در دنیای باربی، دبی به این شکل تبدیل خواهد شد!

در دنیای باربی، دبی به این شکل تبدیل خواهد شد!

به قلم: سمانه زارعی

یکی از فیلم‌هایی که این روزها صحبت زیادی از آن می‌شنویم؛ فیلم باربی است. این فیلم کمدی فانتزی آمریکایی محصول ۲۰۲۳ به کارگردانی گرتا گرویگ است. فیلم باربی در حالی که دو اعتصاب بزرگ هالیوود سینماها را تهدید می‌کند، همچنان به حکمرانی خود در باکس آفیس ادامه می‌دهد! جالب است بدانید کمدی فانتزی گرتا گرویگ، در روز اول اکران توانست فروش ۷۰ میلیون دلاری را تجربه کند! و تنها در دو هفته نخست اکران در سینماها بیش از ۸۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

قالیشویی ادیب

درباره فیلم باربی

فیلم باربی در ژانر کمدی فانتزی که با مارگو رابی و رایان گاسلینگ در نقش‌های اصلی یعنی باربی و کن (محصولات شرکت مَتِل) همراه است، نگاهی طنز‌آمیز به موضوعاتی همچون مصرف‌گرایی دارد.

اما آنچه فیلم باربی را بسیار متفاوت‌تر از دیگر فیلم‌ها مورد توجه قرار می‌دهد، کمپین‌های تبلیغاتی این فیلم بوده است! کمپین‌هایی که تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا تمام دنیا را با رنگ صورتی به تسخیر خود درآورند و در این زمینه نیز موفق عمل کرده‌اند… جالب است بدانید هزینه مارکتینگ این فیلم (۱۵۰ میلیون دلار) از هزینه ساخت فیلم (۱۴۵ میلیون دلار) بیشتر بوده است!

البته اکران فیلم باربی در خاورمیانه با حاشیه‌هایی همراه شده است. امارات متحده عربی پس از یک ماه تاخیر به دلیل مشکلات احتمالی محتوایی، سرانجام با اکران فیلم باربی در این کشور موافقت کرد و شورای رسانه‌ای امارات متحده عربی نیز پس از انجام مراحل لازم مربوط به رعایت استانداردهای محتوای رسانه‌ای و رده‌بندی سنی این کشور، پروانه نمایش باربی را صادر کرد.

جان مولر، هوش مصنوعی و دبی صورتی رنگ!

در این بین و همسو با کمپین‌های تبلیغاتی فیلم باربی، به تازگی جیو جان مولر ، مدیر هنری و هنرمند دیجیتال به مناسبت اکران این فیلم در کشور امارات متحده عربی و شهر دبی به بازتعریف این شهر در قالب رنگ صورتی پرداخته است! از برج خلیفه تا موزه آینده و از برج العرب تا قاب دبی، همه و همه به رنگ صورتی و یادآور دنیای باربی.
آثار جیو جان مولر پیش از این نیز به دلیل کیفیت استثنایی و منحصر به فرد بودن، مورد توجه گسترده‌ای قرار گرفته بود. تصاویر تولید شده توسط او و به کمک هوش مصنوعی، به موضوعی جذاب برای بحث در بین طرفداران و کارشناسان تبدیل شده است. جیو جان مولر ثابت کرده است که می‌توان از فناوری هوش مصنوعی برای خلق شاهکارهایی در موضوعات گوناگون بصری استفاده کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه