چیدمان گل و گیاه در تراس نقلی، بهشت کوچک خانه زیباتر می شود!

داشتن تراس یا بالکن کوچک در زندگی شلوغ مدرن امروز یک موهبت است. چیدمان بهتر تراس به شما کمک می کند بهشتی کوچک اما زیبا و کاربردی داشته باشید. با چیدانه همراه باشید تا اصول چیدمان گل در تراس را بیاموزید!

[[nid:199161 view_mode=col1]]

گل و گیاه های مناسب تراس کوچک

چطور بهترین گیاهان را برای تراس انتخاب کنیم؟ گل و گیاه مناسب تراس شامل گیاهان گلدار، بوته ها و درختچه ها می شود. گیاهان گلدار مسئول زیبا نشان دادن بهشت کوچکتان هستند. بوته ها پیوستگی و نظم بین اجزای تراس ایجاد می کنند و در ختچه ها می توانند سایه ایجاد کنند. اما در یک تراس نقلی نمی توان تمام این گیاهان را استفاده کرد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید!

قبل از اینکه گل هایتان را جابه جا کنید، بهتر است با کمک مطلب شستن کفپوش چوبی تراس، حیاط را برق بیاندازید! تراستان را تمیز کنید.

چیدمان گیاهان گلدار در تراس نقلی

چیدمان 4 گیاه گلدار در تراس نقلی

معروف ترین و محبوب ترین گیاه گلدار در ایران شمعدانی است. شمعدانی تنها یک گل نیست بلکه آینه ای تمام قد از کودکانه های ما در خانه مادربزرگ است. علاوه بر داشتن تنوع رنگ، بسیار با آب و هوای ایران سازگار است. در کنار شمعدانی ها بهتر است چند گل رز مینیاتوری بگذارید. چیدمان شمعدانی و رزهای مینیاتوری ترکیبی از گل و گیاه های کلاسیک و مدرن را به شما می دهد. رزهای مینیاتوری سفید در کنار شمعدانی های رنگارنگ نمای تراستان را دلربا و دیدنی می کند.

چیدمان گل نیلوفر در کنار سایر گل های تراس

گباهان گلدار تابستانی و پاییزی را فراموش نکنید! گل هایی مانند لاله عباسی و نیلوفر تا اواسط پاییز گل می دهند و شما را تا اواسط پاییز خوشحال می کنند. نیلوفر یک گیاه رونده است. می توانید با نیلوفر تراستان را قاب بگیرید یا یک دیوار سبز با گیاه رونده نیلوفر درست کنید.

[[nid:129710 view_mode=col1]]

[[nid:126765 view_mode=col1]]

گلدان های مناسب چیدمان گیاهان گلدار در تراس نقلی

  • شمعدانی: گلدان های سفالی و سرامیکی، با این گلدان ها حس خوش گذشته را در تراستان به جریان می اندازید.
  • رز مینیاتوری: محدودیتی در انتخاب گلدان ندارید ولی بهتر است گلدان مدور انتخاب کنید تا در شکل گلدان با شمعدانی ها سازگاری داشته باشند.
  • نیلوفر: گلدان های آویز و دیواری بسیار انتخاب خوبی هستند.
  • لاله عباسی: لاله عباسی ها به صورت تک تک زیبایی چندانی ندارند. فلاور باکس ها بسیار مناسب هستند تا چند لاله عباسی را در خود جای دهند.

چطور است مطلب انواع گلدان، بیا ببینیم کدوم به دکوراسیون تو میاد! را نیز در این زمینه مطالعه کنید!

توپیاری گیاهان برای چیدمان بهتر گل و گیاه در تراس نقلی

چیدمان گیاهان بوته ای در تراس نقلی

گیاهان بوته ای بسیار مناسب برای تراس با سبک مینیمال هستند. این گیاهان در عین زیبایی، می توانند بسیار ساده هرس شوند و در محدوده تعیین شده شما رشد کنند. بعضی از گیاهان بوته ای گونه گلدار نیز دارند. انواع شمشادها بسیار مناسب آب و هوای ایران هستند البته شمشادها سایه دوست هستند و خیلی از آب پاشی روی برگ هایشان خوششان نمی آید. شمشاد ها را به هر شکلی که بخواهید می توانید هرس کنید.

توپیاری گیاهان برای تعریف ورودی تراس نقلی

با کمک هنر توپیاری گیاهان بوته ای را هرس کنید و یک ورودی زیبا برای تراستان بسازید. این کار تراستان را بزر تر نشان می دهد. از بوته های گلدار مانند یاس زرد  و پیراکانتا هم می توانید استفاده کنید اما مثل شمشاد های توپی، شکل نمی گیرند.

blog post

طراحی تراس آتلیه سبز +9 در مشهد

چیدمان درختچه ها در تراس نقلی

درختچه ها برایتان سایه فراهم می کنند و آسایش حرارتی شما را در روزهای گرم تضمین می کنند. قبل از خرید درختچه ها حتما از میزان رشدش اطمینان حاصل کنید. درختچه ها را نمی توانید مانند بوته ها زیاد هرس کنید. اگر تراستان مسقف نیست و سایه زیادی ندارید، درختچه ها را پشت صندلی ها قرار دهید تا سایه ایجاد شده کاربردی باشد. سایه دختچه ها در اواسط تابستان به درد گل ها و گیاهان دیگر هم می خورد! با چیدمان گل ها نزدیک درختچه ها در تراس از گرمای طاقت فرسا نجاتشان می دهید.

در طراحی تراس مهم است که چه گلی را کنار چه مصالحی می گذارید؛ پس با مطلب طراحی باغ و باغچه، گل هایتان در کنار این مصالح دلرباتر می شوند! همراه باشید و یادتان باشد یک تراس ایده آل ترکیبی از گل ها و گیاهان است که در سازگاری باهم قرار دارند. گیاهان در کنار هم زیبایی، نظم و سایه را برایتان فراهم می آورند.

نویسنده: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه چیدانه

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پوشش تراس در پاییز، با این ترفند سرمای فصل رو مهار کن!

پوشش تراس در پاییز، با این ترفند سرمای فصل رو مهار کن!

انواع گلدان برای تراس، کدام یک انتخاب مناسبی است؟

انواع گلدان برای تراس، کدام یک انتخاب مناسبی است؟

طراحی تراس سبز، تضاد میان سکوت و همهمه!

طراحی تراس سبز، تضاد میان سکوت و همهمه!

کسب و کارها پیشنهادی
مروالند certificate
مروالند

مروالند

میز و صندلی گلدسیت certificate
میز و صندلی گلدسیت

میز و صندلی گلدسیت

دکوراسیون داخلی ایده نو certificate
دکوراسیون داخلی ایده نو

دکوراسیون داخلی ایده نو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent