visibility 14888 today 2017/6/2

دکوراسیون منزل سفید، خانه مدرن قاجاری در میرداماد!

تور خانه گردی«ای‌کاش عشق را زبان سخن بود». در اولین برخورد، یاد این قسمت از شعر شاملو افتادم. وقتی در این خانه‌ سفید و زیبا قرار گرفتم، احساس عشق، امنیت و آرامش اولین حس درونی من بود و باعث شد که بتوانم به‌راحتی با ساکنین آن ارتباط برقرار کنم؛ زوجی جوان و خونگرم که چند ماهی می‌شد حضور اشکان پسر کوچکشان معنایی جدید به زندگی زیبایشان بخشیده بود. قرار گرفتن و همزیستی زوجی که در دکوراسیون منزل نظرات متفاوتی نسبت به یکدیگر داشتند، باعث شده بود تا در طراحی داخلی و چیدمان خانه تعادلی کلی و مناسب برقرار شود، البته طبق گفته‌ خانم خانه در بیشتر موارد محمدرضا بود که حرف آخر را در طراحی زده بود. با چیدانه همراه شوید تا به گوشه و کنار این خانه‌ پراحساس سرکی بکشیم.

blog post

خانه خانم مستوفی الممالک - میرداماد تهران

خانه‌ لیلی و محمدرضا در یک نگاه

 • تعداد افراد ساکن: ۳ نفر
 • شغل اعضای خانه: آقا: بازاری (واردات لوازم و بسته‌بندی) / خانم: مدیر مالی
 • موقعیت شهر: تهران / میرداماد
 • متراژ فضا: 107 متر
 • سال ساخت: اواخر دهه‌ 70
 • ملک شخصی
 • تعداد اتاق‌خواب: ۲ اتاق
 • تعداد سرویس: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: مدرن
 • رنگ غالب: سفید
 • ویژگی برجسته طراحی: حکمرانی رنگ سفید در تمام اجزاء و اکسسوری‌ها
 • طراح: بیشتر طبق نظر محمدرضا
 • مدت‌زمان بازسازی و طراحی داخلی: حدود یک سال
 • بازسازی‌شده
 • هزینه­ تقریبی بازسازی خانه: بین 110 تا 120 میلیون تومان
 • هزینه­ تقریبی خرید وسایل دکوراسیون: حدود 80 میلیون تومان

blog post

دکوراسیون نشیمن به رنگ سفید

ورود به خانه‌ سفیدی که از پیش طراحی‌شده

لیلی و محمدرضا یک سال است که در خانه‌ای از جنس عشق و آرامش زندگی می‌کنند. خانه‌ای که پیش از سکونت در آن به مدت یک سال درگیر بازسازی و طراحی داخلی آن بودند تا زندگی خود را با همان اشتیاقی که می‌خواهند آغاز کنند. در ابتدای ورود به خانه با راهرویی مواجه می‌شویم که مقدمه‌ای زیبا را برای ورود به فضای اصلی خانه فراهم می‌کند. پس از اینکه از راهرو می‌گذریم، سفیدی خانه ما را مجذوب خود می‌گرداند. در سمت چپ فضای غذاخوری با مبلمانی زیبا، در سمت راست آشپزخانه و در روبه‌رویمان فضای نشیمن و پذیرایی را می‌بینیم.

blog post

مبل سفید و قرمز نشیمن

قرارگیری پذیرایی و نشیمن در یک فضا

با ورود به فضای نشیمن در ابتدا با ست مبلمانی سفیدرنگ و زیبا مواجه می‌شویم که در هماهنگی رنگی با دیوارها در گوشه‌ای از فضا جا خوش کرده و پذیرایی زیبایی را به وجود آورده است. سفیدی محض فضا با تابلوهای نقاشی زیبا متعادل شده است و تضاد و تقابل مناسبی را ایجاد کرده است. سمت راست هم مبل‌های راحتی توگو در رنگ‌های سفید و قرمز جلوی میز تلویزیون قرارگرفته و با چیدمانی مناسب باعث خلق فضایی صمیمی و جداگانه در نشیمن شده است. فضای جلوی تلویزیون، موردعلاقه‌ محمدرضا است؛ فضایی که در زمستان لحافی قرمزرنگ بر روی میز قرارگرفته، کرسی زیبایی را به وجود آورده و مبل‌های راحتی توگو در اطراف آن قرارگرفته‌اند.

blog post

آشپزخانه سفید مدرن

طراحی آشپزخانه

آشپزخانه به‌صورت مدرن و باز طراحی‌شده است و به‌جای اپن(پیشخوان)، شاهد جزیره‌ای سفیدرنگ در آن هستیم که گاز بر روی آن قرارگرفته و کشوهای ظروف در زیر آن تعبیه‌شده است. این زوج جوان برای خرید ظروف هم توجه ویژه‌ای به رنگ داشته و غالباً ظروف سفید و مشکی را خریداری کرده‌اند.

طبق خواسته‌ ساکنین این خانه، یخچال، فریزر، ماشین ظرف‌شویی و سوپر آشپزخانه به‌صورت توکار طراحی و اجرا شده است. به‌طوری‌که در نگاه اول حضور این وسایل به چشم نمی‌آید.

blog post

میز و صندلی غذا خوری به رنگ سفید

طراحی دیوارها با تابلوهای نقاشی

برای طراحی دیوارهای نشیمن از تابلوهای عکس و نقاشی نسبتاً متعدد و مختلفی بهره گرفته‌شده است. انتخاب و چیدمان این تابلوها طبق سلیقه و نظر لیلی صورت گرفته است. بر روی دیوار ورودی آشپزخانه، شاهد تابلوی نقاشی چهره‌ یک مرد هستیم که در زیر آن یک میز گرد مشبک با گرامافونی زیبا قرارگرفته است. در این تابلو چهره‌ جد پدری خانم مستوفی‌الممالک یعنی میرزا یوسف آشتیانی (مستوفی‌الممالک) صدراعظم دربار ناصرالدین‌شاه نقاشی شده است. شاید یکی از دلایل علاقه‌ لیلی؛ خانم خانه به لوازم عتیقه، سنتی و دکوراسیون کلاسیک، همین باشد که او از نوادگان خانواده‌ای بزرگ و اصیل است.

blog post

خانه خانم مستوفی الممالک - میرداماد تهران

وسایل تزئینی و عتیقه

در گوشه و کنار این خانه وسایل تزئینی از مجسمه و قاب عکس گرفته تا ظروف دکوری مختلف به چشم می‌خورد. برخی از ظروف عتیقه از اجداد پدری خانم خانه به ارث رسیده است. نکته‌ جالب‌توجه در اکسسوری‌های این خانه مجسمه‌های کوچکی هستند که بر روی میز تلویزیون قرارگرفته‌اند. این مجسمه‌ها هرکدام المان و نماد یک کشور خاص بوده و خاطره‌ای از سفرهای این زوج جوان‌اند؛ بنابراین با تماشای مجسمه‌ها، شاهد آلبومی تصویری از سفرهای خارجی این خانواده هستیم.

blog post

طراحی اتاق خواب سفید

طراحی اتاق‌خواب

در طراحی اتاق‌خواب، خانم خانه به‌تنهایی دست‌به‌کار شده است و برای تحقق خواسته‌ خود دست به ابتکاری خلاقانه زده است. به این صورت که با استفاده از چهار عدد میله‌ پرده و نصب آن در چهار طرف تخت‌خواب، تورهای سفید را به شکلی مواج و چین‌خورده از آنها آویزان و اتاق‌خواب و تخت‌خواب را به شکلی دلخواه طراحی کرده است. همین اتفاق باعث شده است تا اتاق‌خواب خانه به فضای دلخواه و دوست‌داشتنی لیلی تبدیل شود.

blog post

دکوراسیون اتاق کودک به سبک مدرن

طراحی اتاق کودک

اتاق‌خواب اشکان؛ پسر 4 ماهه‌ خانواده هم طراحی ویژه و خاص خود را دارد. در اتاق خواب کودک این خانه استفاده از مبلمان خاص در کنار فرش کوچک و زیبای کف، هماهنگی خاصی را به وجود آورده است. رنگ‌های شاد و سرزنده را بیشتر در عروسک‌ها و وسایل بازی کودک می‌بینیم که با توجه و دقت خاصی چیدمان شده‌اند.

برای دیدن تصاویر بیشتر از خانه این زوج تهرانی به پروفایل عکاس سری بزنید. شما هم می توانید تصاویر زیبای خانه خود را بهشماره تلگرام ۰۹۳۸۸۵۴۷۱۴۰ ارسال کنید تا برای تور خانه گردی این بار به منزل شما بیاییم.

منیع: مجله منزل | نویسنده: معین قوی | عکاس: ثمین موسوی

نویسنده:

- دبیر بخش عکاسان وبسایت چیدانه و مجله منزل - نویسنده و کارشناس تولید محتوا در وبسایت چیدانه - عضو تحریریه مجله منزل - کارشناس حفاظت و مرمت بناهای تاریخی معماری زبانی برای بیان تاریخ است که از طریق این زبان بین المللی، مرزهای تاریخ شکسته می شوند. و ما روایت گران این بخش از تاریخ هستیم...

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پربازدیدترین عکس های دکوراسیونی چیدانه در سال 1396

پربازدیدترین عکس های دکوراسیونی چیدانه در سال 1396

1396/12/29 ادامه مطلب
دکوراسیون منزل سفید، خانه مدرن قاجاری در میرداماد!

دکوراسیون منزل سفید، خانه مدرن قاجاری در میرداماد!

پربازدیدترین عکس های دکوراسیون ایرانی در خرداد 96

پربازدیدترین عکس های دکوراسیون ایرانی در خرداد 96

کسب و کارها پیشنهادی
کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو certificate
کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو

کاغددیواری و لمینیت اردهالی دکو

 ابزار دکوراتیو فرهاد طیبی certificate
 ابزار دکوراتیو فرهاد طیبی

ابزار دکوراتیو فرهاد طیبی

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب certificate
تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

تولیدی سرویس خواب ملچ چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent