visibility 38325 today 1400/4/22

خلاقیت با پالت چوبی، این 9 وسیله بدون هیچ هزینه ای ساخته شده اند!

آیا شما هم جز افرادی هستید که دوست دارند در دکوراسیون فضای زندگی خود نقش پررنگی داشته و حتی مبلمان را نیز خودشان بسازند؟ آیا طرفدار طراحی های کم هزینه با وسایل دورریختنی هستید؟ اگر پاسخ شما به سوالات نظیر این دو مثبت است بدانید که پالت های چوبی برای شما بسیار مناسب خواهند بود. در نگاه اول، پالت ها تنها تخته های چوبی بدون جذابیت به نظر می رسند اما واقعیت خیلی بیش تر از این است! از زمانی که زندگی ماشینی و صنعتی کم رنگ ترشده و انسان به سمت طبیعت روی آورد ارزش وسایل چوبی حتی پالت ها نیز بیش از پیش مشخص شد. آن ها به دلیل کم هزینه بودن و حمل و نقل آسان جای خود را از خانه های دانشجویی و سپس سایر خانه ها باز کردند و به یک مبلمان مقاوم، کاربردی و انعطاف پذیر تبدیل شدند. در ادامه خواهید دید که استفاده از آن ها به یک مبل و میز محدود نشده و کاربردهای بسیار دیگری نیز دارد، مانند:

  • صندلی و مبل با پالت چوب
  • طراحی مبلمان اداری با پالت چوبی
  • میز کنار تخت‌خواب با پالت چوب
  • استند چوبی گیاه
  • طراحی پالت چوب برای مبلمان محوطه
  • کاربرد پالت چوب در تابلوی دکوری
  • قفسه های چوبی ساخته شده از پالت
  • پالت چوب به عنوان برد دوچرخه
مبلمان با پالت چوب
ساخت مبل با پالت چوبی
ساخت مبل با پالت چوبی

ساخت صندلی و مبل با پالت چوب

در حالی که حضور چوب در فضا باعث گرم تر شدن و ایجاد صمیمیت می شود، این صندلی و مبل ها انعطاف پذیر بوده و به راحتی با سایر وسایل مانند میز قهوه خوری ست می شوند. همچنین شما می توانید به راحتی آن ها را جابه جا کرده تا به چیدمان دلخواه خود برسید. مانی که یک متریال خام مانند این پالت ها در اختیار دارید همه چیز امکان پذیر می خواهد شد. بنابراین شما طراح یک دکوراسیون می شوید که چوب پادشاه آن است.

مطلب پیشنهادی : 15 ایده ارزان با پالت و جعبه چوبی میوه در دکوراسیون منزل

طراحی مبلمان اداری با پالت چوبی

طراحی مبلمان اداری با پالت چوبی

شاید ابتدا دور از تصور به نظر برسد اما این پالت ها برای یک دکوراسیون اداری کاملا مناسب هستند. با یک رنگ آمیزی مناسب، شیک و مدرن می شوند و از همه مهم تر فضاهای ذخیره سازی کافی برای یک کاربری اداری را دار هستند. 

مطلب پیشنهادی : ترفند های دکوراسیون خانه با مبلمان چوبی

طراحی میز کار با پالت های چوبی

اگر در آپارتمان کوچک زندگی می کنید، فقط با دو پالت، امکان ایجاد یک فضای کاری را خواهید داشت. به طور مثال می توانید یکی از آن ها را به صورت افقی به دیوار تکیه داده و دیگری را به صورت یک پایه عمودی برای آن قرار دهید. البته ایده ها و راهکارهای مختلفی وجود دارد که بنا به نیاز و ابعاد اتاقتان می توانید آن ها را بسازید. حتی صندلی کار نیز می توانید از این پالت ها و هماهنگ با میز ساخته شود. 

مطلب پیشنهادی : خود نمایی چوب در دکوراسیون داخلی برای دوستداران طبیعت!

میز کنار مبلی با پالت چوب

میز کنار تختخواب با پالت چوب

پالت های چوب در اندازه های مختلف بزرگ یا کوچک وجود دارند. بنابراین اکثر مبلمان خانگی در ابعاد کوچک به عنوان مثال وسایل یک اتاق کودک را می توان با آن ها تهیه نمود. میزهای کنار تختخواب و کنار مبلی نیز از همین وسایل کوچک هستند که به راحتی با این پالت ها طراحی می شوند. نحوه اتصال پالت ها به یکدیگر هم می تواند به صورت افقی باشند و هم به صورت عمودی. همان طور که در دو تصویر بالا مشاهده می کنید اگر پالت ها به صورت افقی قرار بگیرند، به شکل طبقه در می آیند و امکان ایجاد فضای ذخیره سازی بیش تری در آن ها وجود خواهد داشت. 

مطلب پیشنهادی : ساخت میز جلو مبلی متحرک با پالت های چوبی ارزان

کاناپه با پالت چوب
کاناپه با پالت چوب

شگفتی طراحی کاناپه با پالت چوب

مسلما خرید یک مبلمان باب میل و سلیقه شما هزینه زیادی را در بردارد. اما تنها چیزی که شما احتیاج خواهید داشت چند پالت چوبی است! همان طور که قبلا هم اشاره کردم، این مبلمان ها بسیار انعطاف پذیر بوده و به راحتی می توانید با تغییر تعداد پالت ها و حتی نوع چیدمان آن ها، اندازه مبل و مدل آن را عوض نمایید. گاهی اوقات نیز با اتصال چند چرخ در زیر مبل انتقال و جا به جایی آن بسیار ساده و آسان تر خواهد بود. علاوه بر این ها از فضای زیر کاناپه برای کتاب ها و وسایل ضروری استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی : دکوراسیون اتاق خواب با وسایل دورریختنی، 45 ایده چوبی و پارچه ای!

استند گل با پالت چوب
استند گل با پالت چوب

استند چوبی گیاه با پالت

این پالت ها برای استندهای گیاهان به خصوص در فضاهای بیرونی و محوطه ها بسیار مناسب هستند زیرا در برابر رطوبت و تغییرات هوا مقاوم اند. فرم طبقه طبقه بودن آن امکان قرارگیری گیاهان مختلف را به وجود می آورد و در صورت نیاز به جابه جا کردن گیاهان برای استفاده یا عدم استفاده از نور خورشید، به راحتی با چند چرخ زیر استند امکان آن فراهم خواهد شد.

مطلب پیشنهادی : استند چوبی، می تونم مدل های مختلفش رو ببینم؟

مبلمان محوطه با پالت چوب
مبلمان محوطه با پالت چوب
مبلمان محوطه با پالت چوب

طراحی پالت چوب برای مبلمان محوطه 

استفاده از پالت ها در این طراحی از تنوع بالایی برخوردار است. گاهی به صورت میز در می آیند و گاهی صندلی. به کار بردن تعداد زیاد پالت ها این تغییرات را به آسانی به مرحله اجرا می رساند. البته در مورد قسمت نشیمن گاه باید از استحکام و مقاوم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. در این مورد هم داشتن چرخ بسیار می تواند به جابه جایی راحت کمک کند.

مطلب پیشنهادی : 10 مبلمان فضای باز برای لمس خنکی و آرامش در تابستان

قفسه گل با پالت چوب
قفسه چوبی با پالت چوب
قفسه چوبی با پالت چوب

قفسه های چوبی ساخته شده از پالت 

شما فقط باید تخته های پالت را از یکدیگر جدا نمایید تا به سرعت به قفسه ها تبدیل شوند. علاوه بر قرار دادن گیاهان مانند نمونه قبل، در داخل منزل برای گذاشتن وسایل سبک مانند کتاب ها ، قاب عکس ها و ... مناسب و ایده آل هستند. در اینجا به راحتی با یک رنگ آمیزی زیبا و نه، شاید هم به همان رنگ طبیعی چوب، می توانید آن ها را با دکوراسیون خانه تان ست کنید.

مطلب پیشنهادی : چگونه خودمان یک قفسه مدرن بسازیم؟

تابلوی دکوری چوبی با پالت چوب
قفسه با پالت چوب
تخت با پالت چوب

کاربرد پالت چوب در تابلوی دکوری 

به لطف چوب خام پالت ها، آن ها می توانند به عنوان یک عنصر تزیینی نقش خود را در دکوراسیون خانه ایفا نمایند. علاوه بر این ساختار ان ها امکان آویزان کردن یا نصب وسایل کوچک را نیز به ما می دهد. البته نباید از تختخواب ها غافل شوید. اگر به تعداد کافی پالت برای ساخت خود تختخواب ندارید، می توانید برای تزیین پشت تخت از آن استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : ساخت تخت خواب با پالت های چوبی، اتاق خواب روستیک!

برد نگهدارنده دوچرخه با پالت چوب
قفسه چوبی با پالت چوب

پالت چوب به عنوان برد دوچرخه

اگر پالت های بزرگ را به صورت عمودی در کنار دیوار قرار دهید، می توانید وسایلی مانند دوچرخه را روی آن ها نصب نمایید. یک ایده ممکن است در ابتدا نامعمول به نظر برسد، اما برای اتاق ها یا انباری های کوچک روش بسیاری خوبی برای بهینه سازی فضا خواهد بود. دو تصویر بالا، دو روش استفاده مختلف را به شما نشان می دهند.

کلام آخر : تغییرات و ایجاد تنوع در دکوراسیون لزوما مستلزم هزینه های بالا و خرید وسایل گران قیمت نیست، بلکه به آسانی با هرآنچه در اطراف ما وجود دارد امکان پذیر است.

منبع : maisonapart

گلنار
نویسنده: گلنار

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
بشکه چوبی در دکوراسیون، این 10 کاربرد خانه تان را تغییر می دهند!

بشکه چوبی در دکوراسیون، این 10 کاربرد خانه تان را تغییر می دهند!

خلاقیت با وسایل بازیافتی، 40 ایده دکوراسیونی!

خلاقیت با وسایل بازیافتی، 40 ایده دکوراسیونی!

دکوراسیون ساده ایرانی، نازنین با پالت چوبی خانه را تکمیل کرده!

دکوراسیون ساده ایرانی، نازنین با پالت چوبی خانه را تکمیل کرده!

1398/10/22 ادامه مطلب
کسب و کارها پیشنهادی
گالری مبل محمد certificate
گالری مبل محمد

گالری مبل محمد

 گروه معماری داخلی و دکوراسیون سمیرا رضاپور certificate
 گروه معماری داخلی و دکوراسیون سمیرا رضاپور

گروه معماری داخلی و دکوراسیون سمیرا رضاپور

پرده شاپ certificate
پرده شاپ

پرده شاپ

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent