Chidaneh.com placeholder image

انواع دیوارهای جداکننده در طراحی دکوراسیون داخلی !

به قلم: لاله داورپناه

ترفند های دکوراسیون : دیواره‌های جداکننده یکی از امکانات معاصری هستند که می‌توان از آن‌ها در اتاق‌های کوچک و بزرگ استفاده کرد. این دیواره‌ها می‌توانند باعث افزایش کارایی فضای نشیمن شوند، در خانه‌ای با نقشه باز فضایی خصوصی ایجاد کنند و خودشان هم به عنوان یکی از وسایل منزل کارایی داشته باشند. علاوه بر این، این دیواره‌ها معمولا بسیار زیبا و شیک هستند و با اضافه‌ شدن به یک اتاق، به زیبایی آن می‌افزایند.

فرقی نمی‌کند هدف شما استفاده مفیدتر از فضا باشد، اضافه کردن عنصری زیبا برای شخصیت بخشیدن به یک اتاق یا پنهان کردن بخش‌هایی از خانه و ایجاد فضایی خصوصی در آن؛ در همه این موارد می‌توانید پاسخ نیاز خود را در مواردی که در زیر آمده پیدا کنید. چه بدنبال جداکننده‌هایی دائمی باشید و چه موقت، چه جداکننده‌هاییتزئینی بخواهید و چه کاربردی، در اینجا نمونه‌های مختلفی خواهید دید که بدون از بین بردن تاثیرات نقشه باز در خانه و جریان زندگی، فضاها از نظر بصری را از یکدیگر جدا می‌کنند.با چیدانه همراه باشید.

مبلمان اداری ارگو

درهای کشویی

اگر می‌خواهید این توانایی را داشته باشید که بر اساس شرایط و احوال شخصی خود فضای موردنظرتان را تبدیل به یک اتاق بزرگ یا چند فضای جدا از هم بکنید، درهای کشویی گزینه‌ای مناسب برای شما هستند که فضایی انعطاف‌پذیر در اختیار می‌گذارند. درهای کشویی در سبک‌ها و قیمت‌های بسیار متنوعی به فروش می‌رسند و از درهای ضخیمی که کاملا جلوی دید را می‌گیرند گرفته تا درهای شفاف‌تر و شیشه‌ای را شامل می‌شوند.

قفسه به عنوان پارتیشن

قفسه های کاربردی

این وسیله خارق‌العاده سه کارایی همزمان دارد: هم محلی برای نگهداری وسایل شما است، هم بخشی از تزئینات خانه به شمار می‌رود و هم جداکننده فضاهای اتاق است. این گنجه و قفسه از نظر بصری فضای بزرگ و باز اتاق را تبدیل به یک اتاق نشیمن و یک اتاقغذاخوری جدا از هم کرده است و در عین حال یکپارچگی فضا را نیز حفظ می‌کند. این قفسه همچنین مکانی عالی برای به نمایش گذاشتن گلدان‌ها و وسایل تزئینی محبوب شما است و از گنجه زیر آن نیز می‌توانید برای نگهداری وسایل دیگر استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : ۸ ایده خلاقانه برای قفسه هایی زیبا و جذاب

پانل‌های شناور

 در یک اتاق‌خواب مستر یا اتاق مهمان، دیواره جداکننده می‌تواند یک فضای بزرگ را به دو قسمت فضای خواب و فضای نشیمن تقسیم کند. با استفاده از این پانل‌های شناور، دیواری ساده و کارآمد برای ایجاد فضایی خصوصی ساخته می‌شود؛ دیواری که با سیم به سقف و کف اتاق وصل شده است. نوارهای نقره‌ای روی این پانل باعث روشن شدن فضا می‌شوند و از آنجایی که این دیواره تنها تا سه چهارم ارتفاع سقف بالا رفته است نور و یکپارچگی فضا همچنان در همه اتاق جریان دارد.

و در سمت دیگر این پارتیشن؟

یک فضای شیک و راحت نشیمن ایجاد شده است. در واقع از اینجا که نگاه کنید حدس هم نمی‌زنید که در پشت این پانل یک تخت قرار دارد.

مطلب پیشنهادی : طراحی اتاق خواب مستر متناسب با نیازهایتان

پنجره‌های قدیمی

این یکی از خلاقانه‌ترین شیوه‌های استفاده از قاب‌های قدیمی پنجره است که تا به حال دیده‌ام. این پنجره‌ها با جدا کردن فضای آپارتمان به دو بخش نشیمن و ناهارخوری، در هماهنگی کامل با دیوارهای آجری ساختمان هستند و شخصیت خاصی به این اتاق بخشیده و جذابیت آن را دوچندان کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی : پنجره هایی که خیلی می فهمند!

چیدمانی به شکل عدد 5  لاتین

در پنجمین مورد، سازه‌ای به شکل عدد پنج لاتین را می‌بینیم. این سازه چوبی با شکل خلاقانه‌اش شومینه با سوخت اتانول در خود جای داده و در بالای شومینه هم یک تلویزیون گردان قرار دارد. این سازه بدون پوشاندن و پنهان کردن فضا آشپزخانه اوپن خانه را از محل غذاخوری جدا کرده است و به ساکنان خانه اجازه می‌دهد تا در هر جایی از اتاق که هستند بتوانند از گرمای شومینه و تماشای تلویزیون لذت ببرند.

مطلب پیشنهادی:

پرده‌هایی آویخته

 این جداکننده‌های ارزان‌قیمت، موقت و قابل جابجایی به فضاهای بزرگ و باز رنگ بخشیده و در عین حال می‌توانند بخش‌هایی از فضا را نیز از نظر پنهان کنند. این پرده‌ها به سادگی از میله‌ای روی سقف آویخته شده‌اند و با ایجاد فضایی خصوصی امکان کار یا مطالعه در بخش دیگر اتاق را به شکلی راحت، موثر و بی‌دردسر فراهم آورده‌اند.

مطلب پیشنهادی : ۲۲ ایده جذاب برای کتاب‌خوان‌ها

پارتیشن‌های طرح‌دار

 با استفاده از جداکننده‌های طرح‌دار چوبی می‌توانید به سبک قدیم به اتاق خود زیبایی بخشیده و علاوه بر ایجاد فضایی خصوصی در اتاق‌خواب مستر جذابیت تزئینی اتاق را نیز افزایش دهید.

مطلب پیشنهادی : دیوارهایی از جنس کابینت های چوبی!

پانل‌های چوبی

 در اینجا برای جداکردن اتاق غذاخوری از فضای نشیمن از چوب بازیافتی استرالیایی استفاده شده و به این ترتیب در هر دو بخش فضای خصوصی‌تری ایجاد شده است. هوا، فضا و نور همچنان از میان پانل‌ها جریان دارد و استفاده از گیاهان نیز زیبایی ارگانیک اتاق را تکمیل کرده است.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون مدرن با دیوار های چوبی

قفسه و گنجه

شما می‌توانید با استفاده از قفسه‌هایی که فضای باز اتاق را حفظ کرده ولی از نظر کاربردی آن را به چند قسمت تقسیم می‌کنند، دیواره‌ای نامرئی در اتاق خود ایجاد کنید. فرقی نمی‌کند که این قفسه‌ها به عنوان بخشی از معماری خانه ساخته شده باشند یا شما آن‌ها را در آنجا گذاشته باشید، در هر صورت مکانی عالی برای نمایش دارایی‌های ارزشمند و محبوب شما به حساب می‌آیند.

دیوار سبز

 و در نهایت چیزی متفاوت‌تر. می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و برای جدا کردن فضاها از یک دیوار سبز یا چیدمانی از گیاهان استفاده کنید. این مورد هم برای فضای داخلی و هم برای فضای خارجی مناسب است و باعث تازه شدن هوا و افزوده شدن رنگ به خانه می‌شود و موضوعی برای شروع گفتگو با مهمانان در اختیارتان می‌گذارد. در پشت دیواری که در عکس می‌بینید که دوش حمام مخصوصحیاط پنهان شده است. 

شما هم می توانید به کمک اهالی فن چیدانه چنین دیوارهای جداکننده ای در خانه خود داشته باشید. به این بخش سری بزنید و نمونه کار و اطلاعات تماس آنها را در پروفایلشان ببینید.

مطالب بیشتر:

منبع :Houzz | ترجمه شده در تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه