visibility 5085 today 1393/9/19

طراحی خانه ای کوچک با الهام از قطعه های پازل

فضاهای کوچک: شاید به سختی بتوان تصور کرد که یک خانه کوچک مکعبی با پنجره‌هایی که در یک طرف آن قرار دارند دارای یک نقشه پویا و پیچیده باشد، اما این خانه نشان‌دهنده بینش مشتریان و خالقان آن، از مفهوم گرفته تا اجرا، به سیالیت فضا است. 
 
 
همان‌طور که نمودار بالا که توسط طراح خانه یعنی آلکس بیکف طراحی شده است نشان می‌دهد، چیدمان فضا از یک آشپزخانه مرکزی شروع می‌شود که مرکز اصلی فعالیت‌ها در خانه است و پیرامون آن دیگر اتاق‌های این خانه شکل گرفته‌اند.
 
 
فضای مخصوص کتابخانه که دارای چارچوب‌های چوبی زیباست هم‌چون فضایی دنج و جدا در این خانه است و در عین حال امتدادی از فضای اصلی به حساب می‌آید. شکل قفسه‌های آن شبیه قطعه‌های یک پازل است که در طراحی نقشه کلی این خانه از این تم الهام گرفته شده است.
 
 
پله‌هایی که به فضای کتابخانه منتهی می‌شوند دو هدف را برآورده کرده‌اند:
هدف اول وصل کردن فضای اصلی به فضای کتابخانه.
هدف دوم شکل دادن به فضایی برای صرف صبحانه است که یکی از چندین چرخش و تغییر زاویه در این پروژه برای ایجاد پویایی در فضای خانه است.
 
 
یک دیوار مات در این خانه وجود دارد که در بالای آن یک دست پنل شفاف قرار گرفته است. این دیوار حریم اتاق‌خواب را مشخص می‌کند و باعث می‌شود از درون اتاق نشیمن نتوان داخل اتاق‌خواب را دید.
فضاهای مختلف این خانه به هم وصل هستند و با استفاده از تغییر زاویه و ایجاد چرخش‌های مختلف در طراحی حسی از حرکت مداوم در این خانه وجود دارد. این خانه به نظر بزرگ و روشن می‌رسد.بیشتر دیوارها آجری است و یکی از دیوارها دارای پنجره‌هایی بزرگ است.
برای دیدن دیگر عکس های این خانه با ما همراه باشید.
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
منبع: weburbanist | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه
نویسنده:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید تغییر کوچکی در منزل یا محل کار خود ایجاد کنید. یا برای بازسازی یا ساخت ویلا و خانه رویایی خود به دنبال شرکت حرفه ای و قابل اعتماد بگردید. یا ندانید که صندلی اوپن مورد علاقه تان برای گوشه آشپزخانه را کجا می توانید پیدا کنید! چیدانه محلی برای دیدن عکس پروژه های دکوراسیون و معماری شرکت های مختلف ایرانی، مشاهده محصولات متنوع موجود در بازار و ارتباط با سازندگان وفروشندگان آن ها است. جایی برای پیدا کردن طراحی های مورد علاقه تان و انتخاب مناسب ترین افراد برای پروژه شما

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع کفپوش های بتنی، جدید ترین مدل ها در حیاط های ایرانی

انواع کفپوش های بتنی، جدید ترین مدل ها در حیاط های ایرانی

 سنگ های تزئینی، 7 سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

سنگ های تزئینی، 7 سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

طراحی خانه ای کوچک با الهام از قطعه های پازل

طراحی خانه ای کوچک با الهام از قطعه های پازل

کسب و کارها پیشنهادی
گالری مبل محمد certificate
گالری مبل محمد

گالری مبل محمد

گروه محصولات چوبی آوان certificate
گروه محصولات چوبی آوان

گروه محصولات چوبی آوان

شرکت معماری نوین certificate
شرکت معماری نوین

شرکت معماری نوین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent