visibility 2879 today 1400/3/3

گیاهان جاذب پرندگان، دعوت این مهمان های لطیف به حیاط خانه!

این بار در چیدانه سری به گل ها و گیاهان جاذب پرندگان زدیم و با حقایقی شگفت آور آشنا شدیم! تنها نوع گیاهان نیست که در جذب پرندگان تاثیر گذار است؛ بلکه رنگ، الگوی کاشت و چیدمان گل ها هم نقش مهمی را در دعوت این مهمانان کوچک و خوش صدا به حیاط ایفا می کنند. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا راز آوردن پرندگان به باغ، حیاط یا تراستان را کشف کنید.

گل و گیاه قرمز جاذب پرندگان
گل و گیاه قرمز جاذب پرندگان

پرندگان گرده آفشان را دعوت کنید!

شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم تنها زنبورها نیستند که گرده افشانی می کنند! گل و گیاه ها با طول موج رنگی بالاتر از دید حشرات گرده افشان پنهان می مانند. گل و گیاه با رنگ قرمز آتشین جاذب پرندگان گرده افشان هستند. البته این پرندگان در حال تکامل خود هستند و شاید چندین نسل بعدیشان بتوانند برای تمام گیاهان گرده افشانی کنند.

تنوع گل گیاه عامل جذب پرندگان
تنوع گل گیاه عامل جذب پرندگان

تنوع بیش تر گل و گیاه پرندگان را جذب می کند!

منظورمان از تنوع استفاده از انواع مختلف گل نیست بلکه تنوع در شکل، نوع و ارتفاع است. شما برای داشتن پرندگان در باغتان باید گل، بوته، درختچه و درخت داشته باشید. اگر در باغ یا حیاطتان درختی دارید که به هر دلیلی خشک شده است؛ قطعش نکنید. تنه درختان جاذب دارکوب هاست. پس باغ یا حیاطتان را به طبیعی ترین شکل ممکن نگه دارید!

جذب پرندگان به باغ و حیاط
الگوی کاشت گل و گیاه جاذب پرندگان

الگوی کاشت گل و گیاه جاذب پرندگان است!

برای اینکه بتوانیم به بهترین الگوی کاشت گل و گیاه برای جذب پرندگان دست پیدا کنیم، مطالعات زیادی بر روی رفتار پرندگان انجام دادیم. بسیاری از پرندگان هستند که روی زمین غذا می خورند. برای این دسته از پرندگان امنیت مهم ترین فاکتور برای انتخاب یک باغ یا حیاط است. بهتر است از الگوی کاشت دایره ای یا لوپ بسته استفاده کنید. این الگو ها به این شکل است که دور تا دور را درخت یا درختچه می کارید و در وسط یک فضای خالی و باز قرار می دهید تا حس امنیت بیش تری را به پرندگان هنگام غذا خوردن هدیه دهید.

درختان میوه دار جاذب پرندگان
جذب پرندگان به باغ و حیاط

درختان میزبان حشرات بهترین جاذب پرندگان!

برای جذب پرندگان بهتر است غذایشان را فراهم کنید. درختان میزبان حشرات یا میوه دار را در حیاطتان بکارید. بهترین انتخاب کاشتن درخت توت و گردو است. با جذب پرندگان دیگر نیازی به سمپاشی ندارید. پرندگان دمار از روزگار آفت ها در می آورند.

جذب پرندگان به باغ و حیاط
جذب پرندگان به باغ و حیاط

درختان همیشه سبز جاذب پرندگان در زمستان!

همیشه برای زیبایی منظر زمستانی، شما را به کاشت گیاهان همیشه سبز بین گل و گیاهان دیگر دعوت کردیم اما این بار هدف از کاشت گیاهان همیشه سبز در باغ فرق می کند. پرندگان در زمستان نیاز به جایی برای ماندن دارند پس اگر کل باغتان خزان کند، پرندگان کوچ می کنند. بهتر است نزدیک محلی که در زمستان می خواهید برایشان غذا بریزید، چند درخت همیشه سبز بکارید تا ماندشان را تضمین کنید. از درختان همیشه سبز غیر از کاج استفاده کنید. درخت سرو کوهی و ارس بهترین انتخاب ها می باشند.

برای راهنمایی بیش‌تر سری به اهالی فن در چیدانه بزنید.

مطالب پیشنهادی:


 

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
گل های پاییزی برای باغچه، چی بکاریم؟

گل های پاییزی برای باغچه، چی بکاریم؟

گیاهان جاذب پرندگان، دعوت این مهمان های لطیف به حیاط خانه!

گیاهان جاذب پرندگان، دعوت این مهمان های لطیف به حیاط خانه!

تراس بزرگ خانه حمیده و امیرحسین در ارتفاعات شمال تهران!

تراس بزرگ خانه حمیده و امیرحسین در ارتفاعات شمال تهران!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت معماری" مینیاتور" certificate
شرکت معماری" مینیاتور"

شرکت معماری" مینیاتور"

گالری مبلمان آیسان certificate
گالری مبلمان آیسان

گالری مبلمان آیسان

مجله منزل   certificate
مجله منزل

مجله منزل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent