visibility 1381 today 1401/5/22

اگر به دنبال دردسر هستید، به سراغ این آیتم‌ها برای خانه‌تان بروید!

همیشه در مجلات و عکس‌های ژورنالی، خانه‌ و آپارتمان‌ها عالی به نظر می‌رسند. بسیاری از مردم با دیدن این تصاویر، سعی می‌کنند ایده‌ها را در زندگی واقعی پیاده کنند. اما وقتی این کار را انجام می دهند، متوجه مشکلاتی می شوند که طراحان معمولاً در مورد آنها صحبت نمی‌کنند. البته برخی دوست دارند که این مشکلات را به جان بخرند و دکور محیط زندگی‌شان به مانند جلد مجلات باشد. پس بهتر است این مطلب را بخوانید تا با دردسرهای این نوع چیدمان آشنا شوید.

فرش با الیاف بلند

فرش با الیاف بلند

فرش‌های با الیاف بلند باعث جذب گرد و غبار می‌شوند، بنابراین باید بیشتر تمیز شوند. حیوانات خانگی نیز این فرش ها را دوست دارند. یک عیب بزرگ این مدل از فرش‌ها این است که الیاف در طول زمان صاف می شوند، بنابراین فرش پس از مدتی کهنه به نظر می‌رسد. البته استفاده از جاروبرقی ممکن است کمک کند اما نه برای مدتی طولانی.

درب اتاق

درب هر اتاق

لازم نیست هر اتاقی درب داشته باشد. درب‌ها، فضای زیادی را اشغال می‌کنند. همچنین باید مراقب درب‌های راهروهای باریک باشید. اگر می توانید از داشتن درب به عنوان مثال، در اتاق نشیمن یا آشپزخانه خودداری کنید، بهتر است این کار را انجام دهید. جایگزین ارزان برای درب می‌تواند یک پرده یا یک پارتیشن باشد.

استفاده از میز شیشه ای

میز شیشه‌ای

شیشه همیشه دارای لکه‌هایی خواهد بود که به راحتی پاک نمی‌شوند. یکی از کاربران در این رابطه می‌گوید: "من یک میز شیشه ای دارم که واقعا آزاردهنده است، زیرا هر چقدر هم که آن را تمیز کنید، همیشه لکه‌هایی وجود دارد که در هر شرایطی قابل مشاهده هستند و  همین باعث می‌شود که میز کثیف به نظر برسد.»

هیچ راهی برای جلوگیری از افتادن خراش روی میز وجود ندارد. آن‌ها در یک سطح تیره نیز قابل مشاهده هستند. کاربر دیگری اظهار داشت: "من به مدت 5 سال از میز شیشه ای استفاده کردم و واقعا خوشحال هستم که از شر آن خلاص شدم. با وجود تمام زیر لیوانی ها و دستمال‌ها، باز هم میز خراش برمی‌داشت. برای حفظ ظاهر، باید آن را هر بیست و چهار ساعت تمیز کنید. میز ما یک قفسه هم داشت که برای پاها خیلی ناراحت‌کننده بود. بنابراین، من فکر می‌کنم که اسن میز برای استفاده روزمره مناسب نبود."

پرده های بلند در دکور خانه

پرده‌های بلند

این پرده‌ها برای پنجره های غیراستاندارد خوب هستند و همچنین عیوب روی زمین را پنهان می کنند. اما کاربردی نیستند، سریع کثیف می‌شوند و خانه‌هایی که حیوانات خانگی دارند باید بیشتر به تمیزی این نوع پرده‌ها اهمیت دهند. علاوه بر این، پرده‌ها اتاق‌های کوچک را حتی کوچک‌تر نشان می‌دهند و چینش مبلمان کنار این پرده‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

سینک ظرقشویی کنار پنجره

سینک کنار پنجره

شستن ظروف در حین لذت بردن از منظره بیرونی پنجره ایده بسیار خوبی‌ست. اما وقتی نظر افرادی که آپارتمان های خود را به این شکل طراحی کرده‌اند جویا می‌شویم، آن‌ها می‌گویند که لکه‌هایی روی پنجره می‌افتد که باید دائماً تمیز شوند. علاوه بر این، بسیاری از مردم سطل زباله را زیر سینک قرار می‌دهند. بنابراین، ممکن است بوی نامطبوع فضا را اشباع کند. و نکته مهم‌تر این که چگونه می‌توانید بیرون پنجره را بشویید؟

مبلمان سفید در دکوراسیون

مبلمان سفید

مبلمان سفید عالی به نظر می رسند، اما با گذشت زمان مردم متوجه می شوند که این مبلمان باید همیشه تمیز شوند. به عنوان یک جایگزین، طراحان استفاده از رنگ‌های آبی تیره یا سبز تیره را پیشنهاد می‌کنند که فضای خوبی ایجاد می‌کنند و نیاز به سختی تمیزکاری ندارند. به هر حال، طرح تمام سفید هم زحمت‌های خودش را دارد که شاید آن‌قدرها هم ارزش نداشته باشد.

سینک با سنگ مصنوعی برای آشپزخانه

سینک سنگ مصنوعی

این سینک‌ها نسبت به استیل ضد زنگ معمولی ظاهر بهتری دارند. آنها صدای جاری شدن آب را جذب می کنند اما برای مراقبت خوب از آن، به محصولات پاک کننده خاصی نیاز دارید. علاوه بر این، تغییرات ناگهانی دما برای آن‌ها مضر است و نمی‌توانید اجسام سنگین را روی آن‌ها قرار دهید. 

کاربری می‌گوید: «همه کسانی که سینک سنگ مصنوعی دارند، همیشه شاکی هستند. این سینک‌ها پوشیده از لکه هستند و بعد از 5 سال ترک خورده‌اند. آنها چیزی جز دردسر نیستند. تصمیم گرفتم یک سینک استیل به رنگ برنز تهیه کنم. انواع لکه ها به راحتی پاک می شوند. من هرگز سنگ را دوست نداشتم من و شوهرم حتی با هم دعوا کردیم چون فکر می‌کرد که سنگ دوام بیشتری دارد.»

وان حمام استاده

وان حمام ایستاده

چنین وان‌هایی به فضای زیاد و طراحی خاص نیازمندند. باید تصور کنید که در این وان‌ها بنشینید یا دراز بکشید و اگر می خواهید ایستاده دوش بگیرید، به یک پرده در اطراف کل وان نیاز دارید تا از نشت آب جلوگیری کند.

دیوار با تخته سیاه و نقاشی با گچ

دیوارهای تخته سیاه

یک ایده واقعا شیک برای ساخت دیوارهای تخته سیاه اما وقتی به طور مداوم از آن‌ها استفاده می‌کنید، گرد و غبار زیادی روی زمین و اطراف کل آپارتمان پخش می‌شود. بنابراین اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون آپارتمان و تغییر رنگ دیوار دارید، متوجه خواهید شد که رنگ‌آمیزی این دیوارها به سختی صورت می‌گیرد.

حمام با درب و بدون درب شیشه ای

درب شیشه‌ای حمام

اگر از درب‌های شیشه‌ای کشویی به خوبی مراقبت نکنید، ممکن است کپک و قارچ بزندکه از بین بردن‌شان به کار زیادی نیاز دارد. همچنین اگر از مواد تمیز کننده مخصوص استفاده نکنید، شیشه همیشه کدر خواهد بود.

کاربری در این رابطه نوشت: «ما واقعاً این مدل را دوست داشتیم، اما وقتی نوبت به تمیز کردنش می‌رسید، متوجه می‌شدیم که اشتباه کرده‌ایم. لکه‌هایی وجود داشت که نمی‌توانستیم آن‌ها را به راحتی پاک کنیم. بنابراین پرده‌های معمولی گرفتیم.»

کاربر دیگری نوشت: «دربی این مدلی داشتیم که از شرش خلاص شدیم. شستن شیشه و تمام قطعات فلزی که همیشه خیس و کپک‌زده هستند خیلی سخت بود. حالا ما یک پرده سفید داریم و به شدت راضی هستیم.»

همچنین، بسیاری از مردم از متلاشی‌شدن درب‌های شیشه‌ای به صورت خود به خود شکایت دارند.

استفاده از جنس کاشی برای میز

میز کاشی‌کاری شده

میز ساخته شده از کاشی در حمام یا آشپزخانه یک ایده غیر معمول است. به هر حال، آب روی خطوط دوغاب جمع می‌شود و خیلی زود تغییر ظاهر می‌دهند. بنابراین، باید این میزها را به طور منظم تمیز کنید.

درب یخچال آینه ای

لوازم آینه‌ای

این وسایل شاید در نگاه اول عالی به نظر برسند و فضا را بزرگتر نشان دهند اما شستن‌شان بسیار سخت خواهد بود. 

درب های شیشه‌ای برای ورود و خروج

درب شیشه‌ای

مزیت اصلی شیشه این است که با افزایش میزان نور اتاق، فضا را از نظر بصری بزرگتر می کند. اما در مقابل، درب‌های شیشه‌ای به مراقبت زیادی نیاز دارند زیرا انواع کثیفی‌ها و اثر انگشت‌ها به راحتی روی آن‌ها قابل مشاهده است.

وجود سینک روی ماشین لباسشویی

سینک روی ماشین لباسشویی

این روش، مزایا و معایب خود را دارد. نه تنها در حمام بلکه به طور کلی فضای زیادی را ذخیره می‌کند زیرا بسیاری از افراد مجبورند ماشین لباسشویی را در آشپزخانه خود قرار دهند. همچنین این سینک ها هرگز خیلی عمیق نیستند و برای آن ها نیاز به شیرهای مخصوص دارید. البته، برای افراد کوتاه قد خیلی راحت نخواهد بود.

یک طراح، در وبلاگ خود می‌نویسد: « دیگر اشکالی ندارد که از کاشی ها استفاده نکنید! قبلاً خیلی سخت بود زیرا همه چیز باید به طور خاص محاسبه می‌شد و کاشی‌ها به راحتی آسیب می‌دیدند. اما اکنون کف را می‌توان با بتن مخصوص پوشاند که کاربردی‌ست و این سطح بدون درز است. دیوارها را می توان رنگ کرد. رنگ های مدرنی وجود دارند که آب را دفع می‌کنند. االبته گر رنگ نمی‌خواهید، می توانید از گچ تزئینی نیز استفاده کنید. اگر روی آن یک ماده دافع آب قرار دهید، جایگزینی عالی برای کاشی خواهد بود.»

ساناز بهبودی*
نویسنده: ساناز بهبودی*

نویسنده و کارشناس تولید محتوا در تیم تحریریه چیدانه، فارغ التحصیل کارشناسی معماری از دانشکده معماری و شهرسازی سوره و دانشجوی ارشد طراحی شهری، علاقه‌مند به فعالیت در حیطه طراحی معماری و طراحی داخلی آشنا به امور کامپیوتری و نرم افزارهای معماری مسلط به زبان انگلیسی

more_horiz
مطالب پیشنهادی
دیزاین سنتی، حس دلنشین زندگی در دکوراسیون ایرانی

دیزاین سنتی، حس دلنشین زندگی در دکوراسیون ایرانی

انتخاب شومینه در دکوراسیون، بحث داغ روزهای سرد

انتخاب شومینه در دکوراسیون، بحث داغ روزهای سرد

اگر به دنبال دردسر هستید، به سراغ این آیتم‌ها برای خانه‌تان بروید!

اگر به دنبال دردسر هستید، به سراغ این آیتم‌ها برای خانه‌تان بروید!

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع چوبی فاطمی certificate
صنایع چوبی فاطمی

صنایع چوبی فاطمی

طرح پردازپایا certificate
طرح پردازپایا

طرح پردازپایا

اکسترا certificate
اکسترا

اکسترا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent