تاثیر تورم قیمت مصالح و دستمزد در بازسازی

تاثیر تورم قیمت مصالح و دستمزد در بازسازی

نوژا دیزاین

قصد بازسازی یا ساخت ساختمان دارید؟ هزینه‌های پروژه را قبل از شروع محاسبه کنید.

گروه معماری اشکان اذانی

تخمین هزینه‌های حدودی ساخت و یا بازسازی ساختمان، برای کارفرما امکان آینده‌نگری برای پیشبرد پروژه را فراهم می‌کند، آن هم در زمانی که قیمت‌ها ثبات ندارند، این موضوع اهمیت زیادی دارد. تورم و افزایش قیمت روی همه کارها و پروژه‌ها تاثیر می‌گذارد. اگر تصمیم به ساخت و یا بازسازی ساختمان دارید ولی نگران تاثیر تورم بر مصالح ساختمانی هستید این مطلب را بخوانید. گروه معماری نیلین به شما کمک می‌کند تا پروژه بازسازی و ساخت منزل را به خوبی پیش ببرید.

بازسازی خانه و ویلا

یکی از مهم‌ترین چالش‌های بازسازی و ساخت ویلا و خانه، میزان هزینه‌های آن است. مخصوصا در این زمان که قیمت‌ها ثبات زیادی ندارند، با وجود تورم قیمت مصالح و دستمزد، پیش بینی میزان قیمت‌ها در طی چندین ماه و در طی پروژه دشوار می‌شود. برای این موضوع بهتر است با یک گروه متخصص در زمینه بازسازی و ساخت مشورت کنید تا ذهنیتی از روند انجام کار بازسازی و هزینه‌های آن داشته باشید.

 

عوامل موثر برهزینه‌های بازسازی و ساخت

قبل از اینکه شروع به انجام بازسازی کنید و یا آن را به پیمانکار بسپارید تا برایتان انجام دهد؛ بهتر است راجع به عوامل موثر بر هزینه‌های بازسازی ذهنیتی داشته باشید. برخی از موارد موثر بر روی قیمت بازسازی عبارتند از:

 • اندازه و مساحت ساختمان: اگر خانه بزرگی دارید که قرار است همه بخش‌های آن بازسازی شود، نسبت به خانه‌ای نقلی و کوچک باید بودجه بیشتری صرف آن کنید.
 • میزان بازسازی: گاهی فقط می‌خواهید یک اتاق از خانه را بازسازی کنید و گاهی بازسازی به شکلی عمیق‌تر و بیشتر انجام می‌شود، هرچقدر خانه نیاز به تعمیرات بیشتری در قسمت‌های مختلف داشته باشد، هزینه بیشتری لازم است.
 • متریال و مصالح به کار رفته: کیفیت و جنس متریال به کار رفته در بازسازی بر روی میزان هزینه‌های بازسازی تاثیرگزار هستند.
 • منطقه بازسازی: به همان نسبت که هزینه‌های زندگی در شهرهای بزرگ و نزدیک به پایتخت بیشتر است، هزینه‌ی کارهای ساختمانی و بازسازی بیشتر می‌شود.
 • نیاز به مجوز: در برخی موارد، برای بازسازی خانه نیاز به مجوزها و پروانه‌های ساخت و ساز است. هزینه‌های مربوط به این مجوزها و مقررات نیز باید در قیمت بازسازی محاسبه شود.
 • پیچیدگی طرح و تغییر فضا: اگر قرار باشد تغییرات خاص و طرح‌های پیچیده‌تری در بازسازی اجرا شود، به هزینه بیشتری برای بازسازی ساختمان نیاز است.

انواع بازسازی ساختمان و هزینه‌های آن

هزینه‌های بازسازی بستگی به نوع بازسازی ساختمان هم دارد:

بازسازی اساسی: کارهایی مانند مقاوم‌سازی ساختمان یا تغییر نقشه ساختمان، جزو تغییرات اساسی ساختمان به حساب می‌آیند و اجرای آن‌ها نیاز به مهندس ناظر دارد. این نوع بازسازی هزینه بیشتری دارد.

بازسازی غیراساسی: کارهای ساده‌تر مانند؛ تعویض لوله‌کشی، کاشی، تغییر رنگ دیوارها و… جزو بازسازی‌های غیراساسی هستند و هزینه‌های کمتری دارند.

 

تاثیر تورم در بازسازی ساختمان

در شرایطی زندگی می‌کنیم که تورم بر قیمت هر کالا و خدماتی تاثیر می‌گذارد. شاید چندین سال قبل، مردم راحت‌تر می‌توانستند ساختمان جدیدی بخرند و یا خانه خود را تغییر دهند. ولی در طی سال‌های اخیر و با بی‌ثباتی قیمت‌ها، خرید و فروش ساختمان سخت‌تر و با ریسک بیشتری همراه شده است. تورم در بازسازی ساختمان تاثیر دارد؛ زیرا قیمت مصالح ساختمانی و دستمزدها با افزایش تورم افزایش می‌یابد.

تاثیر تورم بر قیمت مصالح در بازسازی

مصالح هم یکی از موارد مهم در لیست موارد تحت تاثیر تورم است. در طی چند سال اخیر که تورم باعث افزایش قیمت مصالح ساختمانی شده است، افراد به جای ساخت ویلا و خانه، ترجیح می‌دهند ساختمان خود را بازسازی کنند تا مصالح کمتری نیاز داشته و هزینه کمتری صرف آن کنند. در واقع تورم باعث تقاضای بیشتر برای بازسازی ساختمان شده است. با بازسازی ساختمان، طول عمر ساختمان افزایش یافته و تبعات زیست‌محیطی حاصل از زباله‌های ساختمانی کمتر می‌شود.

 

تورم و بازسازی ساختمان، هرچه زودتر بهتر!

زمان در انجام پروژه‌های ساختمانی؛ هم روند انجام کارهای ساختمانی و هم شروع کار بازسازی ساختمان بسیار مهم است. اگر قصد بازسازی خانه یا ویلای خود را دارید؛ بهتر است زودتر این کار را انجام دهید، تا هزینه کمتری بابت تورم قیمت مصالح و دستمزدها پرداخت کنید. در این مورد انتخاب یک گروه معماری و شرکت متخصص که به صورت اصولی و با زمان بندی دقیق کار بازسازی را برای شما پیش ببرند بسیار مهم است. گروه معماری نیلین با اعطای تسهیلات و اقساطی کردن پرداخت وام، می‌تواند به تامین بودجه بازسازی و ساخت ساختمان به شما کمک ‌کند. در این صورت خیالتان از پیش رفتن پروژه راحت خواهد شد.

کاهش تاثیر تورم در بازسازی ساختمان با نیلین

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند پروژه شما را با هزینه منطقی و تاثیر کمتر تورم پیش ببرد، انتخاب عاقلانه یک گروه معماری متخصص برای بازسازی ساختمان است. وقتی پیمانکار، در زمان مناسبی پروژه را تمام کند و در انتخاب متریال زکاوت لازم را داشته باشد هزینه‌های بازسازی کمتر خواهد شد. چند دلیل برای انتخاب گروه معماری نیلین:

 • برای بازسازی ساختمان می‌توانید از نیلین مشاوره رایگان بگیرید.
 • سفارش طراحی رایگان یکی دیگر از ویژگی‌های گروه معماری نیلین است.
 • با کمک نیلین می‌توانید برای اجرای بازسازی و ساخت ساختمان، از تسهیلات این گروه استفاده کنید.
 • از آنجایی که گروه معماری نیلین، تامین کننده متریال و مصالح ساختمانی برای ساخت و بازسازی است، مشکلی برای تامین مصالح و کم شدن واسطه برای تهیه متریال را نخواهید داشت.
 • با همکاری با شرکت نیلین، امکان دریافت تخفیف از طریق بن کارت نیلین برای شما وجود دارد.

کلام آخر:

تورم یکی از عوامل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و دستمزدهای بازسازی و ساخت خانه و ویلا است. در این مطلب راجع به تاثیر تورم بر قیمت مصالح و دستمزدها صحبت کردیم. مجموعه نیلین امکان پرداخت هزینه‌های بازسازی و ساخت را برای شما راحت‌تر می‌کند. برای ارتباط با این گروه به پروفایل گروه معماری نیلین سر بزنید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه