visibility 393 today 1400/3/18

معجزه تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک!

معجزه تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک را دست کم نگیرید. همه ما در بچگی یک اتاق آرزوها داشتیم. اتاقی که هر گوشه آن در تصورات ما رویایی بود. والدین نیز معمولا برای چیدمان اتاق نوزاد و کودک هیجان زیادی دارند. خصوصا والدینی که برای اولین بار است حس شیرین پدر بودن و یا مادر بودن را تجربه می کنند. از آنجایی که بازه سنی شکل گیری شخصیت کودکان بین یک سالگی تا  هفت سالگی است و کودکان بیشتر زمان خود را در اتاق خواب خود مشغول بازی هستند، اهمیت چیدمان اتاق کودک بر هیچ کس پوشیده نیست. همه والدین سعی می کنند برای چیدمان دکوراسیون اتاق نوزاد، بهترین وسایل اتاق کودک را انتخاب کنند.

یک تشک خوشخواب و نرم و یک فرش نرم و راحت از پیش نیازهای اصلی اتاق کودک است. این راحتی علاوه بر آرامش خاطر والدین، به داشتن آرامش کودک هنگام خواب و استراحت نیز کمک می کند. انتخاب فرش اتاق کودک، برای والدینی که در حال خرید سیسمونی هستند، بسیار پر اهمیت است. 

تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک

طرح فرش اتاق کودک چه باشد؟ 

اما قبل از تهیه فرش کودک، باید بدانیم که صرفا خرید یک فرش عروسکی مطابق سلیقه کودک با شخصیت های محبوب کارتونی  و انیمیشن مورد علاقه کودکان کافی نیست! قطعا شما هم می دانید یکی از معضلات والدین در نگهداری فرش اتاق کودکان، شستشوی فرش است. فرش اتاق خواب بچه ها، بخاطر بازی با وسایل نقاشی مثل آبرنگ ویا خوردن و آشامیدن غذا هنگام بازی به سرعت کثیف می‌شود.

برای تمیز نگه داشتن فضای اتاق وهم چنین حفظ سلامت کودک، باید فرش به صورت مداوم شستشو شود. مادران به خوبی میدانند تمیز نگه داشتن فرش و شستشوی دائمی آن، می تواند تا چه اندازه دشوار باشد. پس  باید فرشی را برای کف اتاق کودک انتخاب کرد، که شستشوی مداوم آن فرش راحت و آسان باشد.

تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک

برای انتخاب فرش اتاق کودک چه عواملی مهم است؟

هنگام انتخاب فرش اتاق کودک، والدین سه دغدغه اصلی دارند.

  1. جنس فرش
  2. طرح فرش
  3. قیمت فرش

جنس فرش اتاق کودک

در اغلب فرش ها از الیاف اکریلیک استفاده می شود که حساسیت زا هستند و آلودگی های محیط را به راحتی به خود جذب می کنند. نشستن نوزاد بر روی فرشی با الیاف نامرغوب باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود. فرش های پرز بلند، ذرات مواد غذایی، آلودگی محیط و گرد و غبار را به خود جذب می کنند. خصوصا اینکه کودکان دائما دست های خود را  به روی فرش و زمین و اسباب بازی هایشان می کشند و به دهانشان می گذارند. از این رو جایگزین مناسبی برای فرش های اکریلیک وجود دارد که الیاف این فرش ها از جنس پلی استر است که کاملا ضد آلرژی است که خیال والدین را از لحاظ سلامت فرزند راحت میکند. از طرفی علاوه بر راحتی و ضد آلرژی بودن، سر نخوردن فرش اتاق کودک برای حفظ سلامتی کودک یک امر کاملا حیاطی است. پس در خرید فرش، جنس فرش را به عنوان فاکتوری مهم در نظر داشته باشید.

انتخاب فرش اتاق کودک

طرح فرش اتاق کودک

در جهت ایجاد یک چیدمان ایده آل برای اتاق فرزند، اولین گام انتخاب یک فرش با طرح کودکانه مناسب است. در انتخاب فرش بچگانه دخترانه، می توان از رنگ های گرمی مثل قرمز، بنفش، صورتی، فرش های آبرنگی یا فرش های طرح کارتون و انیمیشن های دخترانه و یا طرح فرش های آموزشی مثل حروف الفبا و یا جدول ضرب استفاده کرد.

برای انتخاب فرش بچگانه پسرانه، می توان از رنگ های آبی، فیلی، خاکستری، سرمه ای، زرد، زرشکی با طرح های انیمیشن و  کارتونی مورد علاقه کودک و یا حتی طرح  فرش های بازی و طرح های آموزشی مثل الفبا و جدول ضرب استفاده کرد، تا موجب سرگرمی و آموزش کودک نیز بشود.

اماباید بدانید با افزایش سن بچه ها، سلیقه آن ها نیز به مرور تغییر می کند و شاید طرحی که قبلا شما برای اتاق فرزندتان انتخاب کردید، دیگر امروز مناسب سن و سلیقه ی او نباشد. از این رو دقت کنید پیدا کردن فرشی که بتوان به راحتی طرح آن را با گذر زمان تغییر داد، یک گزینه شگفت انگیز و بسیار کاربردی است.

قیمت فرش اتاق کودک

در بازار امروز فرش، قیمت ها بسیار متفاوت هستندو انتخاب درست فرش یک چالش اساسی است.

می دانیم فرش های دستباف سنتی از مطمئن ترین گزینه های تهیه فرش هستند که ایجاد حساسیت نمی کنند اما قیمت بالای فرش های دستباف، امکان خرید این نوع فرش را پایین می آورد. برای داشتن یک خرید مقرون به صرفه می توان به سراغ فرش های ماشینی رفت. اما معمولا فرش های ماشینی با وجود قیمت مناسب به خاطر الیاف اکریلیک، ایجاد آلرژی می کنند. پس بهترین انتخاب چیست؟

تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک

بهترین فرش برای اتاق کودک چیست؟

توصیه ما به شما این است که برای اتاق خواب کودک به دنبال فرش خوش قیمت باشیم که ضد آلرژی و ضد باکتری نیز باشد و تمام ویژگی های ذکر شده را پوشش دهد. فرش های دستباف کیفیت بسیار عالی دارند اما قیمت بالا و نبود طرح های مخصوص کودک در این نوع فرش ها از ایراد های این دسته هستند. 

فرش های ماشینی با قیمت مناسبی که دارند می توانند جایگزین مناسبی باشند اما باید توجه داشت که بسیاری از فرش های ماشینی از الیاف اکریلیک استفاده میکنند که حساسیت زا هستند بنابراین فرش ماشینی انتخاب کنید که از جنس پلی استر باشد چون حساسیت زا نیست. یک گزینه مناسب از میان فرش های ماشینی، فرش دولایه مدما است که با قیمت مناسب وارد بازار امروز فرش شده و بارز ترین ویژگی آن قابل شستشو بودن در ماشین لباسشویی است! این فرش تنوع طرح زیادی دارد که دست شما را برای انتخاب فرش باز می‌گذارد. از نکات مثبت این فرش این است که بخاطر استفاده از الیاف پلی استر، فرشی کاملا ضد باکتری و ضد آلرژی به حساب می‌آید.

تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک

به خاطر مواد خاصی که در زیر فرش به کار رفته، فرش به هیچ عنوان روی زمین اتفاقی جا به جا نمی‌شود و کودک شما به هنگام بازی و یا دویدن روی فرش به هیچ عنوان سُر نمی‌خورد. در کنار حفظ ویژگی های لازم برای اتاق کودک، از لحاظ قیمتی، فرشی مقرون به صرفه است؛ خصوصا اینکه یک ویژگی جالب دارد که می‌توانید با گذر زمان و با تغییر سلیقه کودک، تنها با نصف قیمت طرح فرش اتاق کودک خود را تغییر دهید و به اتاق  خواب فرزند خود تنوع بدهید. بنابراین از بین گزینه های موجود می‌توان گفت فرش مدما نسل جدیدی از فرش و بهترین فرش اتاق کودک است.

مطالب پیشنهادی:

مبل اتاق کودک باید چه شکلی باشد؟

اصول طراحی اتاق کودک چیست؟

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پرده اتاق کودک، 7 نکته ضروری در انتخاب پرده کودکانه و زیبا!

پرده اتاق کودک، 7 نکته ضروری در انتخاب پرده کودکانه و زیبا!

فرش اتاق کودک؛ تولید و عرضه انواع فرش فانتزی و کودکانه

فرش اتاق کودک؛ تولید و عرضه انواع فرش فانتزی و کودکانه

معجزه تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک!

معجزه تاثیر فرش در چیدمان اتاق کودک!

کسب و کارها پیشنهادی
النا هوم certificate
النا هوم

النا هوم

پیراهن مبل باتیست certificate
پیراهن مبل باتیست

پیراهن مبل باتیست

گره و مبلمان آل یاسین certificate
گره و مبلمان آل یاسین

گره و مبلمان آل یاسین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent