visibility 49941 today 2017/7/11

چگونه گیاهان آپارتمانی را برق بیندازیم؟

آلودگی را از برگ گیاهان بزدایید! درخشش برگ‌های گیاهان و سبزینگی شفاف و تمیز، شادابی گیاهان خانه را چندبرابر می‌کند. از آنجایی‌که گیاهان خانگی به ‌عنوان یک عنصر دکوری در داخل خانه شما حضور دارند، باید در تمیز نگه داشتن آنها تلاش کنید. تمیز بودن گیاهان برای سلامت بیشتر لازم است. آنها درحالی‌که زیبایی را به خانه شما می‌آورند، هوا را پاکیزه کرده و اکسیژن‌رسانی را افزایش می‌دهند. همچنین توجه بیشتر به اجزای گیاه سبز باعث می‌شود بیماری و آفات را به سرعت تشخیص دهید. نیازی به گفتن این نکته نیست که تمیز بودن گیاهان آنها را جذاب‌تر هم می‌کند. خیالتان راحت باشد یاد گرفتن روش‌های تمیزکردن برگ گلها سخت نیست.

شستن گیاه گندمی

گیاهان گرد و غبار را جذب می‌کنند و به همین دلیل با نشستن لایه‌ای کدر از غبار روی سطح برگ‌های‌شان کثیف به نظر می‌رسند. اگر به دنبال تمیز کردن جرم و آلودگی از سطح برگ گیاهان نباشید میکروب‌ها، باکتری‌ها، حشرات و سفیدک‌ها جذب آنها می‌شوند تا از این لایه تغذیه کنند. هم چنین لایه گرد و غبار از ورود نور به بافت گیاهی جلوگیری می‌کند و در نتیجه فتوسنتز به‌خوبی انجام نمی‌شود.

برق انداختن گلهای خانگی

تمیز کردن برگ گلها

پاکیزگی همیشه با روش‌های پرهزینه به دست نمی‌آید. نیازی نیست محصول تمیزکننده گیاهی گران‌قیمت بخرید چون هم‌اکنون هم مواد تمیزکننده را در خانه دارید. تمیزکننده‌های گیاهی تجاری که به شما وعده برق انداختن برگ گیاه را می‌دهند، درواقع منافذ و روزنه برگ‌ها را می‌پوشانند و تبادلاتی که باعث پاکیزگی هوای خانه می‌شود را کاهش می‌دهند.

مطلب مرتبط: هوای بهشت در خانه با این ۱۰ گیاه زینتی!

رفع آلودگی برگ گیاهان

غبارگیری برگ‌ گیاهان با پارچه

از بین بردن گرد و غبار و پاک کردن برگ‌ها در ساده‌ترین راه با استفاده از پارچه تنظیف، دستمال نازک توری یا حوله کاغذی مرطوب انجام می‌شود. مراقب باشید حین تمیز کردن، برگ‌ها با فشار زیاد دست دچار آسیب و شکستگی نشوند. یکی از مواد تمیزکننده و مؤثر در این روش مایع ظرفشویی رقیق شده است که می‌توانید آن را روی برگ‌ها اسپری کنید.

مسواک برای رفع آلودگی برگ

برگ‌ های پرزدار و کرکی

اگر گیاه خانگی شما پرزهای ریزی در سطح برگ خود دارد،‌ تنها باید از راه غبارگیری با دستمال و اسپری برگی تمیز شود. برای تمیز کردن برگ‌های پرزدار و کرکی مثل بنفشه آفریقایی می‌توانید از یک مسواک قدیمی استفاده کنید. مسواک را به‌ آرامی از ته برگ تا نوک آن روی برگ بکشید. قلم‌موی نقاشی هم برای این کار مناسب است.

مطلب مرتبط: شادابی دکوراسیون منزل با گیاهان خانگی!

شستن گیاه گندمی

شستشوی گیاهان آپارتمانی

شست‌وشوی برگ‌ها با آب ولرم بهترین روش پاک کردن برگ‌های آلوده است. حواس‌تان باشد که آب سرد باعث ایجاد لکه روی برگ شده و ریشه را نیز دچار شوک می‌کند. می‌توانید چند وقت یک‌بار گیاه‌تان را به حمام ببرید و آن را زیر دوش بگیرید. قطرات ریز آب که از دوش خارج می‌شوند، باعث می‌شوند اگر حشرات کوچکی در گیاه شما لانه کرده‌اند، از بین بروند و رطوبت مورد نیاز گیاه خانگی تأمین شود، اما اجازه دهید قبل از برگشت به درون خانه به‌خوبی خشک شوند.

برای اینکه گیاهان کوچک را بشویید آنها را داخل سینک ظرفشویی قرار دهید و شیر آب را به شکل دوش و با پاشش قطرات ریز باز کنید. بعد از اینکه گیاه را شستید، آن را به آهستگی تکان دهید تا قطرات اضافی آب جدا شود. فراموش نکنید قبل از اینکه گیاه‌تان به طور کامل خشک شود، آن را در آفتاب قرار ندهید. اگر روی برگ کرک‌دار مدت زمان زیادی آب بماند، دچار آسیب می‌شود.

تمیزکردن گلهای اپارتمانی

حذف قسمت‌ های خشک‌ شده از گلدان

تمیز کردن گیاهان خانگی شامل مراقبت از گل، ساقه و خاک نیز می‌شود. هیچ‌گاه گلبرگ یا حتی برگ خشک شده‌ای که روی سطح خاک افتاده است را به حال خود رها نکنید، چراکه محیطی برای رشد بیماری و آفات به وجود می‌آورد.

حال که می‌دانید چگونه می‌توان گیاهان را تمیز کرد، از این راهکارها استفاده کنید. زمانی که در حال تمیز کردن آنها هستید، به علائم غیرعادی روی گیاه توجه کنید. معمولاً اولین علائم بیماری از زیر برگ‌ها یا ساقه آغاز می‌شود.

با رفتن به ویترین کالای چیدانه می توانید بهترین گیاهان را برای خانه خود انتخاب کنید. ما مشتاق شنیدن تجربه شما از نگهداری گل و گیاه در خانه هستیم، تجربه های خود را با ما در میان بگذارید و تصویر گیاهان زیبای خود را به شماره تلگرام 09388547140 ارسال کنید.

منبع: مجله منزل | نویسنده: صدف حقیقت 

نویسنده:

کارشناسی ارشد طراحی محیط زیست- دانشگاه تهران معماری داخلی- پردیس هنرهای زیبا عضو تیم تحریریه چیدانه و مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
مراقبت از گیاه قهر و آشتی، تو شلوغیای عید بیش تر مواظبش باش!

مراقبت از گیاه قهر و آشتی، تو شلوغیای عید بیش تر مواظبش باش!

تزیین خانه با گل طبیعی، 4 اصل در چیدمان انواع گیاهان!

تزیین خانه با گل طبیعی، 4 اصل در چیدمان انواع گیاهان!

نگهداری دیفن باخیا در خانه، این گیاه سمی را بیشتر بشناسید!

نگهداری دیفن باخیا در خانه، این گیاه سمی را بیشتر بشناسید!

کسب و کارها پیشنهادی
گالری شانل certificate
گالری شانل

گالری شانل

گروه معماری مکعب certificate
گروه معماری مکعب

گروه معماری مکعب

باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا certificate
باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا

باربیکیو، آتشدان و اجاق هیزمی هرمان _ اسپوتا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent