Chidaneh.com placeholder image

اصول طراحی ویلا، از رویا تا واقعیت!

به قلم: تحریریه چیدانه

سفر برای اغلب ما یکی از بزرگ ترین لذت‌های زندگی است. اما همانقدر که جاذبه‌های مقصد برایمان اهمیت دارد، محل اقامت‌مان هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. امروزه در اقصی نقاط ایران اقامتگاه‌های مختلفی برای اسکان وجود دارند و ویلاهای متعددی برای فروش یا اجاره گذاشته شده‌اند. اما اگر به دنبال تجربه‌ی اقامتی منحصر به فرد و دائمی در شهر خاصی هستید، هیچ چیز بیشتر از داشتن ویلایی برای خودتان و هماهنگ با سبک و سلیقه‌ی خودتان دلچسب نیست.

آرویج

ویلاسازی

ویلاسازی و تعامل با طبیعت

خوب است بدانید واژه‌ی «ویلا» واژه‌ای فرانسوی و به معنای ساختمانی است که بیشترین تعامل را با طبیعت اطراف خودش دارد. این موضوع باعث می‌شود تا ساخت ویلا در شهرهای خوش منظره و خوش آب و هوا یکی از اولین انتخاب‌های هر فرد خوش سفری باشد. اما چیزی که تعامل ساختمان با طبیعت اطرافش را جذاب‌تر می کند نگاه و سلیقه‌ی خاص هر فرد است. ویلاسازی به شما این امکان را می‌دهد که به سبک و سیاق خاص خودتان با طبیعت در تعامل باشید و آرامش و لذت بیشتری را تجربه کنید.

[[nid:321482]]

از آنجایی که شیوه برقراری ارتباط هر فردی با دنیای اطرافش با فرد دیگر کاملا متفاوت است، هر فردی سبک و سیاق خاص خودش را در مواجهه با دنیای بیرون دارد. معمولا افراد صاحب سبک کمتر به سراغ گزینه‌های تکراری می روند. آن‌ها به دنبال این هستند که به سبک خودشان زندگی کنند. ویلاسازی خصوصا برای مصارف شخصی، انتخابی است که معمولا افراد صاحب سبک به دنبالش می‌روند. اگر به دنبال طرح‌های خلاقانه و مدرن برای ویلاسازی هستید می‌توانید سری به پروفایل شرکت معماری بینش انسانی بزنید.

[[nid:321470]]

چه نکاتی در ویلاسازی حائز اهمیت هستند؟

یکی از نکات حائز اهمیت در ویلاسازی توجه به عملکرد ویلا است. باید در نظر داشته باشید که می‌خواهید چه فضاهایی در ویلای‌تان داشته باشید، و به طور کلی چه نیازهایی را می‌خواهید با داشتن سبک خاصی از ویلا برآورده کنید. در نظر داشتن این موضوع کمک می‌کند تا تیم طراحی شما بتواند مطابق با نیاز و سلیقه‌ی خاص شما ارائه طرح داده و نتیجه‌ی بهتری از کار بگیرید.

نحوه‌ی نور پردازی و انتخاب متریال مورد استفاده در ویلاسازی موضوعات مهم دیگری هستند که علاوه بر تیم معماری، بهتر است خودتان نیز تا حدودی در مورد آن‌ها اطلاعات داشته باشید. توجه به پی و زیرساخت ویلا از موضوعات بسیار مهم در بحث ویلاسازی است؛ چرا که در صورت مواجهه با زلزله و بلایای طبیعی می‌تواند خسارات زیادی به شما وارد کرده و یا شما را از خسارات مصون نگه دارد.

[[nid:321472]]

به طور کلی نکاتی وجود دارد که در انتخاب یک تیم اجرایی برای ویلاسازی باید مورد بررسی قرار دهید. باید توجه داشته باشید که چه تیم اجرایی را برای کار انتخاب می کنید. آیا تیم اجرایی شما رزومه‌ی موفقی دارد؟ آیا استانداردها و نگاهی جهانی را در کارش لحاظ می‌کند؟ از چه متریالی استفاده می کند؟ تا چه اندازه به مقوله ساخت و ساز نگاهی اصولی دارد؟ و غیره.

یکی از مواردی که می‌تواند نشانگر اعتبار شرکت معماری باشد، ارائه ی مستندات (عکس و فیلم) از مراحل ساخت ویلا است که به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری ساخت و ساز را به آن‌ها بسپرید. در این بخش می توانید عکس‌هایی از مراحل ویلاسازی شرکت بینش انسانی را به عنوان نمونه مشاهده کنید.

[[nid:321644]]

ویلاسازی و بحث سنت یا مدرنتیه!

کافیست تصمیم بگیرید دوست دارید به چه سبکی آرامش و لذت را تجربه کنید. ویلایی مدرن را ترجیح می‌دهید یا کلاسیک؟ و یا اهل تلفیق سنت و مدرنیته هستید؟ انتخابتان هرچه که باشد در نهایت این تیم معماری انتخابی‌تان است که می‌تواند خواسته‌تان را به واقعیت تبدیل کند. ویلاهای مدرن عموما از امکانات پیشرفته‌تر و ویلاهای سنتی از صمیمت و گرمای بیشتری برخوردارند. از طرفی تلفیق این دو سبک می‌تواند با گرما، صمیمیت، آرامش و اطمینان بیشتری همراه باشد.

در نهایت ویلاها مکان‌هایی برای آرامش و لذت بردن هستند. در نتیجه باید دقت بسیاری در انتخاب گروه اجرایی تان داشته باشید تا در نهایت بتوانید از نتیجه‌ی کار لذت ببرید. یکی از شرکت‌های معتبری که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند شرکت معماری بینش انسانی است.

مطلب پیشنهادی: 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه