آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401

آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401

به قلم: تحریریه چیدانه

آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401

chidaneh ad banner

از آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401 اطلاع دارید؟ چه عاملی باعث افزایش محبوبیت چمن مصنوعی در سال‌های اخیر شده است ؟ چمن مصنوعی یک محصول جایگزین برای چمن طبیعی است که با استفاده از الیاف مصنوعی از جنس پلی پروپیلن و پلی اتیلن تولید می‌شود و شباهت ظاهری زیادی به چمن طبیعی دارد. شاید برایتان جالب باشد که اولین چمن‌های مصنوعی تولید شده در زمین‌ها و سالن‌های ورزشی مورد استفاده قرار گرفتند و به مرور زمان موفق شدند تا جای چمن طبیعی را در طراحی دکوراسیون ساختمان‌های مسکونی و تجاری بگیرند.

چمن‌های مصنوعی بر خلاف چمن‌های طبیعی نیاز به مراقبت‌های هزینه‌بر و وقت‌گیر ندارند و یک محصول سازگار با محیط زیست هستند که با کاهش میزان استفاده از آفت کشی‌ها و مصرف، نقشی پررنگی در بقای زندگی انسان‌ها و حیاط وحش ایفا می‌کنند. همچنین، این محصولات مقاومت بالایی در برابر شرایط بد آب و هوایی دارند و تا سالیان سال، یک محیط سرسبز و دلنشین برای شما به ارمغان می‌آورند.

اگر تمایل دارید تا با تاریخچه چمن مصنوعی و مزایای استفاده از آن آشنا شوید و اطلاعاتی در رابطه با افزایش آمار تولید چمن مصنوعی در سال‌های اخیر کسب کنید، از شما دعوت می‌نماییم تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه تولید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی برای اولین بار در اوایل دهه 60 میلادی به عنوان پوششی سبز برای زمین فوتبال طراحی و تولید گردید. چمن‌های مصنوعی اولیه از کیفیت پایینی برخوردار بودند و با الیاف خشن به بازار عرضه می‌شدند. شاید برایتان جالب باشد که در سال 1966، لیگ برتر تصمیم گرفت تا از این محصول برای پوشاندن زمین ‌فوتبال استفاده نماید. اما متاسفانه کیفیت چمن‌های مصنوعی اولیه به اندازی کافی بالا نبود. همین موضوع باعث شد تا مسئولین و کارشناسان ورزشی با یکدیگر همکاری کنند و یک محصول باکیفیت‌تر با ماندگاری بالا طراحی نمایند.

سپس با گذر زمان و استفاده از تکنولوژی در فرآیند تولید چمن‌های سبز، تحولی بزرگ در ساختار این محصولات ایجاد شد که نتیجه آن، تولید محصولی با الیاف ارتجاعی و نرم با ساختاری مشابه به چمن طبیعی بود. ویژگی‌های منحصر به فرد و مزایای بیشمار این محصول باعث گردید تا آمار تولید چمن مصنوعی از آن زمان تاکنون افزایش یابد و امروزه به عنوان کفپوش اصلی زمین‌های ورزشی یا استادیوم‌های ورزشی مورد استفاده قرار بگیرد.

امروزه، تنوع طرح و رنگ چمن‌های مصنوعی به گونه‌ای است که بسیاری از مشتریان را در هنگام خرید با یک چالش بزرگ مواجه می‌کند. به طور کلی، انواع چمن‌های مصنوعی را براساس ویژگی‌ها و نوع کاربری می‌توان به سه دسته زیر تقسیم کرد :

 • چمن مصنوعی تزئینی
 • چمن مصنوعی فوتبال
 • چمن مصنوعی چند منظوره

آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401

مزایای استفاده از چمن مصنوعی چیست ؟

همانطور که در مطالب فوق عنوان شده است، یکی از دلایل افزایش آمار تولید چمن مصنوعی، مزایای بیشمار این محصول است که باعث شده در بازار با استقال خوبی از سمت هم‌وطنان عزیز و مسئولین مواجه شود. برخی از مزایای چمن مصنوعی به شرح زیر است:

 1. عدم نیاز به آبیاری و کاهش مصرف آب
 2. تنوع بالا در طرح و رنگ
 3. نگهداری آسان و کم هزینه
 4. عدم نیاز به کاشت مجدد یا فرآیند هرس کردن
 5. قابلیت نصب در شرایط آب و هوایی مختلف
 6. دوام و استحکام بالا در برابر کوبیدگی و فرسایش
 7. عدم نیاز به استفاده از مواد شیمیایی مضر مانند کودهای شیمیایی یا آفت کش‌ها

آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401

آمار تولید چمن مصنوعی

در راستای آمار تولید چمن مصنوعی در سال‌های اخیر، لازم به ذکر است که تعداد زمین‌های چمن مصنوعی افتتاح شده در روستا‌ها و شهرستان‌ها، در کشور ایران، به بیش از 2هزار و 500 زمین رسیده است. بسیاری از مسئولین سعی دارند تا با احداث زمین‌های چمن مصنوعی با کاربری‌های مختلف باعث افزایش شور و نشاط روستاییان و دیگر هم‌وطنان عزیزمان شوند.

