visibility 16029 today 1400/2/8

10 نشیمن مدرن و دنج پشت پنجره که دل شما را می برد!

داشتن یک گوشه دنج در خانه که بتوان ساعاتی از روز را در آن به مطالعه، نوشتن اتفاقات روزانه یا نوشیدن چای پرداخت، کمک زیادی به روحیه شما می کند، مخصوصا اگر در خانه پنجره هایی دارید که از دریچه ی آن می توانید به منظره زیبای روبروی تان نگاه کنید. این پنجره ها بهترین مکان ها برای ایجاد چنین گوشه های دنج و راحتی هستند این گوشه ها پناهگاه خستگی های شما هستند و به شما اجازه می دهند ساعتی را به روش خودتان زندگی کنید و از آن لذت ببرید. چیدانه قبلا هم در مطلب 13+1 تجربه لذت بخش در دکوراسیون منزل شما ایده هایی را برای چنین گوشه هایی با شما در میان گذاشته است و حالا هم می خواهد ایده های دیگری را به شما معرفی کند پس با چیدانه در این مطلب جذاب همراه باشید.

طراحی نشیمن پشت پنجره توسط محمدرضا نیکبخت در ویلای زیبای پارتکلا

یکی از زیباترین نمونه ها از این گوشه های دنج زیبا را می توان در ویلای پارتکلا شاهکار معماری ایرانی در روستاهای مازندران، اثر محمدرضا نیکبخت دید. از آنجا که این ویلا دارای مناظر و چشم اندازهای خیره کننده ایی است که می تواند گذران لحظه های شما را لذت بخش تر کند، برای پشت هر کدام از پنجره ها مبلمانی راحت و زیبا در نظر گرفته شده است. با این کار هم می توان از منظره زیبای پشت پنجره لذت برد هم می توان دکوراسیون داخلی جذاب و منحصر به فرد داشت. 

مطالب پیشنهادی: اصول طراحی اتاق نشیمن، این کارها را قدم به قدم انجام دهید!

ایجاد گوشه های دنج پشت پنجره برای کودکان

این گوشه های دنج می تواند فضایی جذاب برای ترغیب کودکان شما به کتاب خواندن باشد. چرا که شفافیت پنجره نور کافی را برای خواندن در اختیار او می گذارد و هم این که کودک شما می تواند با نگاه کردن به مناظر زیبای اطراف خستگی را از چشمان خود دور کند. در مطلب طراحی خلاقانه کتابخانه برای کودکان می توانید نمونه های بیشتری را از این کتابخانه های زیبا را ببینید. 

نشیمن های پشت پنجره زیبا به رنگ قرمز و نارنجی

این گوشه های دنج پشت پنجره، می توانند به سان نشیمن های خصوصی برای پذیرایی از یک دوست صمیمی هم عمل کنند. این نشیمن های زیبا را با رنگ های انرژی بخش نظیر قرمز یا نارنجی تزئین کنید و زیبایی و تاثیر گذاری آن لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی: انتخاب رنگ، مبلمان و گل و گیاه در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

نشیمن های پشت پنجره در طراحی دکوراسیون اتاق خواب

نشیمن های پشت پنجره در طراحی دکوراسیون اتاق کار هم می توانند کاربرد داشته باشند. هر گاه نشستن طولانی مدت روی صندلی چوبی مخصوص میزکار خسته تان کرد می توانید به این نشیمن های زیبا که در کنار آن طراحی کرده اید پناه ببرید. کوسن های زیبا را زیر دست تان بگذارید، پاهای تان را دراز کنید و از ادامه کارتان لذت ببرید. این نشیمن های پشت پنجره اتاق کار رویایی برای هنرمندان محسوب می شوند. 

تزئین نشیمن های پشت پنجره با کوسن های زیبا

اگر فکر می کنید گوشه های دنج پشت پنجره تان یکنواخت و کسل کننده است، با اضافه کردن چند کوسن زیبا به آن این حس را از بین ببرید یادتان باشد که کوسن های کوچک، تغییرات بزرگی در دکوراسیون داخلی خانه شما ایجاد می کنند. در انتخاب رنگ کوسن ها دقت کنید تا از رنگ های مکمل و هماهنگ با طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید. 

نشیمن های پشت پنجره در کتابخانه

کتابخانه ها معمولا جزو فضاهایی هستند که دارای پنجر های سرتاسری بزرگی هستند. از این رو پتانسیل بالایی برای ایجاد نشیمن های زیبای پشت پنجره دارند. با داشتن چنین نشیمن های پت پنجره ای می توانید در کنار کتابخانه ژستی خاص بگیرید. به عکس بالا نگاه کنید تا متوجه شوید داشتن یک گوشه دنج پشت پنجره در اتاق مطالعه یا کتابخانه تا چه اندازه می تواند زیبا، جذاب و منحصر به فرد باشد. 

طراحی کتابخانه زیر مبلمان اتاق مطالعه

عکس بالا هم یکی دیگر از نشیمن های جذاب پشت پنجره ای را نشان می دهد که در آن از قفسه های کوتاه نگه داری کتاب به عنوان یک کاناپه زیبا استفاده شده است. طرز فکرتان را به کاناپه تغییر دهید. این کاناپه به وسیله تشک های کوچک پارچه ای تزئین شده است که دکوراسیون داخلی اتاق را به شدت تحت تاثیر قرار داده است و آن را زیبا تر از قبل نشان می دهد. 

نشیمن های دنج پشت پنجره ای در اتاق زیر شیروانی

برای داشتن این نشیمن های پشت پنجره ای و گوشه های دنج شما با هیچ محدودیتی روبرو نیستید، اگر در فضایی احساس آرامش می کنید می توانید این نشیمن ها را در آن به وجود بیاورید. به طور مثال به عکس بالا نگاه کنید، این نشیمن پشت پنجره ای زیبا در یک اتاق زیر شیروانی درست شده است. پنجره های سقفی و چشم انداز زیبای محیط اطراف باعث شده است تا این نشیمن زیبا کمی متفاوت تر به نظر بیاید. 

مطلب پیشنهادی: ایده های خلاقانه برای ایجاد فضاهای جدید در خانه

راهروهای ارتباطی مکانی مناسب برای ایجاد نشیمن های پشت پنجره ای

ایده های خلاقانه با نگاهی دوباره به راهرو خانه. راهروهای ارتباطی هم فضایی مناسب برای داشتن گوشه ای دنج است. اگر در راهروهای خانه تان پنجره دارید که رو به منظره ای زیبا باز می شود حتما از این ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی آن استفاده کنید با این کار شما راهرویی متفاوت و منحصر به فرد خواهید داشت. 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب

شما حتی در اتاق های خوابتان هم می توانید گوشه ای دنج و مخصوص به خود داشته باشید. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که حتما برای انتخاب رنگ عناصر تزئینی این گوشه های دنج به رنگ های غالب و سبک طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان توجه کنید.

 

اگر مشغول ساخت آپارتمان یا ویلا، بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود هستید یا به دنبال افراد حرفه ای برای انجام این کار می گردید به اهالی فن چیدانه مراجعه کنید. در آنجا می توانید تصاویر مربوط به افراد یا شرکت های مختلف را ببینید و نمونه کارهای قبلی آنها را بررسی کنید. مناسب ترین افراد را با توجه به بودجه و نیاز هایتان در چیدانه بیابید.

 

مطالب پیشنهادی: 

7 ایده راحت و زیبا برای طراحی دکوراسیون پذیرایی منزل
11 طراحی چشمگیر برای اتاق های نشیمن کوچک
وسایل کاربردی برای چیدمان نشیمن در دکوراسیون منزل
10 دکوراسیون نشیمن از میان برترین خانه های ایران

 

 

 

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
10 گوشه دنج در کوراسیون خانه برای عصرهای دلپذیر پاییزی!

10 گوشه دنج در کوراسیون خانه برای عصرهای دلپذیر پاییزی!

گوشه دنج من، اینجا بهشت همراهان چیدانه است!

گوشه دنج من، اینجا بهشت همراهان چیدانه است!

دکوراسیون سنتی، خانه ایرانی زینب و امیر حس دیگری دارد!

دکوراسیون سنتی، خانه ایرانی زینب و امیر حس دیگری دارد!

کسب و کارها پیشنهادی
لوازم مبل سینا certificate
لوازم مبل سینا

لوازم مبل سینا

صنایع چوب چوتاش                    certificate
صنایع چوب چوتاش

صنایع چوب چوتاش

کاغذدیواری و پارکت خانه تیمبرلند certificate
کاغذدیواری و پارکت خانه تیمبرلند

کاغذدیواری و پارکت خانه تیمبرلند

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent