visibility 231 today 1400/6/7

با سبک های مبلمان اداری آشنا شوید

مبلمان اداری در سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. کلاسیک، مدرن، مینیمال، روستیک، رترو، ماوریک، معاصر، کلاسیک تفسیری و هایتک سبک های مبلمان اداری هستند. در این مطلب از چیدانه می‌خواهم شما را با هریک از این سبک‌ها آشنا کنم. با من همراه باشید تا با سبک های مبلمان اداری آشنا شوید.

مبلمان اداری سبک کلاسیک

سبک های مبلمان اداری: سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین سبک های مبلمان اداری است. بیشترین متریال استفاده شده در این سبک چوب است، البته این متریال چوبی با پوششی از رنگ پلی‌استر یا پلی‌اورتان براق می‌شوند و نمای زیبایی می‌آفریند. 

مبلمان در سبک کلاسیک از کیفیت مطلوبی برخوردار است زیرا از چوب‌های بادوام و مقاومی مثل گردو، چنار، راش، افرا و کاج استفاده می‌شود که باعث طول عمر بالا و ماندگاری آن می‌شود، بنابراین این سبک قیمت بالایی دارد، البته تزیینات و منبت‌کاری که از مشخصه‌های این سبک است، موجب گران شدن این کالا شده است.

معمولاً رنگ مبلمان در سبک کلاسیک تیره است، البته در رنگ‌های روشن هم ساخته می‌شود. مبلمان در این سبک در دو طرح ساده و سلطنتی طراحی و ساخته می‌شود، از معروف‌ترین لوازم اداری به سبک کلاسیک میز مدیریت سلطنتی است که بسیار باشکوه و باابهت می‌باشد. ناگفته نماند، سبک کلاسیک شکوه، وقار و حسی گرم و صمیمی به محیط القا می‌کند، در واقع آرامش و گرمای چوب و نقش و نگارهای ظریف و زیبای روی آن چنین فضایی را خلق می‌کند. 

مطلب مرتبط: مبلمان اداری لوکس، بهترین مدل‌های مدرن و کلاسیک

مبلمان اداری سبک مدرن

سبک مدرن

سبک مدرن یکی دیگر از سبک های مبلمان اداری است. مبلمان اداری مدرن دارای سبک و طرح ساده‌ای هستند. این سبک از اشکال هندسی الگو می‌گیرد و بیشتر از جنس فلز، شیشه و چوب ساخته می‌شود. سبک مدرن رنگ‌بندی متنوع و طرح‌های ساده و زیبایی دارد، رنگ‌ها در این سبک روشن و پرانرژی هستند. استفاده از رنگ‌های شاد و پرانرژی باعث افزایش راندمان کار در این سبک می‌شود. 

خوب است بدانید که مبلمان اداری در سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک قیمت پایین‌تر و وزنی سبک‌تر دارد، سبک مدرن به‌روزتر بوده و کارایی بالاتری دارد. محصولات مدرن کاملاً ارگونومی هستند. در سبک مدرن امکاناتی مثل کابل شبکه، سیم برق و ... درون وسایل تعبیه می‌شوند.

در سبک مدرن فضا با استفاده از پارتیشن‌ها تفکیک می‌شود. پارتیشن‌ها جلوه‌ای مدرن و شیک دارد که باعث ایجاد فضایی دوستانه می‌شود و کارمندان را مجاب به انجام وظایف خود می‌کنند. در طراحی پارتیشن‌ها و میزهای کارگروهی بیشتر از فلزات و صفحات شفاف مثل شیشه استفاده می‌شود.

مبلمان اداری سبک مینیمال

مبلمان اداری مدرن مینیمالیستی

از پرطرفدارترین سبک های مبلمان اداری است. ساده بودن از مشخصات این سبک می‌باشد. در سبک مینیمال معمولاً از رنگ‌های خنثی مثل سفید، خاکستری، طوسی، بژ، دودی، کرمی و... استفاده می‌شود که به راحتی در کنار رنگ‌های دیگر قرار می‌گیرند. حضور نور و روشنایی در محیط نیز از مشخصه‌های سبک مینیمال است.

اگر می‌خواهید فضای اداری را طوری طراحی کنید که کارمندان تمرکز بیشتری داشته باشند، سبک مینیمالیستی بهترین انتخاب است، این سبک بدون هیچ تجملی طراحی می‌شود و همین سادگی موجب تمرکز کارمندان و کارایی بالا در آن‌ها می‌شود.   

استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون اداری باعث بزرگ نشان دادن محیط می‌شود، سبک مینیمال در طراحی فضاهای کوچک انتخاب مناسبی است؛ چیدمانی ساده، وجود نور و رنگ‌های روشن فضا را بزرگ جلوه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون اداری مینیمال، سادگی و جذابیت در محل کار شما!

مبلمان اداری سبک روستیک

مبلمان اداری سبک روستیک

در سبک روستیک از متریال طبیعی استفاده می‌شود، به طوری که از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشد. این سبک ساختاری خام و نپخته با جزئیات زمخت و ناصاف دارد و بر آن است تا احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند. شاخه‌ها و تنه درخت در کنار الیاف و کناف، متریال اصلی این سبک محسوب می‌شود. 

روستیک واژه‌ای لاتین به معنای روستا می‌باشد. دلیل این نامگذاری استفاده از متریال طبیعی مثل چوب و نور خورشید در این سبک است. وسایل در این سبک چوبی، ساده و دست‌ساز است و با تراشکاری و نازک‌کاری تزیین نمی‌شود، در واقع وسایل باید حالت طبیعی خود را حفظ کنند. در این سبک از گیاهان نیز استفاده می‌شود، در فضای اداری گیاهان نمادی از طبیعت محسوب می‌شوند.

در مبلمان‌های سبک روستیک از مواد و مصالح بازیافتی نیز استفاده می‌شود. این مبلمان‌ها طرح‌های منظم و باقاعده‌ای ندارند و همان طور که گفته شد، در ساخت آنها از تنه درختان، شاخه و چوب‌های شکسته شده استفاده می‌شود. معمولاً چوب‌ها رنگ یا جلا داده نمی‌شود، تنها با پوششی مات‌اندود می‌شوند. 

چوب و نور خورشید از ویژگی‌های سبک روستیک هستند. وجود پنجره‌ای بزرگ برای داشتن نور خورشید در این سبک بسیار پراهمیت است. نور طبیعی در این سبک اهمیت ویژه‌ای دارد تا جایی که از پرده‌های روشن برای عبور نور استفاده می‌کنند. پس اگر دفتر کارتان نورگیر است، استفاده از مبلمان اداری به سبک روستیک گزینه خوبی برای شماست.

سبک روستیک بیشتر در دکوراسیون منازل به کار گرفته می‌شود و در فضاهای کاری خیلی استفاده نمی‌شود، اما می‌توان سبک روستیک را با سبک مدرن ترکیب کرد. هر دو سبک با ایجاد روشنایی و القای حس آرامش همراه هستند، بنابراین می‌توان از پنجره‌های بزرگ، رنگ‌های روشن و طبیعی و مبلمان مدرن چوبی استفاده کرد و فضایی مدرن و صمیمی در محیط کاری خلق کرد.

مبلمان اداری سبک رترو

سبک های مبلمان اداری: سبک رترو

رترو هم یکی از سبک های مبلمان اداری محسوب می‌شود. این سبک بازگشت به گذشته را القا می‌کند و یادآور حسی نوستالژیک است. سبک رترو آمیخته‌ای از گذشته و امروز است. مبلمان در این سبک از مدل‌های قدیمی الهام می‌گیرد، اما متناسب با دوره امروزی بازسازی می‌شود. از ویژگی‌های مبلمان دوران قدیم هم عناصر چوبی جلا داده شده هستند. 

در مبلمان اداری سبک رترو از رنگ‌های شاد و پرانرژی استفاده می‌شود، درواقع رنگ‌ها در سبک رترو در اولویت قرار دارند و مهم‌ترین عنصر محسوب می‌شوند. رنگ‌هایی که در این سبک استفاده می‌شود اغلب رنگ‌های زنده‌ای مثل قرمز، نارنجی و صورتی هستند، در کنار این رنگ‌های تند، رنگ‌های زرد خردلی، ارغوانی و آبی نیلی نیز به کار گرفته می‌شود.

مبلمان اداری سبک ماوریک

سبک ماوریک

سبک ماوریک نیز از سبک های مبلمان اداری مدرن می‌باشد. سبک ماوریک زیرمجموعه‌ای از سبک مدرن است که رویکردی مبتکرانه دارد. طراحی این سبک کمی ناآشنا و غیر معمول است. سبک ماوریک به هیچ قانونی پایبند نیست، سبکی زیرکانه، غیرمعمول و نامتعارف که مملو از ابتکار و نوآوری است.

همان طور که گفته شد، این سبک از هیچ قانونی پیروی نمی‌کند، رنگ‌ها به طور تصادفی انتخاب می‌شود، در انتخاب رنگ‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد، حتی می‌توان از رنگ‌های پرزرق‌وبرق و نامتعارف در کنار هم استفاده کرد. سبک ماوریک سبک بازی با رنگ‌هاست، سبکی که فضا را متفاوت جلوه می‌دهد. در این سبک می‌توانید آزادانه از رنگ‌ها استفاده کنید.

در این سبک از تجهیزات و مبلمان روز استفاده می‌شود، تجهیزاتی عجیب و نامتعارف و در عین حال کاربردی. اشکال و فرم‌های غیرمنتظره در این سبک ترکیبی جسورانه و متفاوت خلق می‌کند. مبلمان در این سبک برای گالری‌ها، مزون‌ها و حتی ویترین فروشگاه‌ها بهترین انتخاب است.

سبک معاصر

سبک های مبلمان اداری: سبک معاصر

یکی دیگر از انواع سبک های مبلمان اداری سبک معاصر می‌باشد که ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است. سبک معاصر مانند سبک مینیمال سبکی ساده و بی‌پیرایه است. مبلمان اداری در این سبک از چوب ساخته می‌شوند و با رنگ‌های خنثی و ساده، اشکال و خطوط ساده و مستقیم طراحی می‌شود. سبک معاصر با رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید شناخته می‌شود. 

سبک هایتک

سبک هایتک (تکنولوژی بالا)

سبک هایتک هم از جدیدترین سبک های مبلمان اداری است. استفاده از تکنولوژی، ویژه این سبک است. طراحی داخلی در سبک هایتک از آخرین تکنولوژی‌های روز استفاده می‌شود؛ به عنوان مثال در این سبک از دراپ باکس، گوگل درایو و اسکای درایو برای کاهش مصرف کاغذ استفاده می‌شود، همین طور از صفحات نمایشی دیواری لمسی و تکنولوژی‌های ارتباطی در اتاق کنفرانس استفاده می‌شود. سبک هایتک نمایی نوآورانه از سبک مدرن می‌باشد، البته سادگی و بی‌آلایشی که در سبک مدرن وجود دارد در این سبک دیده نمی‌شود. 

سبک های مبلمان اداری

سخن آخر

هر کدام از سبک های مبلمان اداری ویژگی‌های خاص خود را دارد. شکوه و ابهت چهره سبک کلاسیک است، سادگی و بی‌آلایشی مختص سبک مدرن و مینیمال می‌باشد، بازی با رنگ‌ها در سبک ماوریک امکان‌پذیر است، استفاده از تکنولوژی در سبک هایتک پررنگ‌تر است؛ شما کدام یک را می‌پسندید؟

برای انتخاب هریک از سبک های مبلمان اداری می‌توانید به متخصصین مبلمان و ملزومات اداری چیدانه مراجعه کنید. 

مطالب پیشنهادی:

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
10 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت!

10 ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت!

مبلمان کاربردی برای طراحی دکوراسیون فضاهای اداری

مبلمان کاربردی برای طراحی دکوراسیون فضاهای اداری

1394/12/24 ادامه مطلب
با سبک های مبلمان اداری آشنا شوید

با سبک های مبلمان اداری آشنا شوید

کسب و کارها پیشنهادی
لوستر روژانو certificate
لوستر روژانو

لوستر روژانو

تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم certificate
تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم

تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم

مبلمان چوبی هنر خم چوب certificate
مبلمان چوبی هنر خم چوب

مبلمان چوبی هنر خم چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent