Chidaneh.com placeholder image

9 ایده برای دیوارهایی که در دکوراسیون منزل شما یکه تازی می کنند!

به قلم: تحریریه چیدانه

دیوار: آیا شما هم در خانه ی خود دیواری دارید که از بقیه ی دیوارها متمایز باشد و در دکوراسیون منزل تان یکه تازی کند؟ این دیوارها که ما در اینجا آنها را دیوار تأکیدی می نامیم، بخش مهمی از طراحی داخلی را تشکیل می دهند، مخصوصا در فضاهای گران قیمت و مجلل. اگر این دیوار ها به درستی طراحی شوند، می توانند کیفیت فضا را تا حد زیادی ارتقا دهند. چیدانه قبلا ۸ ایده طراحی دیوار در دکوراسیون داخلی منزل را به شما پیشنهاد داده است. در این مطلب نیز می خواهیم شما را با دیوارهای تک خیره کننده ای در فضاهای مختلف خانه آشنا کنیم. با ما همراه باشید…

دستگیره کابینت

با وجودی که این دیوار تأکیدی خیره کننده ممکن است مقرون به صرفه نباشد، ولی قدرت یک طراحی خوب و عالی را به تصویر می کشد. دیوار پوش سنگی با ایجاد کنتراست، یک طرح و بافت زیبا خلق کرده است. به علاوه، رنگ های خنثی در این دیوار، به مبلمان و لوازم دکوری گزینه های مختلفی برای بازی با رنگ می دهد. اگر سنگ قرمز، سیاه یا بژ به کار رفته بود، شاید در این حد جلوه نمی کرد.

اهالی فن پیشنهادی: کف پوش و دیوار پوش

دیوار با قطعه هایی به شکل سبد بافته شده ی چوبی می تواند با هر سبک دکوراسیون سازگار باشد: مدرن، انتقالی، سنتی یا حتی بین المللی. این موضوع فقط بستگی به مصالح و شیوه ی نصب دارد.

یک تخته سنگ سخت، خاصیت ارگانیک بودن، طرح و بافت را یکجا دارد. چیدانه پیش از این درباره ی نحوه انتخاب و انواع سنگ ها با شما صحبت کرده است.
نکته: اگر بودجه ی زیادی برای خریدن سنگ طبیعی ندارید، یک راه وجود دارد و آن این است که بقایای سنگ را از سنگ فروشی های بزرگ با قیمت هایی بسیار پایین تهیه کنید و به صورت خلاقانه بر روی دیوار مورد نظرتان در دکوراسیون منزل اجرا کنید. 
اگر نمی خواهید برای دیوار پوش تان زیاد هزینه کنید، پیشنهاد می کنم حتما این مطلب را بخوانید: 
دیوار پوش زیبا ، راه حل اقتصادی

شما حتی می توانید در آشپزخانه ی خود دیوار تأکیدی داشته باشید و کار کردن در آشپزخانه را لذت بخش سازید. مانند دیوارپوش آلومینیومی که در تصویر می بینید و از نمونه پروژه های گروه طراحی پاسار است، در هنگام شست و شو و پخت و پز، با دیدن این دیوار هیجان انگیز از کار خسته نمی شوید.

دیوارهای تأکیدی در اتاق های بزرگ می توانند نقش جداکننده های فضا را بازی کنند. در این نمونه که فضای غذاخوری به نشیمن متصل است، از نظر بصری با یک دیوار عقب نشسته از فضاهای دیگر تفکیک شده است. شما به سرعت تشخیص می دهید که کجا محل استراحت و کجا محل غذاخوری است.

مطلب پیشنهادی: دیوارپوش هایی که فضای شما را دگرگون خواهند کرد!

بیشتر افراد تصور می کنند دیوار تأکیدی در حمام جایی ندارد، اما تصور کنید در وان مشغول آب تنی هستید و به جای انبوهی از لباس های کثیف، یک دیوار چوبی طبیعی زیبا روبه روی چشمان شماست، تجربه ی فوق العاده ای است، نه؟

دیوارهای تأکیدی در مواقعی که شما به فضا برای نگهداری وسایل تان نیاز دارید، بسیار به دردتان می خورند. اگر قفسه های کتاب مدرن می خواهید، بهتر است مقطع را یک مقدار عریض تر بگیرید. در این نمونه دیواری را می بینید که تبدیل به یک قفسه ی کتاب توکار شده است.

اهالی فن پیشنهادی: کمد دیواری، شلف و طبقه بندی

در هنگام طراحی اتاق های غذاخوری با دیوارهای عقب نشسته، به بافت توجه کنید. در این نمونه تو رفتگی از قبل وجود داشته است و سپس در طراحی دکوراسیون داخلی، یک پوشش سنگی با رنگ طبیعی و بافت به آن اضافه شده است.

ضمنا حتما توجه کنید که در زیر پوشش ها از عایق رطوبتی استفاده کنید.

در این نمونه نیز می بینید که چگونه یک دیوار تک با کاغذ دیواری در پشت تختخواب جلوه گری می کند. وقتی وارد اتاق خواب می شوید اولین چیزی که به چشم تان می آید این دیوار تأکیدی است که شما را به سمت تخت تان می کشاند.

شما هم مشتاق شدید یکی از دیوار های منزل تان را متفاوت طراحی کنید؟ می خواهید کمتر هزینه کنید ولی زیباتر بدرخشید؟ می خواهید هرکس به منزل تان وارد می شود، چشمش ناخودآگاه به سمت دیوار خاص و متمایز شما بیفتد؟ پس معطل نکنید و برای انتخاب و خرید و تماس با حرفه ای ها در زمینه ی دیوار پوش و کف پوش به اهالی فن چیدانه سری بزنید. چیدانه ای ها در بخش مشاوره دکوراسیون و بخش های دیگر همیشه در کنار شما هستند.

مطالب بیشتر:
۵ ایده برای درخشش دیوار آینه ای در دکوراسیون منزل
با دیوار سبز طراوت را به دکوراسیون منزل خود بیاورید!
دیوار آجری ارزان ، تحولی در دکوراسیون داخلی
تزئین دیوارها با تکه های روزنامه

منبع: Houzz | مترجم: فاطمه افشاریان | تحریریه چیدانه

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه