تبلیغات
شرکت سهامی فرش ایران ساقدوش F خانه مدیای راه یاب خلاق E
دکوراسیون نوین

نمونه کار از شرکت : دکوراسیون نوین

امتیاز: 4.0 0 نظر | ثبت نظر

27 خرداد 1399

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب کدام است؟

همه ما در خانه به فضایی برای استراحت کردن نیاز داریم. اتاق خواب یکی از مهم ترین و آرام ترین فضاهایی است این امکان را برای ما فراهم می کند، همچنین می توان آن را به عنوان یکی از امن ترین و خصوصی ترین فضاها در خانه در نظر گرفت. پس دکوراسیون و انتخاب عناصر مربوط به آن اهمیت زیادی دارد و باید با دقت و حوصله انجام شود تا بتوان آرامش و راحتی لازم را در آن حس کرد. کاغذ دیواری یک از مواردی هست که ممکن است شما هم به استفاده از آن در اتاق خواب علاقه داشته باشید. در ادامه این مطلب از چیدانه، شما را با نکاتی در رابطه با انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب آشنا می کنیم.

مطلب مرتبط: طرح کاغذ دیواری جدید، برای هال و پذیرایی

چه کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب است؟

اتاق خواب فضایی است که باید حس آرامش داشته باشد تا بتوانید در آن به راحتی استراحت کنید و بخوابید. به همین دلیل علاوه بر آنکه سلیقه شما در انتخاب کاغذ دیواری مهم است، ایجاد ظرافت و زیبایی که توسط کاغذ دیواری در اتاق خواب به وجود می آید نیز اهمیت زیادی دارد. همچنین کاغذ دیواری باید براساس اندازه اتاق و مقدار نوری که در آن وجود دارد انتخاب شود و با وسایل دیگری که در اتاق خواب وجود دارد هارمونی داشته باشد. ویژگی های دیگری درباره کاغذ دیواری وجود دارد که بر موارد گفته شده تاثیر زیادی می گذارد:

 • رنگ کاغذ دیواری
 • طرح کاغذ دیواری 

پس برای خرید کاغذ دیواری  که برای اتاق خواب مناسب است، باید به این دو نکته نیز توجه کنید.

مطلب مرتبط: مدل کاغذ دیواری جدید، راهنمای طراحی شیک و قیمت بازار

چه رنگی مناسب کاغذ دیواری اتاق خواب است؟

همان طور که می دانید رنگ ها بر روی انسان بسیار تاثیرگذارند و با احساسات در ارتباط هستند. بنابراین اگر می خواهید خواب راحت و خوبی داشته باشید، باید به رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب تان دقت کنید. رنگ هایی مانند

 • رنگ های خنثی
 • رنگ های سرد
 • رنگ های پاستلی

برای کاغذ دیواری اتاق خواب رنگ های مناسبی هستند و به شما کمک می کنند خواب آرام و با کیفیتی داشته باشید. البته ناگفته نماند که سن افراد هم در انتخاب رنگ برای اتاق خواب مهم است.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری سه بعدی، در این مدل ها گم می شوید!

رنگ های گرم فضایی گرم و صمیمی در اتاق ایجاد می کنند اما به دلیل آن که انرژی زیادی دارند و در ما احساس هیجان به وجود می آورند، ممکن است در خوابیدن مشکل ایجاد کنند. بنابراین انتخاب مناسبی برای اتاق خواب نیستند و بهتر است از آن ها برای دیوار تاکیدی شوند.

اما اگر دوست دارید در اتاق خواب تان حتما کاغذ دیواری به رنگ های گرم داشته باشید، می توانید از ترکیب این رنگ ها با رنگ های سرد مانند ترکیب رنگ های سبز و زرد استفاده کنید.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری ضد آب، دیگه همه جا میشه استفادش کرد!

طرح های مناسب برای کاغذ دیواری اتاق خواب کدامند؟

طرح های زیبا و متنوع کاغذ دیواری، از مزیت های آن نسبت رنگ ساده دیوار است و به زیباتر و جذاب تر شدن فضا کمک می کند. اما باید بدانید که طرح های مختلف در فضا اثرات متفاوتی نیز دارد، برای مثال طرح هایی که باعث می شوند فضا بزرگ تر و یا کوچک تر به نظر برسند. پس برای آن که بتوانید بهترین اتاق خواب را داشته باشید، باید انتخاب مناسبی هم برای کاغذ دیواری داشته باشید.

مطلب مرتبط: انتخاب کاغذ دیواری، بهترین لباس برای دیوار جان!

طرح مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

در ابتدا باید بدانید هر طرح و شکلی که در کاغذ دیواری استفاده شده است، فضا و جلوه ی خاصی در اتاق خواب ایجاد می کند. پس با در نظر گرفتن این که دوست دارید چه فضایی در اتاق خواب تان ایجاد شود و با توجه به سلیقه تان، طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید. طرح های زیر نمونه هایی مناسب برای اتاق خواب هستند.

 • طرح های انتزاعی
 • طرح های گلدار و بر گرفته شده از طبیعت
 • طرح های کلاسیک
 • طرح های هندسی

مطلب مرتبط: بهترین کاغذ دیواری، همه چی رو برای خرید جنس بهتر بدون!

1- طرح های انتزاعی

کاغذ دیواری با طرح انتزاعی بیشتر برای اتاق خواب های مدرن مناسب است. اما با توجه به آن که خاص بودن این طرح ها باعث می شود توجه به آن ها جلب شود و ممکن است در خوابیدن مشکل ایجاد کند، بنابراین به پیشنهاد شرکت دکوراسیون نوین، بهتر است از طرح انتزاعی در مقیاس بزرگ و فقط در دیوار پشت تخت خواب، به عنوان دیوار تاکیدی استفاده کنید و بگذارید دیوارهای دیگر تک رنگ و ساده بمانند و یا از کاغذ دیواری هایی با طرح های ساده و کوچک برای آن ها استفاده کنید.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری طرح دار، بهترین کاربرد آن در خانه کجاست؟

2- طرح های گلدار و بر گرفته شده از طبیعت

کاغذ دیواری هایی که طرح های گلدار دارند و یا از طبیعت الهام گرفته شده اند، طرح های بسیار زیبایی هستند و به اتاق خواب جلوه ی زیبا و ظریفی می دهند. این طرح ها طرفداران زیادی دارند و فضای اتاق خواب را غیر رسمی و خودمانی می کنند.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری هندسی، فکرش هم نمی کنید به این فضاها بیاد!

3-  طرح های کلاسیک

اگر طرفدار دکوراسیون و طرح های کلاسیک و لوکس هستید و دوست دارید اتاق خوابی با فضای رسمی داشته باشید، این طرح برای کاغذ دیواری، بهترین انتخاب برای اتاق خواب شماست.کاغذ دیواری های با طرح کلاسیک یکی از پر طرفدارترین کاغذ دیواری ها در بازار هستند و از طرح های آن می توان دو نوع زیر را نام برد:

 • طرح های داماسک
 • طرح های راه راه

مطلب مرتبط: کندن کاغذ دیواری از دیوار، دیگه هیچی ازش رو دیوار نمی مونه!

4- طرح های هندسی

خطوط و طرح های هندسی در سبک دکوراسیون مدرن بیشتر استفاده می شوند و در دکوراسیون به سبک های سنتی و کلاسیک کاربرد زیادی ندارند. بنابراین اگر فضای اتاق خواب شما مدرن و امروزی است، کاغذ دیواری هایی با طرح های هندسی برای آن مناسب هستند. همچنین اگر می خواهید فضای اتاق خواب تان را مدرن کنید، این نوع کاغذ دیواری به شما کمک می کند.

مطلب مرتبط: ترکیب کاغذ دیواری و رنگ، 5 ایده برای داشتن هر دو!

اندازه طرح روی کاغذ دیواری برای اتاق خواب

علاوه بر انتخاب طرح کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب، اندازه طرح و شکل های آن نیز اهمیت دارند. کاغذ دیواری ها را می توان به دو گروه زیر دسته بندی کرد:

 • کاغذ دیواری با طرح های کوچک
 • کاغذ دیواری با طرح های بزرگ

1- کاغذ دیواری با طرح های کوچک

شرکت دکوراسیون نوین به شما پیشنهاد می کند که اگر اتاق خواب کوچکی دارید، کاغذ دیواری با طرح های کوچک را انتخاب کنید چرا که بهترین انتخاب برای آن است. از آن جایی که کاغذ دیواری ها با طرح های کوچک ظریف هستند، جلوه ای لطیف به اتاق خواب می دهند و باعث می شوند فضای اتاق بزرگ تر به نظر برسد . همچنین باید بدانید که طرح های کوچک روی کاغذ دیواری، توجه را به خود جلب نمی کنند و شما می توانید در اتاق خوابی با این طرح کاغذ دیواری به راحتی بخوابید و خواب خوبی داشته باشید.

مطلب مرتبط: کاغذ دیواری پذیرایی، چگونه بهترین را بخریم؟

2- کاغذ دیواری با طرح های بزرگ

طرح های بزرگ نسبت به طرح های کوچک جذاب ترند و به فضای اتاق خواب جذابیت بیشتری می دهند. اما باید بدانید که استفاده از این نوع کاغذ دیواری، باعث می شود فضای اتاق خواب کوچک تر دیده شود. همچنین بزرگ بودن بیش از اندازه طرح ها توجه را به خود جلب می کنند و باعث می شوند نتوانید به راحتی به خواب بروید.

کاغذ دیواری با طرح عمودی یا افقی

همان طور که می دانید استفاده از کاغذ دیواری با طرح های عمودی باعث می شود ارتفاع سقف بلندتر دیده شود. پس اگر ارتفاع سقف اتاق خواب تان کوتاه است، کاغذ دیواری با طرح های عمودی برای آن بهترین انتخاب است.

همچنین استفاده از کاغذ دیواری با طرح های افقی، باعث می شود که عرض اتاق خواب بیشتر دیده شود و آن را بزرگ تر از آن چه که هست نشان می دهد.

مطلب مرتبط: نکات کلیدی در خرید کاغذ دیواری شیک و زیبا

انتخاب جنس و بافت مناسب کاغذ دیواری

بهترین جنس و بافت برای کاغذ دیواری آن است که نور را منعکس نکند، در این صورت نور به چشم شما برخورد نمی کند و هنگام خوابیدن اذیت تان نمی کند. همچنین هزینه و بودجه ای که برای تهیه کاغذ دیواری در نظر گرفته اید هم اهمیت زیادی دارد.

شرکت دکوراسیون نوین به عنوان یکی از ابداع کنندگان علم زیبا سازی خانه ها، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است و خدماتی همچون طراحی دکوراسیون منازل شما را در بهترین حالت انجام خواهد داد. همچنین این مجموعه مفتخر است در طی فعالیت بلند مدت خود در زمینه دکوراسیون داخلی و اجرای بیش از هزاران پروژه از زمان فعالیت تا کنون، رضایت بیش از 90 درصد مشتریان خود را جلب نماید.

برای اطلاعات بیشتر به پروفایل اهالی فن شرکت دکوراسیون نوین در وبسایت چیدانه مراجعه کنید و نمونه کارهای شرکت را مشاهده بفرمایید.

نویسنده: حدیث حقیقت

دارای مدرک عکاسی و دکوراسیون داخلی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

نشان کردن
 • 730 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 27 خرداد 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
شرکت معماری دکوطرح شرکت معماری دکوطرح
29 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٢٢٤٦٠٠٨٩
نوین ساختمان نوین ساختمان
17 نمونه کار

تلفن: 09124901241
لوازم خانگی بوش لوازم خانگی بوش
14 نمونه کار

تلفن: 0218582
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173