visibility 3705 today 1396/2/19

بام سبز با ترمووود «توفرم»، طراحی روف گاردن سعادت آباد!

مواد و مصالح: امروزه در بسیاری از خانه های مدرن و زیبا، استفاده از چوب در نما و کفپوش رونق بسیار زیادی پیدا کرده است. البته باید این را هم گفت که این چوب های مورد استفاده در نما و کف، چوب طبیعی و دست نخورده نیست. بلکه یک چوب فراوری شده و حرارت دیده است که دارای مقاومت بالایی می باشد. برای آشنایی بیشتر با این نوع مصالح مقاوم، به یکی از پروژه های شرکت چوب نما توفرم سر زدیم تا در یکی از پروژه های اجرایی این شرکت، طراحی بام سبز با ترمووود را ببینیم.

blog post

طراحی و اجرای روف گاردن سعادت آباد

مشخصات پروژه طراحی بام سبز

پروژه آقای مهندس رضاخانی واقع در سعادت آباد میدان بهرود می باشد که توسط شرکت توفرم تامین و اجرا گردیده است. تمامی چوب های این پروژه از نوع گرید A درخت کاج(PINE)  بوده که محصول شرکت  SWMفنلاند می باشند. شرکت SWM جزء اتحادیه جهانی ترموود می باشد و شرکت توفرم به عنوان عاملیت فروش خاورمیانه این شرکت در ایران فعالیت می نماید.

blog post

استفاده چوب در روف گاردن

مزایای استفاده از ترمووود در بام سبز

مقاومت چوب ترمووود باعث شده است تا این نوع چوب برای استفاده در فضای بیرونی ساختمان بسیار مناسب باشد. از طرفی زیبایی این چوب درخشش خاصی به نما و بام سبز در این پروژه بخشیده است.

blog post

طراحی روف گاردن با ترمووود

ساخت آلاچیق با ترمووود

یک اتفاق زیبای دیگر که در این پروژه به وضوح به چشم می آید، طراحی یک آلاچیق مدرن توسط ترمووود می باشد. این فضا که سایبان زیبایی هم ایجاد کرده است، بر روی بام ساخته شده و به کمک طراحی بام سبز این خانه آمده است.

blog post

طراحی روف گاردن سعادت آباد

رنگ کردن ترموود برای مقاومت بیشتر

چوب های ترموود از جنس کاج در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم هستند و قبل از نصب نیاز دارند تا با رنگ های مخصوص ترمووود که از مشخصه های بارز آن مقاومت در برابر UV  آفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب است، رنگ شده و سپس  نصب شوند. در این پروژه که توسط شرکت چوب نما توفرم اجرا شده، از رنگ های super coller شرکت  TIKKURILA که محصول سال 2016 این شرکت می باشد استفاده شده است.

blog post

طراحی نماو روف گاردن سعادت آباد

مشخصات پروفیل های به کار رفته در پروژه بام سبز

در این پروژه از پروفیل های 16.92 برای فلاور باکس ها و 19.117 برای کاور ستون ها و 26.117 برای کف آلاچیق و برای کف پاسیو از تایل های 30.30 استفاده شده است.

blog post

طراحی نما و حیاط با ترمووود

در پایان ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که استفاده از چوب ترمووود علاوه بر زیبایی های بصری و زیباتر شدن منظر شهری، کاربردهای عملی بسیاری نظیر: عایق بودن، وزن کم، قابلیت بازسازی ارزان و آسان و برگشت پذیری به چرخه محیط زیست و... را دارد.

شما می توانید برای دیدن سایر عکس های این پروژه و یا دیدن سایر پروژه های اجرایی این شرکت، به پروفایل شرکت چوب نمای توفرم مراجعه کنید.

نویسنده: معین قوی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دکوراسیون باغچه ای رویایی در دل خانه کلاسیک بهاره سلیمانی!

دکوراسیون باغچه ای رویایی در دل خانه کلاسیک بهاره سلیمانی!

ایده روف گاردن، بام سبز  پر طراوت در پروژه شهرک غرب

ایده روف گاردن، بام سبز پر طراوت در پروژه شهرک غرب

بام سبز با ترمووود «توفرم»، طراحی روف گاردن سعادت آباد!

بام سبز با ترمووود «توفرم»، طراحی روف گاردن سعادت آباد!

کسب و کارها پیشنهادی
بازسازی و معماری فلورانس certificate
بازسازی و معماری فلورانس

بازسازی و معماری فلورانس

خانه هوشمند کاسپین certificate
خانه هوشمند کاسپین

خانه هوشمند کاسپین

خانه هوشمند نستک certificate
خانه هوشمند نستک

خانه هوشمند نستک

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent