گرما، عشق و محبت بیشتر در خانه با این 14 راه‌کار ساده دکوراسیونی!

 گرما، عشق و محبت بیشتر در خانه با این 14 راه‌کار ساده دکوراسیونی!

به قلم: نرگس مهردادیان

گرما، عشق و محبت بیشتر در دکوراسیون خانه!

برخی خانه‌ها گرما و صمیمیت بیشتری دارند و به محض ورود، حس خوبی به شما منتقل می‌کنند. با این که خانه حس صاحبخانه را منعکس می‌کند، اما دکوراسیون و چیدمان می‌تواند به جریان عشق و گرما در خانه کمک کند. در این مطلب با چند راه‌کار ساده برای گرما، عشق و محبت بیشتر در دکوراسیون خانه بررسی می‌شود. با چیدانه همراه باشید.

تابلو فرش ریحان

گرما و محبت بیشتر در خانه اختصاص دیواری به علاقمندیهای اعضای خانواده

1- اختصاص دیواری به علاقمندی‌های اعضای خانواده

یک دیوار پذیرایی یا اتاق کار را به علاقمندی‌های اعضای خانواده اختصاص دهید و فضای خانه‌تان را صمیمی و شخصی ‌کنید. دیواری که بچه‌ها و بزرگترها بتوانند روی آن عکس‌ها، تصاویر و حتی کاردستی‌های خود را گذاشته و برای هم یادگاری بنویسند.

گرما و محبت بیشتر در خانه با تقسیم فضاهای بزرگ و خالی، به قسمت‌های کوچکتر

2- تقسیم فضاهای بزرگ و خالی، به قسمت‌های کوچکتر

سالن پذیرایی یا غذاخوری بزرگ و خالی، فضای خانه را سرد و بی‌روح نشان می‌دهد. اتاق‌های بزرگ را به چند بخش کوچک و کاربردی تبدیل کنید. برای مثال به جای سالن بزرگی که دور تا دورش مبل چیده‌اید، دو فضا یکی برای ست مبلمان و یکی برای کتابخانه و صندلی‌های کوچک بسازید.

گرما و محبت بیشتر در خانه با داشتن گوشه‌ای دنج

3- گرما و محبت بیشتر در خانه با داشتن گوشه‌ای دنج

یک گوشه خانه را برای ریلکس کردن یا صحبت‌های آرام خانوادگی اختصاص دهید. این گوشه را با تابلوها یا مجسمه‌های مورد علاقه‌تان‌ و یک صندلی راحت تزیین کنید. با نشستن در این فضای کوچک، به آرامش دست خواهید یافت.

گرما و محبت بیشتر در خانه با به‌کار بردن رنگ‌های گرم در خانه

4- به‌کار بردن رنگ‌های گرم در خانه

با رنگ‌های گرمی مانند آبی سیر، آجری یا سبز یشمی، حس و حالی صمیمی به پذیرایی یا اتاق خواب ببخشید. نباید حتما کل اتاق را رنگ کنید. حتی رنگ کردن یک دیوار با رنگ‌های گرم، فضای خانه را گرم و دوست‌داشتنی می‌کند.

گرما بخشیدن به خانه با دیوار آجری

5- گرما بخشیدن به خانه با دیوار آجری

دیوارهای آجری در هر خانه‌ای چه در سالن پذیرایی ویلای بزرگ یا حتی در پنت هاوس برجی زیبا فضا را گرم می‌کنند. یک دیوار را با آجرهای تیره یا روشن بپوشانید و دیگر دیوارها را رنگ‌آمیزی کنید.

گرما و محبت بیشتر در خانه با سر و سامان دادن آشپزخانه

6- گرما و محبت بیشتر در خانه با سر و سامان دادن آشپزخانه

تعویض کابینت‌های کهنه، سینکی که سال‌هاست استفاده شده یا حتی جابجا کردن وسایل برقی و خلق دکوراسیون جدید می‌تواند آشپزخانه‌تان را نو کند. با این کار حس و حالی تازه و خوب به خانه و اعضای خانواده خواهید بخشید.

خانه‌تکانی بیش از سالی یک بار برای گرما و محبت بیشتر در خانه

7- خانه‌تکانی بیش از سالی یک بار

هرچند ماه یک بار، گوشه و کنارهای خانه را تمیز کنید. برای مثال داخل کابینت‌ها را گردگیری کنید، گوشه دیوارها را دستمال بکشید و پنجره‌ها را پاک کنید. با این کار خانه‎‌ همیشه تمیز و نو باقی می‎ماند و حس تمیزی سال نو، همیشگی خواهد شد.

تزیین دکوراسیون با یادگاری‌ها و سوغاتی‌ها برای گرما و محبت بیشتر در خانه

8- تزیین دکوراسیون با یادگاری‌ها و سوغاتی‌ها

خانه‌تان بدون المان‌های خاص شما، خاص و ویژه نخواهد بود. وسایل کوچک و یادگاری‌هایی مانند مجسمه‌، مگنت یا قاب عکس‌ها را به عنوان المان‌های دکوراتیو استفاده کنید. با این کار عشق و صمیمیت اعضای خانواده را روی دیوارهای خانه نمایش دهید و به فضای خانه روح ببخشید.

گرما و محبت بیشتر در خانه با آوردن گل‌ها و گیاهان

9- گرما و محبت بیشتر در خانه با آوردن گل‌ها و گیاهان

گلدان‌ها و گیاهان آپارتمانی فضای خانه را گرم و صمیمی و سرشار از حس زندگی خواهد کرد. حتی اگر خانه‌تان بزرگ نیست، از گلدان‌های کوچک یا متوسط استفاده کنید. با چیدن چند گلدان کنار هم، یک باغچه کوچک خانگی بسازید.

تزیین دکوراسیون با رومیزی‌ و پارچه‌های طرح‌دار برای گرما و محبت بیشتر در خانه

10- تزیین دکوراسیون با رومیزی‌ و پارچه‌های طرح‌دار

به جای پارچه‌های ساده یا تک‌رنگ، میزها و مبل‎ها را با پارچه‎هایی بپوشانید که طرح‌های جذاب داشته باشند. انتخاب هر یک از طرح‌های متنوع کاملا به سلیقه و دکور خانه شما بستگی دارد.

استفاده از آینه‌های خاص در دکوراسیون

11-  استفاده از آینه‌های خاص در دکوراسیون

عکس‌های آینه‌ای، می‌تواند خانه شما را به یک نقطه جذاب در شبکه‌های اجتماعی تبدیل کنند. اگر دوست دارید همه در خانه‌تان خاطرات تصویری خوبی داشته باشند، یک آینه جالب با طرح خاص در پذیرایی قرار دهید.

گرما و محبت بیشتر در خانه با نور و ریسه

12- گرما و محبت بیشتر در خانه با نور و ریسه

ریسه‌های بامزه با رنگ‎ها و چراغ‌های مختلف چند سالی است وارد دکوراسیون خانه ما ایرانی‌ها شده‌اند. آن‌ها را در سالن پذیرایی روی میزهای عسلی، کنار تخت یا در کتابخانه بگذارید و از نور کوچک اما گرمشان لذت ببرید.

روشن کردن شمع یا عود در خانه برای گرما و محبت بیشتر در خانه

13- روشن کردن شمع یا عود در خانه

شمع یا عودی با رایحه مورد علاقه‌تان سفارش دهید و در خانه روشن کنید. پیچیدن رایحه‌ای گرم، خانه را خاص و جذاب خواهد کرد.

طراحی فضای بیرون خانه برای معاشرت

14- طراحی فضای بیرون خانه برای معاشرت

اگر باغ، حیاط یا حتی یک تراس کوچکی در خانه دارید، با یک میز و چند صندلی کوچک، این فضا را به یک اتاق روباز برای صرف غذا یا معاشرت تبدیل کنید. اگر هم حیاط یا تراس بزرگی دارید، آن را با باربیکیو و میز پذیرایی دکور کنید.

و در آخر

در این مقاله ایده‌های جذابی برای ایجاد گرما، عشق و محبت بیشتر در دکوراسیون خانه معرفی شد. با انتخاب از بین این ایده‌ها می‌توانید خانه‌ای گرم، صمیمی و دوست داشتنی داشته باشید.

برای آشنایی با دیگر ترفندهای جذاب دکوراسیونی مطلب چیدمان و مرتب کردن خانه به روش کن‌ ماری ژاپنی‌ را از دست ندهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه