طراوت یک خانه با گلدان های زیبای آویزان

طراوت یک خانه با گلدان های زیبای آویزان

به قلم: تحریریه چیدانه

سبدهای آویزان چه ویژگی دارند که آن‌ها را بسیار محبوب کرده است؟ سبدهای گل آویزان شبیه اکثر محفظه‌های نگهداری از گل هستند، اما این سبدها نسبت به محفظه‌های دیگر ویژگی‌های بهتر و کاربردی‌تری دارند. سبدهای آویزان گل‌های ریز و کوچک را وارد خط دید ما می‌کنند و از این طریق می‌توان از آن‌ها به خوبی مراقبت کرد، آن‌ها را بوئید و لمس کرد. سبدهای آویزان به دیوارها زیبایی می‌دهند. استفاده از سبدهای آویزان باعث می‌شود تا به خود گیاهان اهمیت داده شود نه محفظه آن‌ها، و گاهی حتی نمی‌توان سبدها را در زیر فراوانی گل‌ها مشاهده کرد.

سری هوشمند

سبدهای آویزان باغبانی را حتی برای کسانی که سطح مناسبی برای قرار دادن گلدان ندارند امکان‌پذیر می‌کند. برای طراحی این نوع سبدها مطالب زیادی در سایت‌های طراحی داخلی وجود دارد.

باغچه‌ای بزرگ در فضایی کوچک

سبدهای آویزان این امکان را فراهم می‌کنند تا در فضایی بسیار کوچک یک باغچه ایجاد کرد. برای کسانی که فضای کافی در خانه خود در اختیار ندارند قسمت ورودی می‌تواند بهترین جا برای به کارگیری سبدهای آویزان باشد. اگر می‌خواهید این فضا جلوه‌ای شبیه باغچه‌های سنتی داشته باشد از گل‌های زیر در سبدها استفاده کنید:

· بلسان

· شمعدانی

· مریم گلی

· گل میمون

فراوانی فصل بهار

فصل بهار فرارسیده است و شما مشتاق گل‌ها هستید. بگذارید سبدهای آویزان اشتیاق شما را برآورده کنند. علاوه بر گل‌های مخصوص بهار مانند بنفشه، پامچال، بنفشه سه‌رنگ، و لوبلیا، از گل‌های زیبایی مانند نرگس زرد که در عکس بالا می‌بینید استفاده کنید. البته نرگس زرد نسبت به دیگر گل‌ها به مراقبت بیش‌تری نیاز دارد و باید قبل از قرار دادن آن‌ها در سبدهای گل آن‌ها را برای مدتی در یخچال نگه داشت. پس از تقریبا 12 هفته می‌توانید این گل‌ها را وارد سبدها بکنید.

از ایده‌های دیگر نیز استفاده کنید

وسایل قدیمی خود را از داخل انباری بیرون آورده، آن‌ها را تمیز کرده، و از آن‌ها به عنوان سبد استفاده کنید. زه‌کش ندارند؟ مشکلی نیست، کافی چند سوراخ با پیچ‌گوشتی در آن‌ها ایجاد کنید. بیش از حد زه‌کش دارند؟ باز هم مشکلی نیست. یک لایه پلاستیکی در کف این سبدها قرار دهید. از وسایل قدیمی دیگر مانند قوری‌ها، آب‌پاش‌ها، و فانوس‌ها نیز می‌توان به عنوان سبد استفاده کرد.

پر و شاداب

افراد حرفه‌ای طراحی سبدهای آویزان و پرورش گل در آن‌ها را تبدیل به یک علم کرده‌اند و از این طریق درآمدی برای خود پیدا کرده‌اند. آیا افراد تازه‌کار هم می‌توانند موفقیت آن‌ها را تکرار کنند؟ شاید، البته با انجام مراحل زیر:

1.کار را با یک سبد تمیز و خوب آغاز کنید و داخل آن را خاک مناسب بریزید.

2.کیسه سبد را با یک ماده قارچ‌کش مرطوب کنید.

3.گل‌ها را داخل سبد بکارید. از گل‌های متنوعی استفاده کنید. در عکس بالا گل‌هایی نظیر لوبلیا، شاه‌پسند، بگونیا، و شمعدانی را می‌بینید.

4.در فصل رشد و نمو به این گیاهان دائما کود بدهید. این کار را به صورت هفتگی انجام دهید.

5.گیاهان را به طور منظم شکل دهید تا در نهایت به حالتی زیبا دربیایند.

6.گل‌ها را از آفت‌کش‌ها، حشره‌کش‌ها، و غیره دور نگاه دارید.

ارکیده‌های خانگی

اکثر سبدهای گل خانگی، مانند عکس بالا، دارای گل ارکیده هستند. این نوع ارکیده انتخاب خوبی برای مبتدیان است، چراکه گیاهی قوی است و مراقبت از آن راحت است. در طول سه ماه این گل رشد زیادی می‌کند و بسیار پرپشت و شاداب می‌شود. فقط کافی است آن را در زیر نور آفتاب قرار دهید و به تناوب به آن آب دهید.

قرمز، سفید، و آبی

یکی از مزایای باغبانی با سبدهای آویزان این است که می‌توان به فراخور آن‌ها را در قسمت‌های مختلف خانه قرار داد. یک سبد قرمز، سفید، و آبی می‌تواند ایوان یا ورودی خانه شما را در مناسبت‌های مختلف سال زیبا کند.

منبع: flowers.about | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه