گل‌خزه؛ گلدانی متفاوت با این توپ‌ها + ویدئو

گل‌خزه؛ گلدانی متفاوت با این توپ‌ها + ویدئو

به قلم: فهیمه مصدرالامور

اسم این گیاهانی که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، از ظاهرشان پیداست. گل خزه، یک روش متفاوت و جدید برای نگهداری از گیاه است. در این روش ریشه گیاه با گِل مخصوص و خزه، مهار می‌شود. گل‌خزه یا کوکداما را می‌توان به صورت رومیزی و یا آویزی در هر مکانی که انتخاب کردید، بیاویزید.

آرویج

چطور از گل‌خزه نگهداری کنیم؟

شرایط نگهداری از گل‌خزه‌ها خیلی راحت است، حتی برای کسانیکه در زمینه گل و گیاه هیچ تجربه‌ای ندارند. یک نور معمولی که در همه خانه‌ها پیدا می‌شود؛ برای رشد این گیاه کافیست.

مطلب پیشنهادی: کوکداما: روشی زیبا و شیک برای نگهداری از گیاهان خانگی

روش آبیاری گلخزه

آبیاری این گیاه به این شکل است که گل‌خزه را در دست می‌گیرید و از میزان سبکی آن، متوجه زمان آبیاری آن خواهید شد. برای این‌کار لازم است توپ خزه‌ای یا کوکداما را درون ظرف آب قرار دهید. در این حالت دو تا سه دقیقه زمان لازم است تا حباب از آن خارج شود و سپس توپ را از آب خارج کنید.

خرید از مجموعه گل‌خزه

خرید از مجموعه گل‌خزه

این مجموعه، بهترین تولیدکننده این محصولات در ایران است. هر گیاهی را با هر رنگ و اندازه‌ای که در نظر دارید؛ می‌توانید به این مجموعه سفارش دهید. برای خرید، کافیست به پیج اینستاگرام گل خزه و همچنین وب‌سایت گل‌خزه سری بزنید. از طرفی این کوکداماها می‌توانند یک گزینه عالی برای هدیه دادن در مناسبت‌های مختلف هم باشند.

در ادامه عکس‌هایی متنوع از انواع گل خزه را مشاهده کنید:

استند گیاه گل‌خزه یا کوکداما

گل‌خزه شامادورا

توپ خزه‌ای یا کوکداما

گل خزه سانسوریا

گل‌خزه سینگونیوم

توپ خزه‌ای

کوکداما یا توپ خزه‌ای آناناسی

گل‌خزه شفلرا

گل‌خزه برگ انجیری

گل‌خزه آنتوریوم

گل‌خزه پتوس

کوکداما آگلونما برگ ماتیکی

گل‌خزه زاموفیلیا

کوکداما هویا

گیاه کوکداما آگلونما

گل‌خزه فیکوس

گل‌ خزه دراسینا

گلدان گل‌خزه پاپیتال

سخن پایانی

در این مطلبِ چیدانه، درباره گیاهانی خاص و متفاوت به نام گل‌خزه صحبت کردیم. مجموعه گل‌خزه تولیدکننده انواع کوکداماهای توپی شکل برای دکوراسیون داخلی منزل شما و دیگر مکان‌ها است. همچنین این گیاه زیبا و شیک را می‌توانید به عزیزانتان هدیه دهید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه