Chidaneh.com placeholder image

بزرگ نمایی خانه ای کوچک با بازسازی زیرزمین

به قلم: تحریریه چیدانه

بازسازی : بازسازی و تغییر کاربری بخش‌های مختلف خانه نیازمند زمان و یک فرد حرفه‌ای در این زمینه است. قبل از هر چیز باید دقیقا بدانید که نیازهای اصلی شما چیست و بعد نقشه مناسبی برای روند کاری خود تعیین کنید. در این زمینه نمونه‌های زیادی وجود دارد که اتفاقا چیدانه مطالب زیادی در مورد بازسازی فضاهای داخلی خانه‌ برای شما تهیه دیده است. در این مطلب می‌خواهیم به سراغ یک زوج آمریکایی برویم که در شهر مینه‌پولیس زندگی می‌کنند.مهم‌ترین مشکل این زوج کم بودن فضای نشیمن خانه بود. آن‌ها به فضای نشیمن بیشتری نیاز داشتند که بتوانند ساعاتی را در آن کنار هم بگذرانند و در مواقع لزوم از آن به عنوان سوئیت مهمان استفاده کنند. راه‌حل این مشکل در زیرزمین این خانه پیدا شد. با ایجاد تغییر در زیرزمین خانه می‌شد سریعا و بدون کارهای خیلی زیاد به یک فضای نشیمن مناسب دست یافت. با چیدانه همراه باشید تا با هم نگاهی به مراحل بازسازی این خانه بیاندازیم.

اطلاعات اولیه پروژه :

ساکنان: یک زوج همراه با سگ‌شان

تابلو فرش ریحان

مکان: مینه‌پولیس

مساحت: 230 متر مربع

عکسی قبل از بازسازی فضای زیر زمین خانه کوچک در آمریکا

پیش از بازسازی:

مشکلات و چالش‌های این فضای 230 متر مربعی ، فقدان یک سطح شیب‌دار بدون پشتیبان‌های لازم بود. البته این وضعیت برای یک زیرزمین کاملا کافی بود اما برای فضای جدیدی که قرار بود این خانواده به آن دست یابند این وضعیت نیاز به تغییراتی داشت. این زیرزمین نیاز به 4 ستون جدید و تیرچه‌های دوتایی داشت تا بتواند باری که در وضعیت جدید به آن تحمیل می‌شود را تحمل کند. هم‌چنین تیم بازسازی باید از شر تیرک‌های عمودی که فضا را از یکدستی درآورده بودند خلاص می‌شدند و دو تیرک استیل جدید جای آن‌ها کار می‌گذاشتند.

استفاده از کفپوش های لمینیتی برای فضاهای داخلی خانه

پس از بازسازی:

چگونه اتاق نشیمن خود را زیبا کنیم؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است نگاهی به نشیمن جدید این خانه بیاندازید.اتاق نشیمن اصلی در زیرزمین اکنون تمیز و باز است و طراحی فوق‌العاده زیبا و در عین حال فضای راحتی دارد. طراحان این زیرزمین توجه خوبی به نورپردازی کردند و برای روشن شدن این فضا از منابع نوری تورفته استفاده کردند. علاوه بر این، آن‌ها از اتاق خواب مهمان که در مجاورت این فضا قرار داشت نور قرض گرفتند.مالکان این خانه برنامه‌های تفریحی و سرگرمی زیادی در خانه خود انجام می‌دهند، به علاوه این‌که آن‌ها یک سگ دارند و وسایل و تجهیزات کمپینگ خود را در زیرزمین نگهداری می‌کنند، بنابراین انتخاب لمینیت برای کفپوش‌های فضای جدید انتخاب هوشمندانه‌ای بود چراکه کفپوش‌های لمینیتی ؛ چوب با قیمتی ارزان‌تر هستند و هم دوام و ماندگاری زیادی دارد. لین شیرز (Lynne Shears) طراح داخلی اصلی این پروژه می‌گوید: «این کفپوش‌ها بسیار زیبا هستند و اکثر مردم خیال می‌کنند که جنس آن‌ها از چوب واقعی است.» هم‌چنین از یک قالیچه کوچک با طرحی شطرنجی در این زیرزمین استفاده شد که در ترکیب با شیشه‌های پنجره‌ها جلوه زیبایی در فضا ایجاد کرده است.

مطلب پیشنهادی : ۱۱ طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک به سبک مدرن

دیگر وسایلی که در این فضا مورد استفاده قرار گرفت شامل یک شومینه گازی، یک تلویزیون پلاسما، و یک کاناپه چندبخشی راحتی بود. بهتر است طرز فکرتان را به کاناپه تغییر دهید! چون کاناپه ها به شما این مکان رو می دهند که بهترین چیدمان مبلمان در دکوراسیون منزل را تجربه کنید .مالکان این خانه هم‌چنین دوست داشتند تورفتگی داخل زیرزمین را تبدیل به یک فضای زیبا با قفسه‌های شیشه‌ای برای به نمایش گذاشتن آثار هنری و وسایل تزئینی و دکوری کنند. طراحان این کار را برای آن‌ها انجام دادند و همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید این قسمت درست در کنار در فرانسوی این فضا قرار گرفته است. ‌یک جفت دری که در انتهای اتاق وجود دارد در واقع در یک گنجه بزرگ است که مالکان وسایل و تجهیزات گران‌قیمت کمپینگ خود را در آن نگهداری می‌کنند.

مطلب پیشنهادی : ۴ نکته برای انتخاب درست کاناپه

قالیچه ی رنگی برای دکوراسیون مدرن یک اتاق نشیمن

درها فرانسوی به این دلیل شیشه‌ای انتخاب شدند تا نور فضای کناری که به اتاق مهمان اختصاص دارد وارد این فضا هم شود. ماتی این شیشه‌ها به مهمانان کمک می‌کند تا در هنگام نیاز درها را ببیندند و از خلوتی که به وجود می‌آید لذت ببرند.

مطلب پیشنهادی : انواع درب های چوبی زیبا برای داخل خانه

استفاده ا رنگ آبی ملایم برای طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه کوچک

در اتاق خواب مهمان، از یک ایده جذاب برای تخته‌های پشتی تخت‌ خواب‌ استفاده شده است به این ترتیب که یک تخته کوتاه در پشت تخت‌خواب نصب شده و باعث شده تا سقف اتاق بلندتر به نظر برسد. قفسه‌هایی که به این تخته چوبی اضافه شده باعث شده تا آباژورها و دیگر وسایل در این قسمت قرار بگیرند و در نتیجه در استفاده از فضای سطحی نهایت صرفه‌جویی صورت پذیرد. هم‌چنین استفاده از روتختی‌هایی زیبا که نظیر آن ها را می توانید در قسمت محصولات چیدانه بیابید و هم‌چنین قالیچه سرمه‌ای ترکیب‌بندی زیبایی در اتاق ایجاد کرده است.

استفاده از رنگ روشن برای دیوارهای خانه های کوچک

پنجره‌ های این اتاق در روند بازسازی به آن اضافه شدند و در عین حال در طراحی و جاگذاری آن‌ها کاملا آیین‌نامه‌های محلی رعایت شده‌اند. این پنجره‌ها باعث ورود نور طبیعی بسیار خوبی به اتاق می‌شوند و در عین حال ارتباط این فضا با فضای بیرونی ساختمان را حفظ می‌کنند.

مطلب پیشنهادی : تکنولوژی اعجاب انگیز پنجره های سرتاسری

استفاده از آینه و کنسول معلق در فضای سرویس بهداشتی

در طراحی این زیرزمین از عناصر کاملا مدرن استفاده شد. این عناصر همان‌طور که در عکس‌های این مطلب، به ویژه عکس بالا، مشاهده می‌کنید شامل یک میز آینه معلق، یک آینه مربع، دیواره‌های شیشه‌ای، و چراغ‌های دیوارکوب کاملا مدرن است. انتخاب این وسایل به ‌گونه‌ای انجام شده تا فضای این قسمت از زیرزمین بیشتر از آن چیزی است که به نظر برسد. هم‌چنین استفاده از یک قالیچه سفید رنگ این حس را بیش از پیش القا می‌کند.

مطلب پیشنهادی : نورپردازی ایده آل برای فضاهای مختلف خانه

استفاده از درب های شیشه ای برای بزرگ تر جلوه دادن فضای حمام

همان‌طور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید درهای فضای حمام شیشه‌ای انتخاب شده تا این فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

مطلب پیشنهادی : کف پوش‌های طبیعت دوست در حمام

پلان یک خانه کوچک جهت بازسازی فضاهای داخلی

عکسی از نقشه و پلان این فضا در اختیار شما قرار دادیم تا بهتر متوجه محل قرارگیری قسمت‌های این زیرزمین شوید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید در چیدمان این قسمت‌ها نهایت دقت شده است.

مطالب پیشنهادی : بازسازی آپارتمان کوچک اما جادار!

بازسازی خانه ای پر نقش و نگار

خانه گلزار و طراحی داخلی هوشمندانه

خانه سعادت آباد ، طراحی داخلی برای آرامش یک خانواده ایرانی

به ما بگویید آیا شما هم از زیرزمین خانه خود استفاده هوشمندانه‌ای کرده‌اید؟ لطفا عکس‌های زیرزمین خانه خود را در بخش مشاوره دکوراسیون با چیدانه به اشتراک بگذارید.

شما می توانید سوالات خود درباره معماری و طراحی دکوراسیون داخلی را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید.

اگر مشغول ساخت خانه، بازسازی یا تغییر دکوراسیون فروشگاه و یا فضای اداری هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. به نمونه کارهای آن‌ها خوب دقت کنید: این پروژه‌ها چه‌قدر شبیه خانه ایست که شما می خواهید؟ با خود صادق باشید، یک عمارت بزرگ ممکن است بسیار زیبا باشد، اما هیچ نکته مشترکی با خانه کوچک شما نداشته باشد. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

منبع : houzz | گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه