Chidaneh.com placeholder image

23 مورد از انواع گل آپارتمانی کروتون + عکس

به قلم: یاسین کوثری

معرفی گل کروتون

انواع گل آپارتمانی کروتون با توجه به رنگ بنید جذاب و شاخ و برگ هایی که دارند، می توان ظاهر فوق العاده زیبایی را در منزل و آپارتمان شما ایجاد کنند. در بین تمام گل های آپارتمانی، کروتون را می توان یکی از محبوب ترین و بهترین آن ها دانست. یکی از نکات جذابی که باعث افزایش خرید انواع گل آپارتمانی کروتون شده، سازگاری آن با رنگبندی در دکوراسیون های مختلف است. شما با سفارش این گل با توجه به قیمت مناسب می توانید به راحتی باعث زیبایی بیشتر دکوراسیون منزل خود شوید.

چوب و هنر

معرفی و بررسی گل کروتون

نام لاتین گل کروتون، Codiaeum variegatum است. این گل دارای شاخه های کوتاه اما مقاوم و جذابی است. در هر برگ از این گل رنگبندی مختلف و جذابی را مشاهده می کنید. این گیاه دارای انواع مختلفی است و به همین دلیل دست شما را برای خرید گل آپارتمانی باز گذاشته است. این گل می تواند حداکثر تا 120 سانتی متر رشد کند؛ اما قبل از خرید گل آپارتمانی کروتون باید دقت داشته باشید که این گل جزو گل های سمی است.
لذا اگر می خواهید از آن در منزل نگهداری کنید، باید از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور باشد. از مهم ترین خواص گل کروتون می توان به تصفیه کردن هوا توسط آن اشاره کرد. برای شناخت بیشتر این گل در ادامه همراه ما باشید.
لیست انواع گل آپارتمانی کروتون (23 مورد برتر)
گل های کروتون با توجه به تفاوت های ظاهری که با یکدیگر دارند، با نام متفاوتی شناخته می شوند. این تفاوت ها اکثرا در برگ های آن ها دیده می شوند. به طور مثال رنگ، اندازه، بافت الگوی برگ، نیاز رشد، سرعت رشد و اندازه ساقه جزو اصلی ترین تفاوت ها بین انواع گل آپارتمانی کروتون هستند. در ادامه لیستی را از انواع گل کروتون مشاهده می کنید.
· کروتون رشته ای
· کروتون قطره طلا
· کروتون طلایی
· کروتون زنگوله طلا
· کروتون زرد تایلندی
· کروتون کمیاب تایلندی
· کروتون قرمز آیستون
· کروتون پترا
· کروتون برگ بلوطی
· کروتون سانی استار
· کروتون میسیز آیستون
· مامی کروتون
· کروتون ستاره طلایی
· کروتون فلوریدا سلکت
· کروتون بوش در آتش
· کروتون الینور روزولت
· کروتون موزی
· کروتون اندرو
· کروتون با شکوه
· کروتون قلموی پیکاسو
· کروتون کاریکاتور شکلاتی جامایکا
· کروتون پیکانی
· کروتون دریدلاک

تمام این موارد از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند؛ حتی برخی از آن ها به قدری با هم در ظاهر تفاوت دارند که در نگاه اول، هر دو را کروتون تشخیص نمی دهید. در ادامه به معرفی تمام آن ها می پردازیم.

1. گل کروتون رشته ای (Zanzibar croton)

اکثر انواع گل آپارتمانی کروتون شامل برگ های پهن هستند؛ اما این ویژگی درباره کروتون رشته ای صدق نمی کند. این نوع کروتون که با نام کرچک هندی هم شناخته می شود، دارای برگ هایی دراز و شاخه ای است. در نگاه اول از لحاظ اندازه و شکل برگ، به مانند علف دیده می شود؛ اما طیف رنگی موجود در برنگ های آن، کاملا نظر شما را به خود جلب می کند.
در برگ های کروتون رشته ای رنگ های سبز، بنفش، قرمز، نارنجی و حتی زرد دیده می شود. این گونه در مناطق اقیانوس آرام غربی، استرلیا، مالزی و اندونزی رشد می کند. لذا نیاز به نور و هوای گرم دارد. همچنین محیط آن باید رطوبت کافی را داشته باشد.

2. گل کروتون قطره طلا (Gold Dusted croton)

برخلاف انواع گل آپارتمانی کروتون که شامل رنگ بندی زیادی هستند، این گونه صرفا دو رنگ را شامل می شود. گل کروتون قطره طلا با نام لکه طلا هم شناخته می شود. دلیل نامگذاری این گل به رنگ بندی برگ های آن بر می گردد. برگ های پهن این نوع کروتون شامکل رنگ سبز هستند؛ اما به صورت پراکنده بر روی آن ها لکه های طرد رنگ نیز دیده می شود.

3. گل کروتون طلایی یا گورخری (Yellow iceton croton)

گل کروتون زرد رنگ

کروتون طلایی یا کروتون گورخری یکی از انواع گونه های کمیاب کروتون است. این نوع کروتون شامل برگ های پهن زرد رنگ می باشد. همچنین این رنگ با رنگ های سبز تیره و روشن ترکیب شده و ظاهر فوق العاده جذابی را به وجود آورده است. یکی از ویژگی های منحصر به فردی که در این گل وجود دارد، حالت چرمی برگ های آن می باشد.

4. گل کروتون زنگوله طلایی (Croton Victoria gold)

اگر به بین انواع گل آپارتمانی کروتون به دنبال یک نوع خاص می گردید، ما کروتون زنگوله طلایی را به شما پیشنهاد می کنیم. این گل دارای یک شاخه نازک و ساده است که در انتهای آن، یک برگ به شکل زنگوله رشد می کند. این برگ کوچک شامل رنگ های سبز، نارنجی، قرمز، زرد و حتی بنفش است. همین موضوع باعث نامگذاری خاص این گل و محبوبیت آن شده.

5. گل کروتون زرد تایلندی (yellow thai croton)

کروتون زرد تایلندی در جنگل های استوایی جنوب شرقی استرالیا رشد می کند. این گونه شامل رگ های پهن و گرد مانند است. رنگ موجود در برگ های آن شامل زرد و سبز هستند. این گل بسته به بومیتی که دارد، نیازمند هوای گرم و نور روشن است. اگر به دنبال خرید گل آپارتمانی هستید، این گونه می تواند شرایط منزل به شکلی آسان رشد کند؛ تنها باید در نزدیکی پنجره باشد تا نور کافی را دریافت کند.

6. گل کروتون کمیاب تایلندی (Raye thai croton)

یکی دیگر از گونه های که به ندرت یافت می شود، کروتون کمیاب تایلندی است. این کروتون دقیقا از لحاظ اندازه و فرم برگ ها به مانند کروتون زرد تایلندی است؛ اما به دلیل رنگ های فوق العاده جذابی که در آن وجود دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ اما کمیاب است. برگ های این گل شامل رنگ های مختلف زیادی می باشد. رنگ های قرمز و سبز اولین رنگ هایی هستند که در آن دیده می شوند. جالب است بدانید اگر نور کافی به این گل برسد، رنگ های بیشتری را در برگ های خود می بیند.

7. گل کروتون قرمز آیستون (Red iceton croton)

گل کروتون قرمز

از جذاب ترین گونه های کروتون می توان به کروتون قرمز ایستون اشاره کرد؛ چرا که شامل رنگ بندی بسیار جذاب است. زمانی که اقدام به خرید گل آپارتمانی قرمز آیستون می کنید، اگر کامل رشد نکرده باشد، در آن رنگ های زرد، سبز و حتی نارنجی را می بینید؛ اما وقتی رشد آن کامل می شود، تنها رنگ قرمز با رده های مشکی در آن یافت می شود.

1. گل کروتون پترا (Petra croton)

کروتون پترا را می توان زینتی ترین گونه در بین انواع گل آپارتمانی کروتون دانست. این گل به دلیل رنگ بندی جذاب و ظاهر خاصی که در برگ های خود دارد، نظر هر فردی را به خود جلب می کند. در جنگل های استوایی جنوب شرقی آسیا رشد می کند. برگ های کروتون پترا شامل رنگ های قرمز، بنفش، زرد، سبز، شرابی و حتی نارنجی است. همچنین به شکل بیضی می باشند و بسیار براق هستند.

2. گل کروتون برگ بلوطی (Oakleaf croton)

این گونه از گل های کروتون به دلیل شباهتی که با گل بلوط دارد، گل کروتون برگ بلوطی نامیده می شود. به مانند تمام گل های کروتون رنگ های زیبایی در برگ های این گونه هم دیده می شود؛ این رنگ ها شامل زرد، نارنجی، شرابی و سبز هستند. اگر می خواهید این گل را در منزل خود نگهداری کنید، باید بدانید که نیازمند آبیاری و نور زیادی است.

3. گل کروتون سانی استار (Sunny Star croton)

برگ های این گل شبیه به نور خورشید هستند؛ چرا که شامل رنگ های زرد و سبز می باشند. گل کروتون سانی استار به صورت شاخه ای رشد می کند؛ اما برگ های آن مقداری فرم بیضی شکل هم دارند. هر چه رشد برگ های کروتون سانی استار بیشتر می شود، رنگ زرد آن افزایش پیدا می کند.

4. گل کروتون میسیز آیستون (Mrs iceton croton)

اگر به دنبال یک نوع گل کروتون هستید که ظاهر فوق العاده زیبایی را به دکوراسیون منزل شما بدهد، ما کروتون میسیز آیستون را پیشنهاد می کنیم. این گل بسیار شبیه به آیستون قرمز است؛ اما تفاوت های رنگی زیادی دارد. مرکز برگ های آن زرد کرمی هستند؛ به طوری که با رشد بیشتر این رنگ مایل به سبز هم می شود. همچنین در کنار های برگ های آن رنگ سبز تیره وجود دارد.

5. گل مامی کروتون (Mommy croton)

در بین انواع گل آپارتمانی کروتون این گل را می توان لاکچری ترین و زیباترین گل دانست. ارتفاع گل مامی کروتون تا 2 متر هم می شود. برگ های آن بلند، فر، چین خورده و زیبا هستند. در برگ های آن رنگ های سبز، قرمز، زرد، نارنجی و شرابی را می بینید. جالب است بدانید هر چه برگ های این گل بیشتر رشد کنند، طیف رنگی آن ها نیز بیشتر می شود. اگر می خواهید این گل را در منزل خود نگهداری کنید، باید نور کافی را برای آن ایجاد کنید و به آبیاری آن توجه داشته باشید.

6. گل کروتون ستاره طلایی (Gold Star croton)

دقیقا به مانند کروتون لکه طلایی، این گل هم شامل رنگ سبز بر روی برگ های خود است و به صور پراکنده بر روی آن رده های زرد رنگ وجود دارند؛ اما تفاوت اصلی بین آن ها، در ظاهر برگ ها می باشد. به طوری که برگ های آن بیضی شکل و بلند هستند. پراکندی رنگ زرد بر روی برگ های سبز رنگ گل، شکلی شبیه به صورت های فلکی ستاره ای را به وجود آورده است.

7. گل کروتون فلوریدا سلکت (Florida select croton)

یکی از کامل ترین گل های آپارتمانی کروتون بدون شک، فلوریدا سلکت است. این گل دارای برگ های پهن و چرمی می باشد؛ در واقع ظاهر براقی دارد. در بین انواع گل آپارتمانی کروتون این نوع گل شامل برگ های پهن تری است. همچنین لازم است بدانید که رنگ بندی جذابی را نیز دارد. برگ های تیره این گل شامل رده های نارنجی رنگ است؛ در مقابل برگ های پهن و سبز این گل رده های زرد رنگ دارد. این گل سمی است و در نگهداری از آن باید نهایت دقت را داشته باشید.

8. گل کروتون بوش در آتش (Bush on fire croton)

این گونه از گل های کروتون نیز به مانند خیلی از گونه های دیگر به صورت کمیاب در دسترس هستند. بسیاری از افراد این گل را مسواک پیکاسو می نامند؛ دلیل آن را ظاهر برگ های آن می توان دانست؛ چرا که برگ های آن به صورت یک قلمو آغشته از رنگ هستند. به معنایی دیگر، رنگ های فوق العاده جذابی در این گل وجود دارند. این گل بومی جزیره سریلانکا نیز است.

9. گل کروتون ایلنور روزولت (Eleanor Roosevelt)

اگر به دنبال یک نوع گل کروتون آپارتمانی می گردید که ارتفاع قابل توجهی داشته باشد، ما گل کروتون ایلنور روزولت را به شما پیشنهاد می کنیم. این گل در واقع دارای برگ های شاخه ای با ترکیب رنگ سبز و زرد است؛ اما ارتفاع آن نیز تا 2 متر می رسد. همچنین ساقه های مقاومی دارد. کروتون ایلنور روزولت بومی مناطق اقیانوس آرام شرقی و کشور اندونزی می باشد.

10. گل کروتون موزی (Banana Croton)

چنانچه دنبال یک نوع کروتون می گردید که شامل انواع برگ هایی باشد که تا به الان معرفی کردیم، گل کروتون موزی را به شما پیشنهاد می کنیم. این گل از لحاظ رنگ شبیه به گل ایلنور رزولت است؛ اما برگ های آن به صورت پهن و ظواهر دیگر وجود دارند. دقت داشته باشید که این مورد از انواع گل آپارتمانی کروتون در مناطق گرمسیری مثل شمال استرالیا و مالزی رشد می کند. حتی برگ های زنگوله ای، شاخه ای و بلوطی در این گل دیده می شود.

11. گل کروتون اندرو (Andrew Croton)

اگر به گل های ابلقی علاقه دارید، می توانید به عنوان خرید گل آپارتمانی سراغ این گونه بروید. گل کروتون اندرو شامل برگ های پهن، بیضی شکل و بزرگ است. رنگ برگ های آن سبز و سفید خامه ای می باشند. این گیاه در کشور مالزی رشد می کند و تا 8 سانتی متر می رسد.

12. گل کروتون با شکوه (Magnificent croton)

اگر به دنبال خرید زیباترین گل آپارتمانی هستید، حتما گل کروتون با شکوه را در لیست خود قرار دهید. دلیل با شکوه بودن این گل در رنگ بندی آن است. این گل به مانند انواع گل آپارتمانی کروتون شامل رنگ های زرد، سبز، قرمز، نارنجی و برخی از موارد دیگر است؛ اما رنگ های آن به صورت لکه ای و پراکنده بر روی گل قرار دارند. اگر از این گل در بیرون آپارتمان نگهداری کنید، تا 2.5 متر رشد می کند؛ اما اگر در منزل از آن نگهداری کنید، می تواند تا 1.5 متر رشد را تجربه کند.

13. گل کروتون قلمو پیکاسو (Picasso Paintbrush croton)

ظاهر گل رشته ای کروتون را در ذهن خود تجسم کنید؛ حال همان برگ های بلند و رشته ای را در حالت طیف های رنگی متفاوت در نظر بگیرید. در واقع با این که شامل برگ های پهن نیست، اما به مانند انواع دیگر کروتون، رنگ های فوق العاده ای را برگ های آن مشاهده می کنید. اکثرا رنگ های زرد، سبز، قرمز و نارنجی را شامل می شود. دقت داشته باشید که پرورش این گونه بسیار راحت است.

14. گل کروتون کاریکاتور شکلاتی جامایکا (Chocolate Caricature Jamaican croton)

این گل با این که نام طولانی و عجیبی دارد، اما ظاهر بسیار ساده و زیبایی دارد. برگ های آن پهن هستند و در مرکز برگ ها رنگ کرمی را مشاهده می کنید. همچنین رنگ کناره های برگ های این گل را سبز تیره تشکیل می دهد. این تیرگی تا حدی است که گاهی اوقات رنگ شکلاتی می شود.

15. گل کروتون پیکانی (Croton Arrowhead)

شاید برگ های کروتون پیکانی مقداری شبیه به کروتون بلوطی باشد؛ اما در واقع برگ های آن شبیه به شکل یک پیکان یا جهت می باشند. برگ های این که بسیار زیبا هستند؛ به طوری که در آن رنگ های زرد وجود دارد و رده و لکه های سبز هم در آن پیدا می شوند. همچنین علاوه بر پهن بودن، جلوی برگ ها حالت بلند و رشته ای دارد؛ در واقع ترکیبی از حالات مختلف یک برگ را در این گل پیدا می کنید.

16. گل کروتون دریدلاک (Dreadlocks croton)

اگر به دنبال خرید گل آپارتمانی خاص در بین انواع گل آپارتمانی کروتون می گردید، پیشنهاد ما دریدلاک است. دریدلاک به طور کلی به موهایی گفته می شود که به صورت دسته ای به هم دیگر بافته شده اند؛ حال باید بدانید که برگ های این گل نیز دقیقا به همین شکل به یکدیگر پیچیده یا به نوعی بافته شده اند.

سخن نهایی درباره خرید گل آپارتمانی کروتون

شاید کمتر گل آپارتمانی پیدا شود که به اندازه کروتون، تنوع داشته باشد. برای خرید کروتون حتما به ظاهر دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید و طبق رنگ بندی و نیازی که دارید، خرید را انجام دهید. انواع گل آپارتمانی کروتون به قدری زیاد هستند که در نهایت می توانید بهترین انتخاب را انجام دهید اما در این مقاله به بخشی از مهمترین های آنها مثل: کروتون رشته ای، قطره طلا، طلایی، زنگوله طلا و .. اشاره کرده ایم.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه