تبلیغات
E رومانته F چوب و هنر F فارست
امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

14 شهریور 1394

طراحی ویلای نازدلکده در مازندران برای یک خانواده پر جمعیت

پروژه های برجسته : مجموعه نازدلکده ، اقامتگاهی است که برای تعطیلات آخر هفته و گردهم آمدن یک خانواده بزرگ درنظر گرفته شده است. این پروژه برای سه خانواده طراحی شده است تا بتوانند در یک مجموعه اقامت داشته باشند.و طراحی این مجموعه اقامتی خانوادگی نیز بر اساس نیازها و سبک زندگی این سه خانواده شکل گرفته است. کافرما این پروژه تمایل داشت تا روابط زندگی این سه خانواده کمتر دچار حریمهای به شدت خصوصی باشد و آنها بتوانند در فضاهای متعددی گردهم آیند به همین دلیل طراحی این پروژه به صورتی شکل گرفته است که این سه خانه اگرچه از هم مستقل هستند اما مرزهای آنها درهم تنیده است. در این مطلب چیدانه می خواهد شما را با روند طراحی این مجموعه بیشتر آشنا کند پس با چیدانه همراه باشید.

مشخصات پروژه مجموعه نازدلکده : 

موقعیت: ایزدشهر، مازندران، ایران
معمار: مهدی گرامی
همکاران طراح: مصطفی رستمی فرد
نظارت بر اجرا: گروه معماری کیلاس کویر
سازه: علی نوروزی
تأسیسات مکانیکی: علی ساروخانی
مساحت زمین: ۳۰٫۰۰۰ مترمربع
مساحت همکف: ۹۵۰ مترمربع
زیربنا: ۱٫۵۰۰ مترمربع (دوبلکس)
کاربری: مسکونی
جوایز: برنده جایزه معمار در گروه مسکونی (تک واحدی) سال ۱۳۹۰

موقعیت مکانی پروژه نازدلکده

زمین اختصاص یافته به این مجموعه باغی است با 30000 مترمربع مساحت در منطقه ایزدشهر مازندران که از جاده تا ساحل دریا امتداد یافته است .این خانه که در نزدیکترین فاصله مجاز تا دریا قرار گرفته است ، از یک سو روبه دریا دارد و از سوی دیگر باغی زیبا چشماندار آن است . مساحت زیر بنای این مجموعه 1600 مترمربع است ، که 1300 مترمربع آن طبقه همکف و 300 مترمربع آن طبقه دیگر را شامل میشود.

نمونه پروژه های ویلایی اهالی فن چیدانه : ویلایی برای یک دوست در لواسان تهران
معماری ویلای کوهسار با منحنی های بی نظیر

ایده طراحی مجموعه نازدلکده

این مجموعه برای سه خانواده که بتوانند در یک مجموعه اقامت داشته باشند طراحی شده است. بنابراین اساس طراحی پروژه باید بر روش زندگی در چنین مجموعهای متمرکز می شد تا بتوان برنامه روابط فضایی و نیز ریز فضاها را به درستی استوار کرد. کافرما تمایل داشت تا روابط زندگی این سه خانواده کمتر دچار حریمهای به شدت خصوصی باشد و آنها بتوانند در فضاهای متعددی گردهم آیند . موضوع دیگر توجه به ورزش به ویژه ورزش شنا بود بنابراین توجه به طراحی استخر و سایر فضاهای ورزش و سرگرمی در الویت بودند.

روند طراحی پروژه نازدلکده

مجموعه از 3 خانه تشکیل شده است ؛ خانهای در بال اول ، خانهای در بال دوم و خانه اصلی در میان دو بال. فضای ورزش پیوند دهنده بال اول و خانه اصلی است . و استخر میان این دوبال پیوند دهند این فضاها با یکدیگر هستند.

طراحی ویلا های زیبا در ایران را در چیدانه ببینید: ویلای درویش آباد، خانه ای برای حضور
خانه ای برای آخر هفته ویلایی مدرن در شیراز
طراحی ویلای فردوس، بهشت جنگل های مازندران

کلیت پروژه نازدلکده

مجموعه در یک طبقه استوار شدهاست ، مگر بخشهایی از خانه اصلی که خواب اصلی و نیز فضاهای سرگرمی مرتبط با ایوان را شامل میشود ، این ایوان که بام خانه بال دوم است ، از یک سو به دریا رومیکند و از سوی دیگر به باغ مجموعه.

نمونه آپارتمان های ساخته شده توسط اهالی فن چیدانه : خانه گلزار و طراحی داخلی هوشمندانه
خانه سعادت آباد ، طراحی داخلی برای آرامش یک خانواده ایرانی

 

فضای ورزش نیز اگرچه کوچک است اما چشمانداز استخر را دارد و در تراز ارتفاعی 2,40+ واقع شدهاست ؛ و کریدوری از زیر آن ارتباط میان بال اول و خانه اصلی را هموار میکند.

 مطلب پیشنهادی : طبیعت و زیبایی ایرانی در خانه حقیقی
معماری پایدار و به کارگیری آن در طراحی داخلی

 

سازه و تاسیسات پروژه نازدلکده

سازه ساختمان متشکل از اسکلت و دال های بتنی نمایانی است که با پوششی از رنگ خود را معرفی میکنند.

 

ارتفاع فضاهای داخلی به گونه ای است که فراهم آوردن امکان سرمایش و گرمایش ، تمهیدات ویژه ای را طلب می کند.از همین رو کانالهای دمنده هوا از پیرامون ساختمان عبور کردهاند و دریچههایی ار کف که پوشش آنها هم جنس با پوشش کف است ، دمای ساختمان را تأمین می کنند.

مطلب پیشنهادی: ساختمانی در پَخ، اثری برجسته در اصفهان

 

تزئینات نمای بیرونی ساختمان نازدلکده

سازه ساختمان بخش اصلی جداکننده ها است که به طور نمایان در بدنه های خارجی و داخلی قرار گرفته است.پله ها و دست اندازهای آن ساختار خود را نمایان کرده اند.

مطلب پیشنهادی: خانه پله‌ای در تهران، آپارتمانی در زمین بسیار کوچک!

 

 

بدنه های مربوط به نصب تلویزیون و نیز شومینه هاجزیی از استراتژی معماری هستند.همچنین روی سقف با سفال های دست ساز قدیمی مازندران پوشانده شده است.

مطلب پیشنهادی: خانه ای در کیش با زیبایی های معماری ایرانی

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی پروژه نازدلکده 

در طراحی دکوراسیون داخلی تمامی قسمت های این مجموعه سعی شده است تا از تمام المان های استفاده شده در طراحی نمای ساختمان استفاده شود. این کار باعث ایجاد هماهنگی میان نمای بیرونی و دکوراسیون منزل شده است.

دیگر برندگان جایزه معمار را در چیدانه ببینید: خانه افشاریان ، شاه نشین کرمانشاه
بازسازی خانه ایران خانم ، نفسی دوباره در کالبد اصفهان
ایل خانه همنشینی مدرن خانواده ایرانی
خانه شماره ۴۷، کاخی در اصفهان تنها در ۱۲۰ متر زمین

در پایان از دفتر طراحی و معماری کلیاس کویر که در تهیه این مطلب با ما همکاری نمودند و عکس نمونه کار  و توضیحات لازم را در اختیارمان قرار دادند سپاس گزاریم. برای دیدن دیگر نمونه کار ها، اطلاعات بیشتر یا ارتباط با این شرکت می توانید به پروفایل اهالی فن دفتر طراحی و معماری کلیاس کویر مراجعه نمایید.

شما می توانید سوالات خود درباره معماری و طراحی دکوراسیون داخلی را در قسمت مشاوره دکوراسیون چیدانه با اهالی فن و کارشناسان در میان بگذارید. 

اگر مشغول ساخت خانه، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. به نمونه کارهای آن‌ها خوب دقت کنید: این پروژه‌ها چه‌قدر شبیه خانه ایست که شما می خواهید؟ با خود صادق باشید، یک عمارت بزرگ ممکن است بسیار زیبا باشد، اما هیچ نکته مشترکی با خانه کوچک شما نداشته باشد. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در اهالی فن چیدانه بیابید.

منبع : گردآوری شده توسط تحریریه چیدانه

تبلیغات
کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
کلکسیون راثی مبل کلکسیون راثی مبل
2 نمونه کار

تلفن: 02176217954
کمجا چوب کمجا چوب
12 نمونه کار

تلفن: 02141725000
چمن نما چمن نما
3 نمونه کار

تلفن: 02126702017
مبل سلامی مبل سلامی
7 نمونه کار

تلفن: 02166675271
شرکت معماری طم شرکت معماری طم
7 نمونه کار

تلفن: 09121674099
دفتر شما دفتر شما
3 نمونه کار

تلفن: 02128420
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173