Chidaneh.com placeholder image

درختان بیهوده سبز نشدند!

به قلم: تحریریه چیدانه

رنگ سبز: گستره رنگ‌سبز از رنگ‌های سبز خنک مانند رنگ‌های سبزی که در خود مقادیر مختلفی رنگ آبی دارند تا سبزهای گرم‌تر مانند سبزهای متمایل به زرد را در بر می‌گیرد. رنگ‌های سبز خنک‌تر در ما حسی از آسایش و لطافت را ایجاد می‌کنند و باعث یک خواب خوب در شب می‌شوند. رنگ‌های سبز گرم‌تر، به ویژه رنگ‌مایه‌های روشن‌تر، به خوب بیدار شدن از خواب و انرژی داشتن کمک می‌کنند. بنابراین خواه به دنبال رنگی برای اتاق‌خواب خود هستید که آرامش‌بخش است و خواه می‌خواهید صبح با انرژی از خواب بیدار شوید، رنگ سبز انتخاب فوق‌العاده خوبی است.

دستگیره کابینت

در عکس بالا می‌توانید گستره رنگ‌های سبز را ببینید.

 

این اتاق‌خواب به دلیل استفاده هوشمندانه از رنگ‌ سبز و نیز مبلمان و وسایل جذاب بسیار خاص و زیباست. دیوارهای سبزرنگ باعث شده‌اند تا تیرهای چوبی در سقف به چشم بیایند و اتاقی پرآرامش خلق شود. آن‌قدر این اتاق‌خواب جذاب و آرامش‌بخش به نظر می‌رسد که بیش‌تر شما از آن خوشتان خواهد آمد. این فضا بسیار مناسب اتاق‌خواب مهمان است.

 

به جای این‌که دیوارها را به رنگ سبز و سقف را به رنگ سفید درآورید، این رنگ ها را با هم ترکیب کنید. مثلا سقف و بخشی از یک دیوار را به رنگ سبز درآورید. سعی کنید از رنگ سبز در تمام قسمت‌های اتاق بهره ببرید. حتی مقادیر کم این رنگ در قسمتی از اتاق‌خواب در فضا ریتم ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که چشم در اتاق بچرخد.

 

این اتاق‌خواب نمونه دیگری از ترکیب سقف سبز با دیوارهایی به رنگ روشن است. در حالی که نمونه قبلی دارای پالت مینیمالی از رنگ سبز و سفید بود، اما این نمونه دارای رنگ های مختلفی مانند سبز متمایل به زرد، سفید، و عناصر چوبی است. این اتاق‌خواب رنگارنگ و در عین حال لطیف و هماهنگ است.

 

در این اتاق‌خواب از رنگ‌های سبز چشم‌گیرتر استفاده شده که به فضا حسی مدرن، جذاب، و شاداب داده است. این رنگ‌های سبز ترکیب زیبابی با عناصر چوبی تیره و خنک ایجاد کرده‌اند.

 

من  رنگ سبز-زرد روشن را دوست دارم به ویژه وقتی در یک یا دو دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد و با عناصر چوبی گرم و روشن همراه می‌شود. در این اتاق‌خواب نمونه دیگری از پالت مدرن و شاداب را می‌بینید.

 

در این فضا از رنگ سبز نعنایی استفاده شده است که ترکیب زیبایی با دیگر اجزای اتاق ایجاد کرده است. اگر فضای شما بیش از حد سفید و روشن است و به رنگ‌های تیره علاقه‌ای ندارید می‌توانید از طیف‌های روشن رنگ سبز استفاده کنید.

 

سبز کرفسی یکی از رنگ‌های خنثی مورد علاقه من است. اگر به دنبال رنگی روشن و ملایم می‌گردید از رنگ سبزی استفاده کنید که کمی رنگ زرد در خود دارد. این رنگ سبز بسیار پخته و زیبا است.

 

نمی‌خواهید دیوارها یا سقف به رنگ سبز باشند؟ مسئله‌ای نیست. رنگ سبز در مبلمان خانه هم اثر مثبت خود را می‌گذارد. بنابراین در این مواقع از وسایل تزئینی یا پارچه‌های سبز رنگ استفاده کنید.
برای این‌کار یکی از رنگ‌های سبز را انتخاب کنید و پتویی به این رنگ بخرید. سپس می‌توانید یکی از مبل‌ها یا کمدها، و یا تخت‌خواب را به رنگ سبز درآورید. این کار تاثیر بسیار خوبی در اتاق می‌گذارد.

 برای دیدن عکس های اتاق خواب های زیبا به اینجا مراجعه کنید.

به ما بگویید: آیا به استفاده از رنگ سبز در اتاق‌خواب خود علاقه دارید؟ چگونه از این رنگ در اتاق‌خواب خود استفاده کرده‌اید؟

منبع: houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
ناربن در تاریخ 01 مرداد 1393
من عاشق سبز

ثبت دیدگاه