با توجه به روند رشد جمعیت و توسعه مناطق شهری، نیاز انسان‌ها به طراحی و ایجاد فضاهای تفریحی و ورزشی افزایش یافته است و این به معنای افزایش هزینه‌های نگهداری از فضای سبز است. به همین خاطر، در سال‌های اخیر، چمن مصنوعی به عنوان جایگزین چمن طبیعی با طرح‌های مختلف و رنگ‌های گسترده به بازار عرضه می‌شود و برای کاربری‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول با حذف و کاهش هزینه‌های مرتبط با آماده سازی، کاشت و نگهداری از چمن طبیعی، موفق شده است تا جایگاه منحصر به فردی در میان المان‌های تزئینی کسب کند و راه ورود خود را به زندگی انسان‌ها پیدا نماید.

توجه داشته باشید که آمار ذکر شده در مطالب فوق، نشان دهنده تعداد زمین‌های چمن مصنوعی است و نمی‌توان آن را به عنوان " آمار تولید" در نظر گرفت؛ زیرا طراحی فضای سبز و زمین چمن مصنوعی در شهر و روستاها را نمی‌توان تنها کاربرد چمن مصنوعی در نظر گرفت. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای این محصول پر طرفدار و علت افزایش آمار تولید چمن مصنوعی در سال اخیر، نظر شما را به موارد استفاده از آن جلب می‌نماییم.

کاربردهای چمن مصنوعی در فضای بیرونی و درونی ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی به شرح زیر است:

 • چمن مصنوعی بین سنگ با هدف محوطه سازی در فضای بیرونی ساختمان‌ها
 • چمن مصنوعی بالکن و تراس برای استفاده از فضاهای بلااستفاده
 • چمن مصنوعی حیاط برای زیباسازی حیاط ساختمان‌های مسکونی یا مدارس
 • چمن مصنوعی تزئینی برای زیباسازی فضای زیر درختان یا بوته‌ها
 • چمن مصنوعی چند منظوره و تزئینی برای ایجاد فضایی دلنشین در ویلاها و باغ تالارها
 • چمن مصنوعی باکیفیت برای طراحی فضای اطراف استخرها
 • چمن مصنوعی روف گاردن برای طراحی باغ سبز در پشت بام‌های ساختمان‌ها
 • چمن مصنوعی تزئینی برای پیاده سازی ایده‌های نوین و خارق‌العاده در دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها
 • چمن مصنوعی تراس و چمن مصنوعی دیواری برای طراحی گرین وال یا دیوار سبز در مکان‌های مختلف
 • چمن مصنوعی ورزشی برای طراحی زمین‌ها و استادیوم‌های ورزشی

آمار تولید چمن مصنوعی در سال 1401

خرید چمن مصنوعی باکیفیت از فروشگاه‌های معتبر!

در مطالب فوق نگاهی به آمار تولید چمن مصنوعی داشتیم و یک راهنما کلی از دلایل افزایش تولید انواع چمن مصنوعی ارائه کردیم. نکته‌ای که وجود دارد این است که بسیاری از عرضه کنندگان چمن مصنوعی و سودجویان، انواع چمن مصنوعی را باکیفیت پایین و بدون گارانتی به بازار عرضه می‌کنند و قصد دارند تا از این طریق، درآمد بیشتری کسب کنند. اگر به دنبال یک عرضه کننده معتبر برای خرید چمن مصنوعی هستید، پیشنهاد ما مجموعه چمنزار است.

مجموعه چمنزار یکی از بزرگترین عرضه کنندگان چمن مصنوعی در ایران است که با عرضه انواع محصولات باکیفیت، همراه با ضمانت نامه شرکتی، در تلاش است تا گامی بزرگ در جهت تامین نیاز تمام اقشار جامعه در هر رده سنی بردارد و نقشی پررنگ در افزایش آمار تولید چمن مصنوعی ایفا کند. پس تا دیر نشده با این مجموعه حرفه‌ای در زمینه فروش انواع چمن مصنوعی ورزشی، تزئینی و چند منظوره تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آن بهره‌مند شوید. این شرکت، باکیفیت‌ترین محصولات را با حداقل قیمت به شما ارائه می‌کند. همچنین، شما می‌توانید به نمایندگی‌های فروش مجموعه چمنزار در شهر خود مراجعه نمایید و نمونه محصولات این مجموعه را از نزدیک مشاهده نمایید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه