تبلیغات
شرکت سهامی فرش ایران خانه مدیای راه یاب خلاق E ساقدوش F
آذر فلز پایون

نمونه کار از شرکت : آذر فلز پایون

امتیاز: 2.5 0 نظر | ثبت نظر

31 خرداد 1399

درب فلزی پارکینگ، تنوع رنگ و مدل‌ها

برای انتخاب درب فلزی پارکینگ، می توانید گشتی در کوچه خودتان و چند خیابان بالا و پایین محلتان بزنید و ببینید که این روزها توع مدل درب پارکینگ چقدر زیاد شده و همان قدر که برای خرید یک دست لباس وقت صرف می کنید، لازم است برای خرید درب ورودی پارکینگ هم زمان بگذارید. در ساختمان های جدید انواع در ریلی و در دو لنگه پارکینگ فضای داخل و خارج محوطه ساختمان را از هم جدا می سارد. همین دو دسته کلی هم خودشان کلی مدل دارند که امروز درچیدانه با هم جدیدترین مدلهای بازار را بررسی می کنیم.

انتخاب مدل درهای آهنی پارکینگ

امروزه با تکنولوژیهای جدید صنعت می توان انواع مدل درب فلزی پارکینگ را به دلخواه مشتری ساخت و عرضه کرد؛ با این حال برای ایجاد کیفیت بهتر باید عوامل مختلفی را در طراحی مدل درهای آهنی پارکینگ در نظر گرفت، مثلا: 

 • مرغوبیت فلز مورد استفاده
 • قبمت تمام شده
 • عرض درگاه پارکینگ
 • سلیقه مشتری و بازار
 • شمالی یا جنوبی بودن ساختمان
 • محل ساختمان: داخل یا خارج از شهر 

مدلهای درب فلزی پارکینگ کدام اند؟

به طور کلی درب فلزی پارکینگ چهار مدل اصلی دارد:

 1. درب ریلی
 2. درب لولائی
 3. درب تاشو
 4. درب کرکره ای

درب فلزی پارکینگ مدل ریلی

اگر برای پارکینگتان درب فلزی ریلی بخرید، درب هنگام باز و بسته شدن روی یک ریل افقی به چپ یا راست حرکت می کند. چنین دربهای پارکینیگ خیلی زیبا هستند اما به دلیل کامل کنار رفتن، نظر برخی مشتریها را جلب نمیکنند.

درب فلزی پارکنیگ مدل لولایی

چنین دربهایی بسیار مورد قبول مشتریها هستند و برای ساختمانهای درون شهر، انتخاب خوبی هستند زیرا هنگام باز و بسته شدن تنها چند لحظه داخل پارکینگ به طور کامل پیداست و حس امنیت بیشتری به مشتری ها می دهند.

درب فلزی پارکینگ مدل تاشو

چنین دربهایی به صورت اکاردئونی تا می شوند و برای ساختمانهایی که در محیطهای شلوغ واقع هستند، مناسب اند. خصوصا اگر متراژ ساختمان چندان بالا نیست، این مدل درب فلزی پارکینگ، با نمای ساختمان تناسب بیشتری برقرار می کند.

درلب فلزی پارکینگ مدل کرکره ای

برخی افراد دوست دارند مدل گاراژ را برای پارکینگشان حفظ کنند خصوصا اگر پارکینگ قسمتی مجزا از حیاط و زیر ساختمان باشد. این مدل درب فلزی پارکینگ را بیشتر در ویلاها و خانه های شهرستان ها می بینیم که یک خانواده ساختمان را به طور دربست در اختیار دارند.

انتخاب طرح درب فلزی پارکینگ

در انتخاب طرح سطح درب فلزی پارکینگ محدودیت خیلی کمی دارید زیرا صنعت آنقدر پیشرفت داشته است که تولیدکنندگان تقریبا هر طرحی را می توانند برای مشتریشان پیاده سازی کنند. مثلا در آذر فلز پایون، ده ها آلبوم نمونه درب پارکینگ را می بینید که همگی جدیداند و در ساختمان های نوساز استفاده شده اند.

طرح ساده همیشه مد است

 همان طور که در تصاویر این مطلب مشاهده می کنید خیلی از مدل های درب فلزی پارکینگ، سطح ساده و یک دستی دارند؛ این طراحی باعث میشود فضای خصوصی داخل ساختمان به بیرون دید نداشته باشد و وقتی خودرو پارک شد، به راحتی و خیال آسوده، به فعالیت خود بپردازید اما برخی طراحان نما دوست دارند از طرح های پر طرافت برای درب پارکینگ به کار ببرند.

طرح پر جزئیات برای درب پارکینگ

جرئیات گلها و شاخ و برگهای درب فلزی پارکینگ، از نمای خیابان، حالتی لوکس و زیبا به ساختمان می بخشد. ابهت یک ساختمان یا ویلا نه تنها در انتخاب متریال دیوارها و ستون هاست بلکه درب ورودی نیز مرز بین ساکنان و اغیار را نشان میدهد؛ بنابراین توجه به جزئیات طرح میتواند، سبب زیبایی و مرغوبیت ملک شما در منطقه شود.

انتخاب رنگ درب فلزی پارکینگ

این روزها، برای انتخاب رنگ درب فلزی پارکینگ، اولین رنگ مورد توجه، رنگ مشکی است اما غالب بودن رنگ مشکی دلیل بر محدودیت رنگ ها نیست و طراح نما می تواند رنگ دلخواه کارفرما را در طراحی درب ورودی پارکینگ بگنجاند.

مصلا در ادامه تصاویر نمونه کار پایون میتوانید، انواع رنگ درب فلزی پارکینگ را ببینید.

[[nid:311232]]

[[nid:322355]]

[[nid:337121]]

در پایان

همان طور که مشاهده کردید، تنوع رنگ و مدل درب ورودی پارکینگ آنقدر بالاست که برای انتخاب آن به تنهایی نمی توانید تصمیم بگیرید. پیشنهاد ما این است که بعد از دیدن نمونه های درب پارکینگ در این مطلب سری بهوبسایت پایون بزنید یا اینستاگرام آنها را چک کنید. اگر سوالی در این زمینه دارید، حتما با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید تا شما را با جزئیات کامل راهنمایی کنند.

مطالب پیشنهادی:

راهنمای خرید درب داخلی ساختمان به قلم چیدانه

راهنمای خرید درب آهنی ساختمان با نکات خواندنی

چرا برای ساختمان باید در فلزی بخریم؟

 

نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

نشان کردن
 • 1767 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 31 خرداد 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
مبلمان روشنی مبلمان روشنی
10 نمونه کار

تلفن: 02176262777
فرش گره فرش گره
23 نمونه کار

تلفن: 03134487201
فرش دستباف عرسین فرش دستباف عرسین
9 نمونه کار

تلفن: 02122201077
مبلمان فضای باز دکورز مبلمان فضای باز دکورز
6 نمونه کار

تلفن: 02632541301
شیشه و آینه اردلان شیشه و آینه اردلان
8 نمونه کار

تلفن: 021٧٧٢١٢٨٣٥
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173