تبلیغات
E بازار مبل E رومانته
امتیاز: 0.0

1 شهریور 1396

کاشی بین کابینت، یکبار هم شده متفاوت عمل کن!

تغییر دکوراسیون خانه همیشه هیجان زیادی به همراه دارد و به دلیل تغییر در ظاهر خانه، روحیه افراد ساکن را نیز تغییر می دهد. یکی از پرکاربردترین فضاهای خانه شما دکوراسیون آشپزخانه است. اگر به دنبال یک تغییر دکوراسیون کم دردسر در آشپرخانه خود هستید پیشنهاد می کنیم به سراغ دیوار پوش بین کابینتی بروید. با انتخاب دیوارپوشی متفاوت در فضای آشپزخانه، حال و هوای آن نیز تغییر می کند، پس با ما همراه باشید تا شما را با انواع دیوارپوش بین کابینتی و مدل کاشی آشپزخانه آشنا کنیم: 

دیوارپوش کابینتی همانطور که از اسمش بر می آید، به عنوان مصالح بین کابینت ردیف بالا و پایین و همچنین پشت اجاق گار نصب می شود. در مورد انتخاب این نوع دیوارپوش باید به سراغ متریالی بروید که به راحتی تمیز شود. 

کاشی بین کابینتی

کاشی از معمولترین دیوارپوش بین کابینتی است که از زمان های گذشته برای دکوراسیون آشپزخانه به کار برده می شود. مدل های قدیمی کاشی بین کابینتی به روز شده و باید گفت اگر به سراغ خرید این کاشی ها در بازار می روید، آنقدر با تنوع رنگ و طرح مواجه می شوید که انتخاب برایتان دشوار خواهد بود. بهترین روش این است که پیش از آغاز انتخاب مدل مورد نظر را در ذهن داشته باشید تا در زمان مواجه شدن با آنها گیج نشوید!

کاشی های بین کابینتی در ابعاد مختلفی ساخته و تولید می شوند. برای اینکه ظاهر آشپزخانه شما متفاوت تر باشد می توانید از سایزهای کوچک استفاده کنید. قرار گرفتن مربع های کوچک، تغییر دکوراسیون مناسبی برای فضای پخت و پز شماست.

اهالی فن پیشنهادی: شرکت کیان برنا ایرانیان و طراحان پرگاس نامدار

بین کابینتی شیشه ای

شیشه دکوراتیو که نشکن نیز هستند، برای بین کابینتی انتخاب بسیار خوبی است. این دیوارپوش بین کابینتی ظاهری یکدست دارد و در رنگهای متنوعی تولید می شود. ظاهر براق و زیبای آن به دکوراسیون آشپزخانه شما جلوه بیشتری می بخشد.

اهالی فن پیشنهادی: ایران گلس و شیشه و آینه جی گلس

مطلب مرتبط: شیشه بین کابینتی، شیک ترین دیوارپوش آشپزخانه!

سنگ بین کابینت

سنگ آنتیک را نیز می توانید به عنوان دیوارپوش بین کابینتی استفاده کنید. استفاده از سنگ دکوراتیو در دکوراسیون داخلی طرفداران بسیاری دارد و می توان آن را به عنوان دیوارپوش کابینتی نیز به کار برد. البته این نکته را نیز باید یادآور شد که به دلیل ظاهر مات و برجستگی و فرورفتگی که در این نوع دیوارپوش ایجاد می شود، تمیز کردن آن به راحتی انجام نمی شود. 

انواع سنگ آنتیک را در بالا ببینید.

سطوح براق در دیوار آشپزخانه

در دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده از سطوح براق که حالت آینه ای داشته باشد تا انعکاس آشپزخانه درون این سطح آینه ای، فضا را بزرگ تر نشان دهد. اگر از دیوارپوش بین کابینتی با سطح آینه مانند استفاده کنید، باید به تمیزی و مرتب بودن آشپزخانه هم بیشتر اهمیت بدهید چون در غیر این صورت نامرتب بودن و شلوغی هم دو برابر می شود!

اهالی فن پیشنهادی: شیشه و آینه گلستان

آجرنما به عنوان دیوارپوش کابینتی

حتما شما هم طرح آجرنما را در طراحی داخلی خانه های امروزی دیده اید. این نوع از دیوارپوش راه خود را به فضای آشپزخانه باز کرده است. زیبایی استفاده از آجر به عنوان یکی از مصالح بومی و زیبای قدیم ایرانی بر کسی پوشیده نیست، ولی به قول معروف باید گفت هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد! دیوار آجنما زیباست، ولی به دلیل چربی و کثیفی که هر روز بر روی دیوارپوش بین کابینتی می نشیند، استفاده از آن توصیه نمی شود.

اگر اصرار دارید از دیوار آجرنما در دکوراسیون آشپرخانه خود استفاده کنید، آن را به دورترین قسمت از اجاق گاز و هود منتقل کنید. در برخی از آپارتمان ها فضایی به عنوان آشپزخانه کثیف یا مطبخ وجود دارد که پخت و پز اصلی در آن انجام می شود. اگر شما هم دو آشپزخانه در خانه دارید، دیوارپوش آجری را در قسمتی نصب کنید که پخت و پز کمتری انجام می شود.

چوب در طراحی داخلی آشپزخانه

استفاده از چوب در طراحی داخلی هر فضایی زیبایی و حس مثبت به همراه دارد. شما می توانید از دیوارپوش چوبی نیز استفاده کنید، البته این نوع دیوارپوش باید از نوع مقاوم، ضد حرارت و ضدآب باشد تا دچار سوختگی و ورآمدن در حال تمیز کردن نشود. 

پانل دیواری برای فضای پخت و پز

برای دیوارپوش بین کابینتی می توانید از انواع پانل دیواری هم استفاده کنید. این پانل ها طرح و رنگهای متنوعی تولید می شوند و اغلب دارای نقوش برجسته ای هستند که ظاهری زیبا و منحصر به فرد به آشپزخانه می دهند. 

اهالی فن پیشنهادی: تزئینات و دکوراسیون پیروز

رنگ ساده دیوار گچی هم زیبایی خاصی برای دکوراسیون آشپزخانه همراه دارد. برای انتخاب رنگ دیوار می توانید رنگی متضاد و مکمل با کابینت انتخاب کنید تا تغییر بزرگی را حس کنید.

انواع سنگ مصنوعی برای کابینت

سنگ های مصنوعی که در دیوارپوش منزل دیده می شوند را نیز می توان در آشپزخانه به کار برد. این سنگ ها برای دکوراسیون کلاسیک و در کنار کابینت های ممبران زیبایی فضا را چند برابر می کنند. سنگ مصنوعی از نظر ظاهری مانند انواع طبیعی است و رگه های خود را نیز حفظ کرده است. 

دکوراسیون داخلی ونوس انواعی از دیوارپوش را برای فضای داخلی معرفی می کند که برای دکوراسیون آشپزخانه نیز زیبایی به همراه دارد. انواعی از این نوع دیوارپوش را در بالا می بینید.

چنانچه بعد از آشنایی با همه انواع دیوارپوش آشپزخانه فکر می کنید مجبور هستید هزینه زیادی را خرج کنید، باید بگوییم هنوز راه حل مقرون به صرفه ای برای شما داریم: استکیر کاشی که با هزینه کم تغییر بزرگی در دکوراسیون آشپزخانه خواهد بود.

برای ارتباط با اهالی فن پیشنهادی روی لینک سبز کلیک کنید. اگر می خواهید محصولات معرفی شده در مطلب را نیز برای دکوراسیون آشپزخانه خود تهیه کنید، روی آن راست کلیک کرده و از راه کادر سبز رنگ به گروه مربوطه متصل شوید. 

نویسنده: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات
اهالی فن و شرکت های پیشنهادی
گالری شینا گالری شینا
16 نمونه کار

تلفن: 09128618101
لوستر ستامنس لوستر ستامنس
12 نمونه کار

تلفن: 09125878387
گروه طراحی فرحی گروه طراحی فرحی
12 نمونه کار

تلفن: 09122023302
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173