Chidaneh.com placeholder image
Chidaneh.com placeholder image

گروه طراحی بام رویایی

کمبود زمین و قیمت بالای آن در شهرهای بزرگ، ایجاد فضای سبز را با مشکلاتی مواجه کرده است. .از طرف دیگر تصویب قوانینی که مالکین اماکن مسکونی و تجاری را ملزم به تامین حداقلی از فضای سبز کند لزوم استفاده از تمامی فضاهای شهری را در امر ایجاد فضای سبز می­ طلبد در جمهوری اسلامی ایران نیز در تاریخ 1387/4/4 طی مصوبه یکصد و دهمین جلسه رسمی – علنی و فوق العاده شورای محترم شهر تهران مبنی بر "تعیین بهای خدمات تشویقی و شاخص ­های اقتصادی جلب شهروندان در ایجاد و توسعه فضای سبز بر بدنه و فضاهای بلا استفاده ساختمان­ها در شهر تهران" به اتفاق آرا توسط آن شورای محترم به تصویب رسید که مالکین را تشویق به استفاده از فضای سبز بر بدنه و بام ساختمان­ها می­ کند. شرکت طراحی بام رویایی توفیق آن داشته­ که برای اولین بار در ایران "­ بام سبز و دیوار سبز (فضای سبز عمودی) " را در راستای مصوبه مذکور طراحی و اجرا نماید. از آنجایی­که کلان شهرها با مشکلاتی مانند آلودگی­ های هوا و یا پدیده گلخانه­ ای مواجه می­ باشند استفاده از فضای سبز عمودی یا دیوار سبز و ­بام سبز می­ تواند مشکلات را تا حدود زیادی حل کند.

گروه طراحی بام رویایی با افتخار به اطلاع میرساند که این گروه برای اولین بار در کشور عزیزمان ایران پشت بام سبز (Green Roof) و دیوار سبز (Green Wall) را اختراع، طراحی و پیاده سازی نموده است.

این گروه همچنین یکی از اولین و معدود تولیدکنندگان فلاور باکس های مقاوم در برابر شرایط نامناسب جوی، نور خورشید و مواد شیمیایی می باشد.
همچنین شرکت دارای نمایندگی رسمی از شرکت های معتبری همچون Lechoza و EBERT آلمان در زمینه فلاور باکس نیز می باشد.
از دیگر فعالیتهای شرکت میتوان به طراحی و پیاده سازی انواع سیستم های آبیاری شامل : آبیاری تحت فشار، آبیاری قطره ای، آبیاری بارانی و ... اشاره نمود.
تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ساعی، طبقه یازدهم، واحد 1104
راه‌های ارتباط مستقیم
تهران، خیابان ولیعصر، روبروی پارک ساعی، طبقه یازدهم، واحد 1104