Chidaneh.com placeholder image

با 8 سبک مبلمان اداری آشنا شوید

به قلم: تحریریه چیدانه

انواع مبلمان اداری در سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. کلاسیک، مدرن، مینیمال، روستیک، رترو، ماوریک، معاصر، کلاسیک تفسیری و هایتک سبک های مبلمان اداری هستند. در این مطلب از چیدانه می‌خواهم شما را با هریک از این سبک‌ها آشنا کنم. با من همراه باشید تا با سبک های مبلمان اداری آشنا شوید.

chidaneh ad banner
مبلمان اداری سبک کلاسیک

1. سبک مبلمان اداری کلاسیک

چوب از شاخصه‌های سبک کلاسیک می‌باشد که با پوششی از رنگ پلی استر یا پلی اورتان براق می‌شود و جذابیت بیشتری می‌آفریند، چوب‌های بادوامی مثل گردو، چنار، راش، افرا و کاج مبلمان اداری سبک کلاسیک را بسیار ماندگار می‌سازد. پیداست که قیمت بالای مبلمان اداری در سبک کلاسیک استفاده از چنین چوب‌های مقاومی است که با ظرافت تمام تزیین شده‌اند. مبلمان اداری به سبک کلاسیک بیشتر به رنگ‌های تیره و در طرح‌های ساده و سلطنتی ساخته می‌شود. میز مدیریت سلطنتی در این سبک به گونه‌ای ویژه می‌درخشد!

مطلب مرتبط: مبلمان اداری لوکس، بهترین مدل‌های مدرن و کلاسیک

مبلمان اداری سبک مدرن

2. سبک مبل اداری مدرن

سبک مدرن یکی دیگر از سبک های مبلمان اداری است. شیشه، فلز و چوب نیز در طرح‌های ساده مبلمان اداری سبک مدرن را تشکیل می‌دهد، بنابراین نسبت به سبک کلاسیک قیمت پایین‌تری دارد و سبک‌تر هم هستند. سبک مدرن از رنگ‌های روشن و پرانرژی استفاده می‌کند. مبلمان در این سبک به روز، جدید و ارگونومی است. فضا در این سبک با استفاده از پارتیشن تقسیم می‌شود، بنابراین سبک مدرن برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می‌باشد. 

مبلمان اداری سبک مینیمال

3. سبک مبلمان اداری مدرن مینیمالیستی

سبک مینیمال زیرمجموعه‌ای از سبک مدرن می‌باشد و از پرطرفدارترین سبک های مبلمان اداری است. این سبک همچون سبک مدرن طرح‌های ساده‌ای دارد. بهتر است بگویم سادگی در کنار نور و روشنایی هویت سبک مینیمال را می‌سازد. رنگ‌های خنثی مثل سفید، بژ، طوسی، خاکستری، دودی، کرمی و… در کنار رنگ‌های روشن به سبک مدرن مینیمالیستی جان می‌بخشد. فضا در سبک مینیمال همچون سبک مدرن با استفاده از پارتیشن‌ها تفکیک می‌شود و مناسب فضاهای کوچک است. نور و رنگ‌های روشن  در سبک مینیمال فضا را بزرگ می‌نمایاند.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون اداری مینیمال، سادگی و جذابیت در محل کار شما!

مبلمان اداری سبک روستیک

4. سبک مبلمان اداری روستیک

سبک روستیک از طبیعت الهام می‌گیرد. از المان‌های سبک روستیک چوب و تنه درختان، پشم و پوست حیوانات، مجسمه‌های مصنوعی حیوانات، سنگ‌های طبیعی و تراش نخورده، گل‌ها، گیاهان و نورخورشید می‌باشد. مبلمان در سبک روستیک با چوب‌های طبیعی به صورت دست‌ساز هستند، این مبلمان خام، ساده و به دور از تجمل است، براق و روشن نیستند، رنگ یا جلا داده نمی‌شوند، شکل منظم و باقاعده‌ای ندارد و تا حدودی بزرگ، زبر و خشن هستند. خوب است بدانید که سبک روستیک در فضاهای کاری کاربرد زیادی ندارد، اما بسته به سلیقه خود می توانید سبک روستیک را با دیگر سبک‌ها در محیط اداری ترکیب کنید.

مبلمان اداری سبک رترو

5. سبک های مبلمان اداری: سبک رترو

سبک رترو هم از سبک های مبلمان اداری محسوب می‌شود، سبک رترو از گذشته می‌گوید و امروز را هم دوست دارد، در واقع گذشته و امروز هویت سبک رترو را می‌سازد. مبلمان اداری در سبک رترو از مدل‌های قدیمی الهام می‌گیرد و هماهنگ با سبک‌های نو و امروزی ساخته می‌شود. در این سبک رنگ‌ها حرف اول را می‌زنند. رنگ‌های شاد و پرانرژی مثل قرمز، نارنجی و صورتی در کنار رنگ‌های ارغوانی، زرد خردلی و آبی نیلی در این سبک جریان دارد.

مبلمان اداری سبک ماوریک

6. سبک مبل اداری ماوریک

سبک ماوریک نیز از سبک های مبلمان اداری می‌باشد. سبک ماوریک نیز همچون سبک مینیمال زیرمجموعه‌ای از سبک مدرن است که رویکردی مبتکرانه دارد. سبک ماوریک در برابر هیچ نظام و قانونی سر خم نمی‌کند و سرشار از آزادی و ابتکار است. مبلمان اداری در سبک ماوریک مدرن و البته عجیب و نامتعارف است. رنگ‌ها در سبک ماوریک بی‌اندازه آزادی دارند و بدون هیچ نظم و هارمونی انتخاب می‌شود. می‌توان هر رنگی را بدون هیچ محدودیتی در مبلمان اداری سبک ماوریک انتخاب کرد، زیرا این سبک قانونمند نیست. پیداست که این آزادی و جسارت و بی‌پروایی مناسب مکان‌های اداری خشک و مرتب نیست. شاید مزون‌ها، گالری‌ها، ویترین فروشگاه‌ها و یا فضاهای پذیرایی مهمان در برخی دفترها بهترین مکان برای اجرای این سبک عجیب و غیرمعمول می باشد.

سبک معاصر

7. مبلمان اداری به سبک معاصر

سبک معاصر ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک می‌باشد و همانند سبک مدرن مینیمال ساده است. مبلمان در این سبک همچون سبک مدرن با اشکال هندسی ساده طراحی و همچون سبک کلاسیک از چوب ساخته می‌شود. رنگ‌های خنثی مثل خاکستری از ویژگی‌های سبک معاصر می‌باشد.

سبک هایتک

8. سبک مبلمان اداری هایتک (تکنولوژی بالا)

سبک هایتک هم از جدیدترین سبک های مبلمان اداری است. این سبک شکلی مبتکرانه از سبک مدرن می‌باشد به گونه‌ای که سادگی سبک مدرن در سبک هایتک بیشتر است. همان طور که از نام هایتک (تکنولوژی بالا) پیداست استفاده از تکنولوژی روز مشخصه اصلی این سبک محسوب می‌شود، مثلاً در طراحی سبک هایتک صفحات نمایشی دیواری لمسی و تکنولوژی‌های ارتباطی در اتاق کنفرانس استفاده می‌شود. 

سبک های مبلمان اداری

سخن آخر

هر کدام از این 8 سبک مبلمان اداری ویژگی‌های خاص خود را دارد. شکوه و ابهت چهره سبک کلاسیک است، سادگی و بی‌آلایشی مختص سبک مدرن و مینیمال می‌باشد، بازی با رنگ‌ها در سبک ماوریک امکان‌پذیر است، استفاده از تکنولوژی در سبک هایتک پررنگ‌تر است؛ شما کدام یک را می‌پسندید؟

برای انتخاب هریک از سبک های مبلمان اداری می‌توانید به متخصصین مبلمان و ملزومات اداری چیدانه مراجعه کنید. 

مطالب پیشنهادی:

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه