visibility 11583 today 1395/11/19

گلخانه در منزل، مراقبت بهتر در فصل زمستان!

گیاهان خانگی: این روزها که هوا هر روز سردتر می‌شود و یخبندان زمستانی پیش روست، همه افراد خانه خود را برای روزهای سرد آماده می‌کنند. اینجاست که نمی‌توان از گیاهانی که در حیاط زندگی می‌کنند، غافل شد. بهترین روش برای حفظ زندگی گیاهان در فصل سرد، احداث گلخانه در منزل است. شاید در یک نگاه داشتن گلخانه‌ای مجهز کار سختی به نظر برسد، ولی باید بدانید با یک‌بار ایجاد گلخانه سالیان طولانی حس نگرانی یخ زدن گیاهان را برای خود برطرف خواهید کرد. نقش اصلی گلخانه محافظت گیاهان در برابر هوای سرد است؛ بنابراین گلخانه‌ای که برای سرما آماده نباشد، نمی‌تواند از گیاهان شما در یخبندان محافظت کند. پس دست به کار شوید.

blog post

انواع محصولات گلخانه کونیکا

ساماندهی فضای گلخانه

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که تا زمانی که به گلخانه نیاز ندارند، آن را به انباری شلوغی تبدیل می‌کنند و فقط خرت و پرت یا وسایل باغبانی را در آن نگهداری می‌کنند. اولین قدم برای استفاده از گلخانه در منزل این است که وسایل بدون استفاده را حذف کنید.

blog post

گلخانه خانگی سری هیوا

تمیز کردن کلی گلخانه

شیشه‌های گلخانه را تمیز کنید تا جرم، گرد و غبار و آلودگی از روی آنها پاک شود. اگر این شیشه‌ها به خوبی تمیز و شفاف شوند، گیاهان حداکثر نور مورد نیاز خود را  از آفتاب پشت شیشه دریافت می‌کنند. بد نیست گلدان و سکوی‌های گلخانه را هم با آب گرم بشویید.

blog post

گلخانه خانگی سری هگزا

دریچه، پنجره و درها را تعمیر کنید.

اگر می‌خواهید گیاهان به‌سلامت ماه سرد را طی کنند، باید دمای 16 درجه سانتیگراد برای آنها ایجاد کند؛ بنابراین باید تمام درزها و دریچه‌هایی که احتمال ورود سرما یا خروج گرما از آنها وجود دارد را تعمیر کنید. برای پوشاندن دریچه‌های خالی و بزرگ می‌توانید از فوم یا یونولیت استفاده کنید تا گرما را حفظ کند.

blog post

نمونه گلخانه های آداک

اهمیت عایق کاری گلخانه

یکی از کارهای ضروری برای گلخانه در منزل، عایق‌کاری است. هدف اصلی از آن، این است که گرمای تولیدشده از لامپ‌ها و خورشید را نگه دارد و گیاهان شما را در برابر سرما محافظت کند. عایق‌کاری با صفحات پلاستیکی حبابدار می‌تواند نقش مهمی در حفظ گرما داشته باشد. از این نایلون‌ها می‌توانید در سقف یا دیوار گلخانه استفاده کنید. این نوع پوشش هزینه‌های گرمایشی را تا 45درصد کاهش می‌دهد. پلاستیک حبابدار به‌راحتی در بهار قابل جمع شدن بوده و عمر مفیدش 4 سال است.

[[nid:17578 view_mode=col1]] 

یکی از ارزان‌ترین و ساده‌ترین روش‌های تامین گرما استفاده از ذخیره‌کننده‌های حرارتی است. اصول آن بسیار ساده است و براساس ویژگی‌های حرارتی متریال مختلف تعیین می‌شود. شما تنها نیاز به متریال حجمی دارید که بتواند انرژی حرارتی را در خود ذخیره کند؛ مانند آجر، سنگ و آب که گرمای خورشید را در طول روز در خود ذخیره می‌کنند و این گرما در طول شب می‌تواند به آهستگی آزاد شود.

blog post

گلخانه خانگی سری فلورا

الکتریسیته سالم و کارآمد در گلخانه

مطمئن شوید تمام تجهیزات الکتریسیته به خوبی کار می‌کند. نور، آب و رطوبت توسط دستگاه‌های تنظیم‌کننده برقی چک می‌شوند. حتما آلارمی که توسط باتری کار می‌کند را برای مواقع قطعی برق فراموش نکنید تا بتوانید در این مواقع دست به عملیات ویژه بزنید. خوب است که همیشه وسیله گرمایشی برای شرایط اضطراری داشته باشید.

[[nid:38303 view_mode=col1]] 

داشتن گلخانه به این معناست که در هیچ فصلی از سال نیازی نیست باغبانی را به علت شرایط آب و هوایی کنار بگذارید و همچنان می‌توانید بذر بکارید، قلمه بزنید و گیاهان را پرورش دهید. شاید احداث گلخانه برای بسیاری از افراد یک رویا باشد، ولی باید گفت با مدل‌ها و اندازه‌های متفاوتی که از گلخانه‌های پیش‌ساخته وجود دارد، می‌توانید برحسب نیاز، فضای موجود و بودجه خود انتخابی بهینه داشته باشید.

اگر قصد خرید گلخانه برای دکوراسیون منزل خود دارید، پیشنهاد می کنم ابتدا سری به اهالی فن چیدانه در بخش گیاهان خانگی، گلخانه و باغبانی بزنید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: صدف حقیقت 

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گیاهان بالا رونده آپارتمانی، 6 گیاه پیچکی!

گیاهان بالا رونده آپارتمانی، 6 گیاه پیچکی!

مراقبت‌های زمستانه از فضای سبز، 10 نکته آماده سازی حیاط

مراقبت‌های زمستانه از فضای سبز، 10 نکته آماده سازی حیاط

گل های پاییزی برای باغچه، چی بکاریم؟

گل های پاییزی برای باغچه، چی بکاریم؟

کسب و کارها پیشنهادی
مبلمان کمدو certificate
مبلمان کمدو

مبلمان کمدو

آینه کارن certificate
آینه کارن

آینه کارن

چمن مصنوعی اطلس چمن گستر certificate
چمن مصنوعی اطلس چمن گستر

چمن مصنوعی اطلس چمن گستر

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent