ایده های خنک برای چیدمان تراس و بالکن در تابستان

ایده های خنک برای چیدمان تراس و بالکن در تابستان

تابستان فرصت خوبی است برای اینکه از فضای تراس و بالکن نهایت استفاده را ببریم. مخصوصا کسانی که فرصت گشت و گذار در فضای پارک و یا فضاهای طبیعی را ندارند. بعد از یک روز کاری، نشستن در بالکن و تراسی سبز و زیبا و نوشیدن یک لیوان چای بسیار لذت بخش خواهد بود. در این مطلب با ایده‌هایی از طراحی تراس و بالکن برای روزهای تابستان همراه ما باشید.

کی پلاس

چیدمان تراس و بالکن در تابستان

قبل از اینکه بخواهید وسایل جدیدی را در بالکن قرار دهید، فضای بالکن را کمی بررسی کنید. وسایل اضافی که قبلا در تراس گذاشته‌اید را بردارید و تا حد امکان تراس را خالی کنید. ایده‌های مختلف برای چیدمان بالکن و تراس در تابستان را ببینید. با توجه به اینکه چقدر از بالکن استفاده می‌کنید، مساحت بالکن و تراس خانه چقدر است، آیا می‌خواهید شب‌ها از بالکن استفاده کنید؟ به دنبال تزیین بالکن با وسایل ساده هستید؟ فکر کردن به این موارد به انتخاب بهترین ایده‌ها برای چیدمان تراس و بالکن در تابستان به شما کمک می‌کند. در ادامه تصاویری از این ایده‌ها را ببینید.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون بالکن به سبک بوهو؛ فضایی رویایی و دنج در یک قدمی خانه شما!

 

1. مبلمان، تخت یا صندلی تابی؟

می‌توانید از انواع مبلمان فضای باز در بالکن و تراس خانه استفاده کنید. ابعاد و اندازه تراس یا بالکن در انتخاب صندلی‌ها بسیار مهم است. یک تخت چوبی و سنتی گزینه دیگر شماست. یا ممکن است به صندلی تابی علاقه داشته باشید. هریک از این موارد که با شرایط بالکن و سلیقه شما سازگارتر است را انتخاب کنید.

 

2. گیاهان، صفا بخش بالکن تابستانی

یک بالکن سبز حس و حال خوبی به خانه شما می‌دهد. پیشنهاد میکنم گیاهان فضای باز را در چیدمان بالکن تابستانی فراموش نکنید. مهم است که کدام گیاه را انتخاب کنید. چند گلدان کوچک یا بزرگ از گیاهانی که طاقت گرمای تابستان را دارند و می‌توانند در شرایط اقلیمی منطقه شما دوام بیاورند را انتخاب کنید. دیوار سبز انتخابی دیگر برای آوردن گیاه به تراس یا بالکن است.

 

3. نورپردازی، روشنایی شب‌های تابستان

نورپردازی از دو جهت در بالکن تابستانی اهمیت دارد. هم باعث زیبایی فضا می‌شود و از طرفی امکان استفاده از فضا در شبهای تابستان را فراهم می‌کند. اگر تراس بزرگی دارید، باید از روشنایی و لامپی که نور کافی به همه جا می‌رساند استفاده کنید. به طور کلی، نورهای ملایم برای تزئین تراس مناسبتر هستند تا فضایی دنج و آرامش بخش ایجاد شود.

 

 

4. سایه‌بان تابستانی بالکن

داشتن سقف یکی از فرق‌های تراس و بالکن است. بالکن سقف دارد ولی تراس بدون سقف است. در نتیجه اگر می‌خواهید از تراس خانه در تابستان استفاده کنید، یک سایه‌بان فضا را برای شما قابل استفاده‌تر می‌کند. می‌توانید از سایه‌بان قابل باز و بسته شدن و یا سایه‌بان ثابت استفاده کنید.

 

5. میز در چیدمان بالکن و تراس

یک میز کوچک برای بالکم کوچک و یا میز نهارخوری چند نفره در تراس‌های بزرگ، به کاربردی شدن و زیبایی فضای بالکن و تراس کمک می‌کند. میز تاشو و نرده‌ای و یا میز تاشو و قابل جابه‌جایی برای این فضا بسیار کاربردی هستند.

 

6. وسایل تزئین فضای بالکن و تراس

به جز وسایل ضروری و کاربردی می‌توانید از وسایل تزئینی برای جذابیت فضای بالکن استفاده کنید. چند تابلو کوچک برای روی دیوار، شمع برای روی میز، فانوس برای گذاشتن روی زمین و یا آویزان کردن، کوسن‌هایی برای روی مبل، ریسه‌های روشنایی گزینه‌هایی برای زیباتر کردن فضای بالکن هستند.

 

7. شلف و قفسه در چیدمان بالکن و تراس

شلف و قفسه در بالکن هم می‌تواند برای قراردادن وسایل ضروری به کار رود و هم می‌تواند به شکلی تزئینی جایی برای گذاشتن اکسسوری‌های تزئینی باشد. اگر وسایلی مانند ابزارآلات و شلنگ را می‌خواهید در تراس قرار دهید، بهتر است از کمدهای کوچک استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: 50 ایده کمد دیواری بالکن برای استفاده بهینه از فضا

 

دیزاین بالکن کوچک

ایده‌های طراحی بالکن کوچک با دیزاین بالکن بزرگ متفاوت است. بالکن کوچک بهتر است خلوت و جمع و جور باشد تا در آن حس خفگی به شما دست ندهد. ولی در دیزاین بالکن بزرگ دست شما برای انتخاب مبلمان فضای باز، گیاهان و وسایل تزئینی بازتر است.

 

طراحی بالکن مدرن

طراحی بالکن و تراس هم می‌تواند سبک خاص خود را داشته باشد. طراحی بالکن مدرن با وسایل ساده و خلوتی فضا ایجاد شود. گلدان‌های یکرنگ، رنگ‌های خنثی و نورپردازی ملایم به طراحی بالکن مدرن کمک می‌کند. برای طراحی این نوع بالکن، از مبلمان فضای باز مدرن استفاده کنید. یک قالیچه ساده و کفپوش سنگی و یا چوب پلاست از دیگر انتخاب‌های طراحی بالکن مدرن هستند.

نرده شیشه ای در بالکن تابستانی
مبلمان راحتی برای بالکن کوچک
طراحی بالکن ساده و مدرن
استفاده از قالیچه در بالکن
طراحی بالکن به سبک بوهو
تزئین بالکن با وسایل ساده

در پایان

بالکن و تراس خانه خود را برای شب‌های گرم تابستان دیزاین کنید و از نشستن در بالکن همراه دوستان و یا خانواده لذت ببرید. در این مطلب ایده‌های متنوعی از طراحی بالکن و تراس را دیدیم می‌توانید از آنها ایده بگیرید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه