چهار رنگ شخصیت‌شناسی، شخصیت من چه رنگی است؟

چهار رنگ شخصیت‌شناسی، شخصیت من چه رنگی است؟

از زمان یونان باستان، مردم بر این باورند که افراد در یک فرهنگ با سبک های مختلف شخصیتی عمل می کنند و تقریبا از آن زمان، روش های متنوعی آزمایش شده تا سعی کنند مردم را به یافتن سبک شخصی خودشان تشویق کنند. تشویق کنند و همچنین بتوانند به خوبی با شخصیت های مختلف در جامعه ارتباط برقرار کرده و در کنار آن ها زندگی نمایند. در این بین، روانشناسی رنگ ها یکی از راه هایی است که روانشناسان زیادی به سراغش رفته اند و با خلق تست های گوناگون، رنگ متناسب با شخصیت هر فرد را بررسی کرده اند. بنابر نتایج حاصل از این تست ها، می توان گفت که هر یک از ما ویژگی های برخی از این رنگ ها را در شخصیت مان داریم. با بررسی دقیق می توانیم یک رنگ را به عنوان رنگ غالب شیخصیت خود در نظر بگیریم.

من در این مطلب تستی را برای شما در نظر گرفته ام که چهار رنگ سبز، زرد، قرمز و آبی را به عنوان رنگ های پایه در شخصیت افراد می شناسد و شما با انجام آن می فهمید که چه رنگی دارید.

گروه معماری اشکان اذانی

تست شخصیت رنگ ما را بیازمایید!

روش انجام تست:

در تصویر بالا سه ردیف وجود دارد که هر ردیف شامل چهار قسمت است. شما صفت های موجود در هر قسمت را خوانده و هر کدام را که فکر می کنید جز خصوصیات اخلاقی تان است انتخاب نمایید. بهتر است هر کلمه را تحلیل نکنید و فقط سعی داشته باشید احساستان در همان لحظه را بررسی کنید. در نهایت با توجه به تعداد کلمات انتخاب شده در هر قسمت امتیاز حاصل از آن را حساب نمایید. اگر پنج کلمه از هر قسمت را انتخاب کرده بودید امتیاز 5، چهار کلمه امتیاز 4، سه کلمه امتیاز 3، دو کلمه امتیاز 2 و در نهایت با انتخاب یک کلمه امتیاز 1 را برای خود در نظر بگیرید.

با توجه به قسمت پایین تصویر، هر یک از بخش های مختلف که با حروف انگلیسی مشخص شد اند، نماینده یک رنگ هستند. شما می توانید با جمع بندی امتیازات حاصل از بخش های هر رنگ به این نتیجه برسید که بیش ترین امتیاز را برای کدام رنگ به دست آورده اید.

شخصیت به رنگ سبز

امیر صادقی
پرده سبز در دکوراسیون خانه
امیر صادقی

امیر صادقی
دیوار آجری نشیمن
امیر صادقی

آرام بودن بهترین ویژگی افراد با شخصیت به رنگ سبز است. آن ها اجتماعی هستند و روی روابط خود با دیگران تمرکز می کنند، بنابراین می توانند به خوبی روابطشان را کنترل نمایند. افراد به رنگ سبز، با آرامش عمل کرده و درک بالایی از شرایط خواهند داشت. همیشه از این افراد به عنوان حلال مسائل و مشکلات یاد می شود اما از این که برای انجام کاری تحت فشار قرار بگیرند نفرت دارند. همچنین اصلا مایل نیستند که در کارهای مختلف دیگران برایشان تصمیم گیری کنند. این افراد می توانند برای دکوراسیون خود از رنگ سبز و ترکیب های با طراوت آن در دکوراسیون منزل استفاده نمایند.

شخصیت به رنگ آبی

رنگ تصفیه کننده هوا آرو آلمان AURO
رنگ آبی اتاق خواب
رنگ تصفیه کننده هوا آرو آلمان AURO

آراز دکور
رنگ آبی اتاق خواب
آراز دکور

آبی ها بسیار متفکر بوده و از قدرت تحلیل بالایی برخوردارند. منظم و دقیق هستند و به جزئیات توجه می کنند. افرادی که دارای شخصیت به رنگ آبی باشند این قابلیت را دارند که در شرایط گوناگون اوضاع را مدیریت و سازماندهی نمایند. زیرا دوست دارند با بررسی همه حقایق یک پاسخ منطقی بیاند. اگر با آن ها قرار می گذارید اصلا دیر نکنید زیرا افرادی وقت شناس هستند و از این که در محل قرار منتظر بمانند ناراحت خواهند شد. بهتر است با این افراد احساساتی برخورد نکنید زیرا بیش تر منطقی بوده و در زمینه احساسات ضعیف عمل می کنند. اگر نتیجه تست شما را در دسته افراد آبی رنگ قرار داده پس بهتر است با انواع رنگ آبی، آبی ایرانی یا آبی فرانسوی برای دکوراسیون منزل خود آشنا شوید.

شخصیت به رنگ قرمز

مجموعه شرکتهای ساختمانی پانونب
دکوراسیون قرمز
مجموعه شرکتهای ساختمانی پانونب

خانه زیبای من
دکوراسیون دیوار قرمز
خانه زیبای من

قرمزها رهبرانی قوی، متفکرانی سریع و ریسک پذیر هستند. افراد با شخصیت به رنگ قرمز را می توانیم افرادی هدفمند و با انرژی بدانیم که البته بسیار عجولانه رفتار می کنند. آن ها زمان را ارزشمند می دانند و به اهداف خود اهمیت می دهند. اگر با افراد در ارتباط هستید بهتر است همیشه حقایق را بازگو کرده و از جزییات و مسائل حاشیه ای دوری نمایید. اطرافیان می توانند برای حل مشکلاتشان روی آن ها حساب نمایند زیرا در فکر کردن و رسیدن به یک نتیجه معقول سریع و باهوش اند.

شخصیت به رنگ زرد

فروزان رحمانی
مبلمان زرد پذیرایی
فروزان رحمانی

محمد محسنی
دکوراسیون خانه اهواز با رنگ زرد
محمد محسنی

زردها بسیار صمیمی، خوش بین و با قدرت تخیل بالایی هستند. این افراد به جزییات پیچیده علاقه ای نداشته و از این که در مسیرشان سرکوب شوند نفرت دارند. آن ها شخصیتی بسیار اجتماعی دارند و می توانید برای صحبت کردن در زمینه های مختلف و آشنایی با کتاب های گوناگن روی آن ها حساب نمایید. بهتر است در برخورد با این افراد پر شور  انرژی باشید و به راحتی ایده های خود را بیان کنید.

سخن آخر

این نکته را فراموش نکنید که هیچ رنگی بهتر از دیگری نیست. و شناخت روانشناسی رنگ ها برای شناخت بیش تر و بهتر ویژگی ها و خصوصیات هر فرد است. شما با دانست این ویژگی ها علاوه بر شناخت نقاط قوت و ضعف خود می توانید نسبت به اطرافیان نیز شناخت بیش تری به دست آورده که مسلما بر کیفیت ارتباط و برخورد با آن ها تاثیرگذار خواهد بود.

هیچ کدام از تست های روانشناسی نتیجه صد در صد نداشته و نمی توان پاسح ها را با قاطعیت برای همه اشخاص به کار برد. به خصوص در زمینه روانشناسی رنگ ها پایه علمی و ثابت شده ای وجود ندارد ولی می توانیم تنها برای به کارگیری رنگ ها در دکوراسیون منزلمان این تست ها را انجام دهیم. نتیجه تست خود و میزان دقت و صحیح بودن آن را با چیدانه در میان بگذارید.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه