70 و یا 80*80 انجام شده است.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

در نورپردازی سرویس های بهداشتی از نورهای غیر مستقیم و آویزهای دیواری در کنار متریال های نوین مثل سقف کاذب آی گلاس استفاده شده، به این سبب که در طراحی کلاسیک بهترین نوع نورپردازی است. همچنین از ویژگی های شاخص کار استفاده از متریالهای با کیفیت مثل ورقه های طلا، سنگ های گرانیت یک تکه و شیر آلات آلمانی و به کار بردن برخی متریالها مانند کاغذ دیواری در جاهای غیر معمول مانند سرویس بهداشتی ها است که در کنار ابزار خوردگی های سقف جلوه ی بسیار شکوهمندی به خود گرفته است.

blog post

پروژه طراحی و دکوراسیون داخلی ولنجک

سبک کلاسیک دارای المان ها و نمادهایی خشک و رسمی است، به همین دلیل برای تلفیق طراحی با معماری ایرانی و تلطیف کردن فضا در بخش هایی مانند لابی از پوشش گیاهی در داخل باکس ها استفاده شده است. همچنین دیوارها مزین شده با قوس های مازه دار به همراه تزیناتی ایرانی اسلامی در کنار قوس هایی با تزیینات سبک کلاسیک و رومی است که این دو در زمانهای گذشته باعث پیشرفت و تعالی هر چه بیشتر یکدیگر شده اند. استفاده از لمسه دوزی، تاج، شیار های موجود بر روی ستونها، مجسمه های کلاسیک، حفره های ایجاد شده بر روی دیوار و قابهای کوچک ابزار خورده موجود در سقف در کنار یکدیگر جلوه زیبایی به خود گرفته اند.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

برای زنده کردن لابی یک آکواریوم و شومینه برقی نیز تعبیه شده است. ترکیب چوب با سنگ باعث گرمتر شدن فضای سرد کلاسیک شده است و در تمامی بخش ها تناسبات و تقارن بنا حفظ شده است.
به منظور گم شدن سازه و تیرهای سقف در طراحی، سقف را با قاب هایی تقسیم بندی کردیم و در داخل قاب مرکزی لابی یک گنبد رنسانسی در نظر گرفتیم که با هدف هماهنگی سقف و کف دایره ای با قطر گنبد در کف ایجاد شده است. به همین منظور گچبری های موجود در قابهای دیگر نیز دارای انعکاسی از طرح بر روی نقوش کف دارند. ستونهای موجود در این فضاها با تزییناتی به سبک معماری ایرانی و به رنگ طلایی پوشیده شده است که معماری رومی در کنار معماری ایرانی شکوه و جلال هر چه بیشتر را به رخ بیننده میکشد.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

در لابی و مشاعات پرده ها به صورت قدی و بدون کتیبه استفاده شده و در این حین سبک کلاسیک کار حفظ شده است. بر خلاف واحد ها که کتیبه ها نیز در نظر گرفته شده اند و با توجه به سبک خاص موجود در طراحی ایده ای برای چیدمان و رنگ بندی مبلمان پیشنهاد شده است اما در هر صورت فرم سلطنتی بودن محیط در سبک کلاسیک حفظ شده و به منظور چشم گیر شدن فضا تماما نورهای سقفی به کار رفته است.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

در علم فنگ شویی استفاده از متریال آینه در دکوراسیون داخلی بسیار توصیه میشود پس برای جذب انرژی ها و همچنین جلوه بخشیدن هر چه بیشتر به دکوراسیون از آینه در داخل قاب هایی با ابزارهای زیبا استفاده شده است.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

در طراحی واحد ها سبک کلاسیک استفاده شده در نما و یا ورودی و مشاعات برای ایجاد هارمونی با یکدیگر مراعات شده است و به این صورت که تمامی ابزار خوردگی ها و گچ بری ها دارای طرح ها و ویژگی های سبک کلاسیک است که همچنین استفاده از ستونهای آماده که قابلیت جابه جا شدن و تغییر مکانی را دارند از ویژگی های بارز این طراحی است.
قرنیزها به طور کامل دور تا دور فضا ها چرخیده اند تا علاوه بر مرتبط ساختن تمام بخش ها با یکدیگر حایلی میان دیوارها و کف باشند.

blog post

پروژه طراحی و دکوراسیون داخلی ولنجک

برای واحد های بزرگتر سبک دیگری از نمای کلاسیک در نطر گرفته شده است به این صورت که تمام دیوارها را قاب گرفته ایم که از کف آغاز و به سقف میرسد و داخل هر یک از قابها با کاغذ دیواری پوشیده و با آویزهای دیواری تزیین شده است.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

شومینه محور اصلی در نشیمن است به همین دلیل بالای آن را با یک قاب تزیین کرده و داخل قاب از متریال آیینه به منظور رعایت قوانین علم فنگ شویی استفاده شده است.
پوشش کف با سرامیک های آلمانی به ابعاد  80*80 فرش شده و نورهایی مرکزی با آویزهایی کلاسیک در مرکزیت قابهای موجود در سقف قرار گرفته است.
در قسمت ورودیه پذیرایی نیز قوسهایی تعبیه شده است که به عنوان فیلتری ما بین فضای خصوصی و عمومی محسوب میشود.

blog post

پروژه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نمای کلاسیک

در طراحی استخر ساختمان با ایده گرفتن از قوس های موجود در لابی چند قوس به عنوان قاب آیینه ایجاد شده است ستون ها نیز به سبک های کلاسیک و ایرانی قرار گرفته است.
ایجاد فرم موج در سقف با ایده گرفتن از موج های دریا با چوب ساخته شده است که تا حدودی باعث مدرن شدن فضای استخر شده است که از بارزترین ویژگی های این بخش به شمار میرود.
تفاوت رنگ سقف و کف نیز به منظور به وجود نیامدن فضای دار است که در مجموع محیطی دلنشین و آرامش بخش را ایجاد کرده است.

شرکت معماری و بازسازی ساختمان هیرادانا یکی از شرکت های تخصصی و حرفه ای در زمینه طراحی و بازسازی دکوراسیون دخلی، طراحی نما، معماری و بازسازی ویلا است که می توانید با مراجعه به پروفایل آن ها در وبسایت چیدانه و دیدن نمونه کارهایشان برای طراحی دکوراسیون منزل خود اقدام کنید.

نویسنده: شرکت معماری و بازسازی هیرادانا | تحریریه چیدانه

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
طراحی آپارتمان ولنجک، از زبان طراح آن!

طراحی آپارتمان ولنجک، از زبان طراح آن!

مجتمع مسکونی مجلل  رایا در تهران

مجتمع مسکونی مجلل رایا در تهران

اصول بازسازی؛ از کابینت آشپزخانه تا طراحی دکوراسیون کلینیک!

اصول بازسازی؛ از کابینت آشپزخانه تا طراحی دکوراسیون کلینیک!

کسب و کارها پیشنهادی
فرش دو لایه مدما certificate
فرش دو لایه مدما

فرش دو لایه مدما

گروه معماری ARE certificate
گروه معماری ARE

گروه معماری ARE

صنایع چوبی سازیما certificate
صنایع چوبی سازیما

صنایع چوبی سازیما

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent