انواع مبلمان اداری؛ معرفی مدل‌های مبلمان اداری زیبا و شیک

انواع مبلمان اداری؛ معرفی مدل‌های مبلمان اداری زیبا و شیک

به قلم: تحریریه چیدانه

مبلمان اداری برای محل کار همانقدر مهم است که مبلمان و وسایل منزلتان اهمیت دارند. هر اداره و شرکتی نیاز به انواع مبلمان اداری زیبا و شیک چون میزهای مدیریت، کنفرانس و اداری و مبل و صندلی اداری دارد. حتی شرکت‌هایی که فعالیت‌هایشان را گسترش می‌دهند می‌توانند انواع مبلمان اداری را به مبلمان شرکت اضافه کنند. برای خرید به استاندارد مبلمان اداری دقت بالایی داشته باشید چراکه مبلمان اداری شیک و مناسب علاوه بر زیبایی دکوراسیون، نشان دهنده اعتبار شرکت شماست و موجب راحتی و افزایش راندمان کارکنان می‌شود.  اگر شما هم به دنبال خرید یکی از بهترین انواع مدل‌های مبلمان اداری برای شرکت‌تان هستید این مقاله از چیدانه به بررسی اهمیت خرید این مبل‌ها، ویژگی‌های مبلمان اداری حرفه‌ای و معرفی انواع مبلمان اداری مدل جدید و شیک می‌پردازد. با ما همراه باشید.

chidaneh ad banner

اهمیت خرید انواع مبلمان اداری چیست؟

اهمیت خرید انواع مبلمان اداری چیست؟

امروزه بیشتر از قبل به طراحی داخلی محل کار اهمیت داده می‌شود و انواع مبلمان اداری با تنوع زیادی برای این منظور تولید می‌شوند. علاوه بر زیبایی دکوراسیون اداری مدرن، دلایل دیگری نیز برای انتخاب اصولی مبلمان اداری وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم؛

 • ست مبلمان اداری نقش تعیین کننده‌ای در دکوراسیون داخلی محل کارتان دارند.
 • مبلمان اداری مناسب، تمرکز و سرعت کار کارمندان را به طور چشمگیری افزایش می‌دهند.
 • مبلمان اداری استاندارد، نقش بسیار موثری در افزایش سلامت کارمندان شرکت یا اداره دارند.
 • با انتخاب اصولی مبلمان اداری راندمان کار پرسنل بالاتر می‌رود.

ویژگی‌های انواع مبلمان اداری حرفه‌ای

ویژگی‌های انواع مبلمان اداری حرفه‌ای

برای خرید مبلمان اداری حرفه‌ای برای حفظ سلامت خود و کارکنان باید به استاندارد و ارگونومی آن توجه داشته باشید. از مهمترین ویژگی‌های انواع مبلمان اداری حرفه‌ای این است که بعد از ساعت‌ها کار وقتی از پشت میز بلند می‌شوید، از نظر جسمی کمترین احساس ناراحتی را نداشته باشید، پاهایتان ورم نکرده باشد، کمردرد نداشته باشید و دست‌ها و گردنتان آسیب ندیده باشند. همچنین بسیار مهم است که طراحی مبلمان اداری طوری باشد که تمام نیازهای شما را به‌عنوان کاربر برطرف کند. برای مثال صندلی کارمند تمام وقت با صندلی ارباب رجوع در اتاق انتظار باید متفاوت باشد. در انتخاب و خرید مبلمان اداری توجه داشته باشید که هماهنگی آن با دکوراسیون داخلی محل کار زیبایی این فضا را چند برابر می‌شکند. استفاده از متریال با کیفیت در ساخت مبلمان اداری موجب دوام و ماندگاری بالاتر این مبلمان و طول عمر بیشتر می‌شود.

انواع مبلمان اداری مدرن و شیک

انواع مبلمان اداری مدرن و شیک

انواع مبلمان اداری مدرن و شیک امروزه نظر طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. در طراحی و تولید این سبک مبلمان، اصول طراحی مدرن چون طراحی دکوراسیون اداری مینیمال و کاربردی با ارگونومی بالا در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از دفاتر و شرکت‌ها که می‌خواهند کسب و کار جدید خود را به نمایش بگذارند سعی می‌کنند از مبلمان اداری مدرن در دکوراسیون خود استفاده کنند. در این نوع مبلمان معمولا با استفاده از انواع پارتیشن‌های اداری واحدها تقسیم می‌شوند. مبلمان اداری مدرن علاوه بر ایجاد حریم اختصاصی برای کارمندان موجب زیبایی و ایجاد فضای مدرن در محل کار می‌شود.

انواع میز و مبلمان اداری مدل جدید

انواع میز و مبلمان اداری مدل جدید

مبلمان اداری مجموعه‌ای از میز و صندلی‌هاست که در بخش‌های مختلف شرکت و ادارات چون اتاق کنفرانس، کارکنان، مدیریت و سالن انتظار کاربرد داشته و به‌صورت انواع میز اداری، صندلی و مبلمان، کتابخانه، پارتیشن، فایلینگ و دیوار پوش موجود هستند. در انتخاب مبلمان اداری باید به مساحت دفتر یا شرکت، تعداد کارمندان و نوع بیزنس توجه داشت. انتخاب انواع میز و مبلمان اداری مدل جدید باعث می‌شود فضای داخلی اداره‌ها و شرکت‌ها شیک‌ و لوکس به‌نظر آید، راحتی و سلامت تمام افراد شرکت تضمین شده و راندمان کاری آن‌ها را بالاتر می‌برد.

انواع میز اداری

انواع میز اداری

میز اداری که اصول ارگونومی در طراحی آن رعایت شده باشد از وسایل مهم در هر شرکتی است. نوع طراحی میز اداری باید طوری باشد که مدیریت به آن‌ها اشراف کامل داشته باشد چراکه همواره مدیریت باید به کار کارمندان نظارت و توجه داشته باشد. ابعاد این میز با توجه به نوع حرفه، شغل و نیاز کارمندان باید انتخاب شود. معمولا از متریال ام دی اف با ماندگاری و هزینه مناسب یا از روکش‌های ملامینه و فرمیکا با طول عمر مفید بالاتر در ساخت این میزها استفاده می‌شود. اندازه مناسب میزها معمولا با طول 120 تا 160 سانتی‌متر و عرض 80 سانتی‌متر است. انواع میز اداری مدرن شامل میز مدیریت، مذاکره، پذیرایی، کنفرانس، کارشناسی، کارمندی، گروهی، کانتر و گیشه تولید می‌شوند.

میز مدیریت

میز مدیریت
میز مدیریت

میز مدیریت

یکی از لوازم ضروری در شرکت‌ها میز مدیریت است. این میز به تجهیزات خاص نیاز دارد و معمولا از میزهای دیگر بهتر و با کیفیت‌تر است. باید این میز بر اساس اصول ارگونومی طراحی شود تا مدیر شرکت که ساعت‌های بیشتری پشت میز است راحتی بیشتری داشته و به سلامت بدن او کمک کند. معمولا میزهای مدیریتی دارای چند قسمت هستند که در محل به یکدیگر متصل می‌شوند.

میز کنفرانس

میز کنفرانس اداری

میز کنفرانس

در هر شرکتی برای کنفرانس، مذاکره و جلسات اتاقی در نظر گرفته می‌شود که میز کنفرانس اداری از اجزای با اهمیت این اتاق محسوب می‌شود. میزهای مذاکره و کنفرانس بر اساس ظرفیت اتاق مذاکره و یا کنفرانس طراحی می‌شوند. این میزها اشکال، طرح و رنگ‌های متنوعی داشته که با توجه به دکوراسیون شرکت یا اداره و اتاق کنفرانس آن و هماهنگ با دیگر میزها می‌توان از انواع آن استفاده کرد. این میزها اغلب دارای قابلیت‌هایی چون نصب تجهیزات صوتی و تصویری هستند. میزهای مدیریت و کنفرانس نسبت به سایر اجزای مبلمان اداری اهمیت بالاتری دارند چراکه می‌توانند قدرت و کلاس کاری شرکت را به مشتریان نشان دهند.

میز اداری کارمندی

میز کارمندی اداری

میز کارمندی

میز کارمندی

میزهای کارشناسی و کارمندی از متداول‌ترین میزهای اداری هستند که امروزه مدرن‌ و به‌روزتر طراحی می‌شوند. مناسب و با کیفیت بودن مدل میز کارمندی موجب افزایش راحتی و راندمان کاری کارمندان می‌شود.

میز کانتر

میز کانتر اداری

میز کانتر

طراحی شیک میز کانتر اداری که با نام‌های دیگر میز پذیرش، اطلاعات یا میز منشی شناخته می‌شود مانند میز مدیریت و کنفرانس اهمیت بالایی دارد چراکه در ورودی قرار می‌گیرد و اولین مبلمانی است که مشتریان در بدو ورود به شرکت می‌بینند.

انواع مبل و صندلی اداری

انواع مبل و صندلی اداری

انواع صندلی اداری

انواع مبل و صندلی اداری

مبلمان اداری علاوه بر جذب مشتری تاثیر بسزایی بر فعالیت‌های کارمندان دارد. صندلی نادرست و غیر اصولی به‌دلیل رعایت نکردن استاندارد و ارگونومی در کوتاه مدت موجب خستگی و کاهش بهره‌وری افراد می‌شود. انواع صندلی اداری متناسب با مدت زمان استفاده و کاربردشان، جنس و کیفیت متفاوتی دارند اما به‌طور کلی باید ویژگی‌های داشته باشند. صندلی اداری مانند نوع S آن باید انحنای مناسبی داشته تا گودی کمر حفظ شود، لبه نشیمن‌گاه صندلی پر و گرد باشد، باید ضدعرق باشد تا در استفاده طولانی مدت کارمندان دچار مشکل نشوند. باید چرخ‌دار با قابلیت تنظیم ارتفاع و انعطاف بالا باشد، باید قابلیت خم شدن به عقب تا زاویه 110 درجه داشته باشد.

همچنین باید قابلیت چرخش به همه جهات را داشته تا افراد بدون بلند شدن از روی صندلی کارشان را انجام دهند. این صندلی نه بیش از حد نرم و نه سفت باید باشد چراکه نرمی بیش از حد مانع حرکت و جابه‌جایی افراد روی صندلی می‌شود. مبل و صندلی استاندارد اداری در انواع صندلی‌های مدیریتی، کنفرانسی، کارشناسی، همایشی، انتظار و ست مبلمان اداری موجود است؛

مبلمان هلگر
صندلی اداری چرخدار مدرن مدلPrestige
مبلمان هلگر

 • صندلی‌ مدیریتی کیفیت و جنس بهتری نسبت به دیگر صندلی‌های اداری باید داشته باشد.
 • در انتخاب صندلی کارمندان باید به سلامت،‌ راحتی و عدم خستگی کارمندان توجه شود.
 • صندلی‌های انتظار به شکل چندتایی یا تکی طراحی و تولید می‌شوند.
 • از ست‌ مبلمان اداری برای دفتر و یا شرکت در بخش پذیرایی از میهمانان و مشتریان استفاده می‌شود و تاثیر زیادی در جذب مشتری و دید رقبا دارد.
 • صندلی‌ همایش نسبت به سایر صندلی‌های اداری دارای رنگ‌‌بندی متنوع و جنس روکش‌های متفاوت است اما راحتی و انعطاف‌پذیری بالایی باید داشته باشند چراکه افراد مدت زمان طولانی روی آن‌ها می‌نشینند.

کتابخانه اداری مدرن

کتابخانه اداری

کتابخانه اداری

کتابخانه‌های اداری یکی دیگر از اجزای مهم در انواع مبلمان اداری هستند که باعث سازمان‌دهی محیط کار شده و با نبود آن‌ها همه چیز به صورت نامنظم دیده می‌شود. کتابخانه اداری دارای کاربردهای مختلفی چون محل جا دادن اسناد، مدارک و پرونده‌های کاری و کتاب‌های مرتبط با حرفه و شغل هر یک از افراد شرکت است. کتابخانه اداری در انواع در‌دار، بدون در و دکوراتیو تولید می‌شود و آرامش خاصی به فضای کار می‌بخشد.

فایلینگ اداری ساده

فایلینگ اداری چیست

فایلینگ اداری

فایلینگ اداری

فایلینگ اداری برای نظم بخشیدن و طبقه‌بندی پرونده‌ها، اسناد، مدارک و استفاده بهینه از فضا در محل کار استفاده می‌شود. فایلینگ‌ها دارای انواع مدل‌ها و طراحی‌های متنوعی هستند و علاوه بر مرتب نگه داشتن دفتر کار باعث می‌شود در سریع‌ترین زمان ممکن به فایل‌ها و پرونده‌های مورد نیاز دسترسی پیدا کنید.

پارتیشن اداری سفید

پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری رنگی

پارتیشن اداری

پارتیشن اداری یکی از ابزارهای مفید در تقسیم‌بندی و بهبود استفاده از فضاست. پارتیشن‌ها انتخاب مناسبی برای شرکت‌هایی است که فضای بزرگی دارند اما کارمندان فضای اختصاصی ندارند. استفاده از انواع پارتیشن اداری در این شرکت‌ها موجب بالا رفتن تمرکز کارمندان و بهبود کارایی آن‌ها می‌شود. پارتیشن اداری در انواع دوجداره، فریم لس، ریلی و متحرک موجود است. با استفاده از آن‌ها می‌توان فضای شرکت را بدون نیاز به مصالح ساختمانی تغییر داد.

چه کسانی نیاز به خرید مبلمان اداری دارند؟

چه کسانی نیاز به خرید مبلمان اداری دارند؟

مدیران شرکت‌ها و اداره‌ها و بسیاری دیگر از صاحبان کسب و کار اغلب به منظور تجهیز نمودن محل کار خود به سراغ خرید انواع مبلمان اداری می‌روند. کارمندان مختلف اداره‌ها، کارکنان دفاتر خدماتی و مدیران شرکت‌ها برای محل کار خود نیاز به ست مبلمان اداری متناسب با نیازهای کاری و موقعیت شغلی خود دارند و بر همین اساس نیز به سراغ خرید مبلمان و صندلی‌ اداری مناسب خود می‌روند.

هنگام خرید مبلمان اداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید مبلمان اداری به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • به نوع حرفه، اندازه فضای شرکت یا اداره‌ و سبک دکوراسیون داخلی آن توجه داشته باشید.
 • هنگام خرید به ارگونومی و استانداردهای لازم ست مبلمان و میز اداری توجه کنید.
 • سعی کنید مبلمان با کیفیت، مستحکم با ماندگاری و طول عمر بالا خریداری کنید.
 • برای خرید از افراد با تجربه در این امر مشورت بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

قیمت فروش انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری با قیمت‌های مختلفی در بازار موجود است. هر چه کیفیت مبلمان افزایش یابد و قابلیت‌های آن بیشتر باشد طبیعتا قیمت فروش انواع مبلمان اداری نیز بالاتر می‌رود. ابعاد مبلمان، نوع متریال مصرفی، کیفیت و نوع طراحی مبلمان از عواملی هستند که روی قیمت تاثیر بالایی دارند. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیقی از قیمت مبلمان اداری شیک داشته باشید، می‌توانید به پروفایل کارشناسان فروش انواع مبلمان اداری در چیدانه سری بزنید و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

انواع مبلمان اداری
مبلمان اداری مینیمال

کلام پایانی

احتمالا برای شما هم پیش آمده که بعد از بک جلسه‌ چند ساعته‌ کاری یا ساعت‌‌ها پشت میز نشستن، احساس کنید که پاهایتان ورم کرده و کمردرد دارید. در چنین شرایطی اگر به طرز درست نشستن خود مطمئن هستید حتما صندلی کارتان استاندارد نیست. انواع مبلمان اداری با جنس، طرح، مدل، رنگ و اندازه‌های متنوعی تولید می‌شود. برای خرید انواع مبلمان اداری علاوه بر توجه به سبک‌های مبلمان اداری مطابق با سبک دکوراسیون داخلی شرکت و زیبایی مبلمان به راحتی، ارگونومی و کیفیت محصولات نیز توجه داشته باشید تا با بالا بردن اعتبار شرکت در دید مخاطبین، کارمندان و رقبا موجب راحتی و سلامتی و افزایش راندمان کاری شرکت شوید.

انواع مبلمان اداری دارای بخش‌های مختلفی چون میز اداری، صندلی اداری، پارتیشن و کتابخانه است. اگر شما هم به دنبال خرید مبلمان اداری استاندارد و زیبا با ارگونومی بالا هستید می‌توانید با کمک این مطلب از چیدانه بهترین و راحت‌ترین مبلمان را انتخاب کنید.

بازنویسی و انتشار: فهیمه مصدرالامور

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
ریحانه علیزاده در تاریخ 26 اردیبهشت 1402

سلام
معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
من هم می خوام چند تا محصول خوب دیگه معرفی کنم:
محصولات پرفروش


ثبت دیدگاه