پنج روستای بی‌نظیر شمال ایران که قبل از مرگ باید ببینید

پنج روستای بی‌نظیر شمال ایران که قبل از مرگ باید ببینید

به قلم: سمانه زارعی

روستاهای شمال ایران، به دلیل سرسبزی و زیبایی مناظر یکی از مقصدهای جذاب برای مردم ایران در تعطیلات مختلف هستند. در شهرهای شمالی، روستاهای زیادی وجود دارد که دیدن هر یک از آنها جذابیت خاص خودش را دارد. در این مطلب از چیدانه به معرفی چند روستای زیبا در شمال ایران پرداخته‌ایم که دیدن آنها حس و حال بسیار عالی به شما می‌دهد. پس برای دیدن این روستاهای زیبا، برنامه‌ریزی کنید.

chidaneh ad banner

 

منظره زیبای روستای سوباتان
منظره زیبای روستای سوباتان

روستای سوباتان

در شمال غرب استان گیلان و در نزدیکی تالش روستایی به نام سوباتان قرار دارد. این روستا با درختان سرسبزی احاطه شده است که زیبایی آن را چندین برابر می‌کند. سوباتان به معنی محل فرورفتن آب است و به دلیل وجود چشمه‌هایی که پس از جوشیدن مجددا به درون زمین باز می‌گردند به این نام معروف است. دریاچه نئور، آبشار ورزان، پارک جنگلی آلچاق و چشمه‌های آب طبیعی از جاذبه‌های دیدنی این روستا هستند.

 

تماشای ابرها از روستای فیلبند
تماشای ابرها از روستای فیلبند

روستای فیلبند

یکی از روستاهای زیبای استان مازندران است. فیلبند در شهرستان بابل قرار دارد. وقتی به این منطقه سفر می‌کنید، می‌توانید ابرها را پایین‌تر از خودتان ببینید. یک منظره زیبا و رویایی که هرجایی نصیب شما نمی‌شود. جنگل ابر، چشمه لار، قله اندوار و امامزاده یحیی و امامزاده قاسم از جاذبه‌های این روستا هستند. بهتر است در فصل بهار و تابستان به این روستا سفر کنید.

روستای اولسبلنگاه

یکی دیگر از روستاهای ییلاقی شمال کشور، روستای زیبا و رویایی اولسبلنگاه است. این روستا در استان گیلان و شهر ماسال قرار دارد. در فصل بهار و تابستان، مردم منطقه به روستا برمی‌گردند. هرچند روستاهای شمال ایران در همه فصل‌ها جذابیت دارند ولی اگر با سرما مشکلی ندارید؛ فصل پاییز این منطقه بسیار جذاب و زیباتر است. جاده‌ی سرسبز و زیبای منتهی به روستا و همچنین اسب‌های وحشی منطقه، از جاذبه‌های این منطقه است.

 

روستای زیبای جواهردشت
روستای زیبای جواهردشت

روستای جواهر دشت

احتمالا اسم این روستا را در برنامه‌های تورهای مختلفی؛ شنیده‌ باشید. روستایی زیبا در استان گیلان که هر کسی به آن سفر می‌کند؛ رفتن به آنجا را به همه توصیه می‌کند. روستای جواهر دشت در شهر رودسر قرار گرفته است. قله سماموس در این روستا قرار دارد و کوهنوردان برای رفتن به این قله به جواهردشت می‌آیند. این روستا زمستان‌های سختی دارد و برای سفر به آن در فصل بهار و یا اوایل پاییز برنامه‌ریزی کنید.

 

چینو؛ روستایی اصیل و زیبا
چینو؛ روستایی اصیل و زیبا

روستای چینو

روستایی جنگلی و بکر در استان گلستان است. روستای چینو در 54 کیلومتری شرق گرگان و در شهرستان علی آباد کتول قرار دارد. روستای چینو در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است. این روستای ییلاقی، روستای بزرگی نیست، ولی ساختار و معماری آن که با استفاده از خشت و گل ساخته شده‌اند، بسیار جذاب است.

کلام آخر:

در این مطلب پنج روستای زیبا و رویایی در شهرهای شمالی ایران را به شما معرفی کردیم. تعداد زیادی روستا در شهرهای شمالی قرار دارند که می‌توانند مقصد گردشگری شما باشند. قبل از اینکه بار سفر ببندید؛ مسیرهای رسیدن به هر روستا را بررسی کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه